Jezioro Gwiazda Wielka (Bory Tucholskie)-Wasze opi

/ 6 odpowiedzi
Witam wszystkich. Wybieram się ze znajomymi w Bory Tucholskie nad jezioro Gwiazda Wielka - miejscowość nazywa się Łąkie. Potrzebuję informację na temat tego jeziorka. Konkretnie jakie ryby tam występuję, jaki jest dostęp do jeziora, na jaką metodę się nastawić? Z informacji, które znalazłem w necie wiadomo, że jezioro jest głębokie - typu sielawowego. Więc szczupaczka w lipcu raczej nie doświadczymy. Ale pozostaje feeder -może nastawimy się na białą rybę. Jakie są wasze doświadczenia z tym jeziorkiem? Za wszelkie info z góry dziękuję.
Peterek


Odpowiadam informacyjnie bo byłem tam (Borowy Młyn) co prawda w 2011r ale za wiele się nie zmieniło. Ryby tam są bo miejscowi o to DBAJĄ. Pomijam takie jak leszcz czy płoć (z pomostu - 3-4 kg za jednym posiedzeniem) ale lin to też nie ewenement. Spinningiem się nie bawiłem ale widziałem jak gość wyciągał "szczupłego" tak na oko 50-60cm. Węgorz też się trafi. Opłaty dosyć wysokie (sprawdzić jak teraz) ale dla FANATYKA chyba się opłaca. Emeryt który ma tam campera nad samą wodą i siedzi od maja do października, twierdził, że 3 osoby w 50% żywią się rybami a i to tylko dlatego, że większość wypuszczają (poczęstował mnie smażonym sandaczem, dzwonko miało ok 15 cm wysokości). Najlepsze łowisko, na przewężce Bukowskiej albo dookoła wyspy. Miejscowi mają jakąś "tajną" mapę jeziora ale "naocznie" udostępniają tylko wynajmującym domki :). (2015/06/06 18:54)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

grisza-78


http://janglazik1947.wedkuje.pl/blog/index.php?ID=9481    Napisz do tego pana. Pan Janek z pewnością doradzi, bo mieszka blisko jeziorka. (2015/06/07 09:22)

Promyczek


Witam Wszystkich. Chciałem się podzielić informacjami na temat tego łowiska. Byłem tam tydzień z rodziną i znajomymi (czerwiec 2021). Próbowałem różnych metod z brzegu z łódki na różne przynęty. Bez efeków. Zapłaciłęm 170 zł za zezwolenie na 7 dni - nie była to dobra inwestycja. Rybacy "orają" jezioro sieciami i jeszcze rozstawiają "pupy". Według mnie jest to gospodarka rabunkowa, która wędkarzom nie pozostawia złudzeń. Nie polecam.
Pzdr. (2021/07/19 15:10)

staszko1


Odradzam z całego serca wędkowanie na tym jeziorze. Przez tydzień (lipiec 2021) całkowity brak brań (poza małymi płotkami i okonkami), pomimo karmienia w kilku miejscach, na echosondzie nie pokazuje nawet średnich ryb, cały akwen obstawiony jest sieciami. Miejscowi wędkarze omijają to jezioro z daleka. Miejsce ładne, ale o rybach można zapomnieć... (2021/07/31 00:45)

wayne4k


Witam,

Również nie polecam wędkowania na tym jeziorze. Kilka spędzonych dni na marne. Całkowity brak brań, nawet drobnicy. Za to po jeziorku pływała całkiem zacna ekipa w wiadomyl celu... Od strony plaży zapomnijcie o jakimkolwiek roztawieniu. Z obu stron prywatne działki z ogrodzeniem do samego jeziora.

Pozdrawiam (2023/06/13 15:17)

wayne4k


Witam,

Również nie polecam wędkowania na tym jeziorze. Kilka spędzonych dni na marne. Całkowity brak brań, nawet drobnicy. Za to po jeziorku pływała całkiem zacna ekipa w wiadomyl celu... Od strony plaży zapomnijcie o jakimkolwiek roztawieniu. Z obu stron prywatne działki z ogrodzeniem do samego jeziora.

Pozdrawiam (2023/06/13 15:17)