Jezioro Gopło - gdzie, jak, kiedy i na co?

/ 15 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witam wszystkich,
Gopło jest przepięknym miejscem do wypoczynku, wędkarstwa i żeglarstwa. Z tego co mi wiadomo można w sumie żeglować jakieś 200 km licząc kanały i ościenne zbiorniki. Ja osobiście wędkuje w Przewozie i Mielnicy ale w tym roku zamierzam popływać nieco dalej. Jak do tej pory łowiłem na spinning różnymi metodami, spławik i koszyczek .Jeśli chodzi o spinning to warto próbować wszystkiego, co do spławika to wszystko uzależnione jest od miejscówki, ale najlepiej w ciągu dnia łowić na wszelkiego rodzaju ziarna- kukurydza, pęczak, pszenica, groch itd, na pewno kulki proteinowe warto pomoczyć , rybki na pewno nie pogardzą makaronem, czerwonym robakiem, białym, pinką czy ochotką. Czekam na wasze opinie, spostrzeżenia i relacje z wypraw nad ten uroczy zakątek. Jeśli ktoś dysponuje mapą batymetryczną chętnie z niej skorzystam. 
swirr


Witam!

Te wszystkie rekordy są z Gopła? W Przewozie łapiesz tam na kanale przy tym mostku? Jak jest z mielnicą, chodzi o stary ośrodek cukrowni?

pozdrawiam (2012/06/06 09:20)

12kubus1996


Tyleee szczupaków to ja tam nie złowiłem ale 20 sztuk przy dobrej pogodzie to norma.Ja łowię w Mielnicy a dokładniej w Mielnicy Małej (2012/06/06 10:10)

Matadorr


23 czerwca tóż przed zmierzchem dostałem pięknego leszcza( na zdjęciu ) choć tylko 50 cm to ponad 2 kg wagi. Następnego dnia w samo południe miałem jeszcze większego ale tak szarpał że żyłka niewytrzymała, a szkoda (2012/06/25 00:04)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Matadorr


7/8 lipca tylko miałem 8 brań w nocy ale za to jakich. pierwsze na rosówkę z gruntu i piękny ponad 2 kg leszcz, kolejny to już na bata 58, 56, i kolejny 56 cm. Poźniej jeszcze dwa nieco mniejsze około 1,5 kg. Łącznie 6 wspaniałych leszczy i niestety dwa zerwane(pierwszy w połowie łowienia na szczęście pod pomostem ale niestety drugi który miał około 4-5 kg po drugiej próbie podebrania go podbierakiem zrobił mocny nawrót i zerwał żyłkę.) Tak czy inaczej wyjazd bardzo udany. Nęciłem starym sposobem wędkarzy z moich rodzinnych stron zielonym groszkiem z kukurydzą. (2012/07/09 13:07)

Mario18


Nie wierze..z gopła?! kolego jadę z tobą na wypad xd ja to mam 6km do jeziora więc luz. Kolego z łodzi zapewne łowisz czy tak? (2013/02/16 22:45)