Zaloguj się do konta

Jezioro Gopło jak poprawić wyniki?

utworzono: 2012/05/20 18:22
rasi331

Witam! Łowię na moim akwenie- Gopło już 3 sezon. Wędkuję sposobem gruntowym (sprężyna) z niewielkimi osiągnięciami -rekordowy leszcz 37 cm i na tym gatunku mi najbardziej zależy. Średnia głębokość na stanowiskach to około 2-3 metrów. Dno muliste, porośnięte niewielką ilością roślin, woda o zabarwieniu zielonym około 0,5 metra przejrzystości. Najczęściej stosuję białe, kolorowe robaki oraz pinkę ( najczęstsze brania). Rzadziej łowię na dendrobenę, kukurydzę, ciasto, makaron i pszenicę. Stosowałem już chyba wszelaką zanętę- sypką, grubą (wszystko w miarę rozsądku- finanse). Mój zestaw składa się: żyłka główna- 0,18 mm, przypon 0,12 mm o długości około 30 cm, haczyki nr 8,10,12 ownera. KOLEDZY co zrobić by poprawić rezultaty ( wielkość łowionych ryb- sama drobnica? ) Jakie popełniam błędy? Z góry dzięki [2012-05-20 18:22]

karol94

Witam
Kolego a czy inni wędkarze poławiają na tym akwenie większe leszcze?
Według Mnie powinieneś próbować na większych głębokościach około 5-6m.
Dno ok.
I pamiętaj że łów na to czym nęcisz np. Kukurydza.
Pozdrawiam
[2012-05-20 18:50]

Piotr 100574

kolego ,sprężyna tonie ci w mule ,łowiłem na gople parę razy ale to dawno ,najlepsze rezultaty miałem metodą spławikową ,spławik z świetlikiem ,zanęta sypka gruba ,przynęta rosówka ,jeżeli już chcesz na grunt próbować to zmień sprężynę na koszyczek zanętowy ,nie wiem jaką masz sprężynę bo jeżeli taką jak ja ,przelotową którą zakłada się centralnie na żyłkę ,to odpuść sobie takie coś w zbiornikach zamulonych ,używaj koszyczka z rurką anty splątaniową
[2012-05-20 18:54]

JOPEK1971

Witam! Łowię na moim akwenie- Gopło już 3 sezon. Wędkuję sposobem gruntowym (sprężyna) z niewielkimi osiągnięciami -rekordowy leszcz 37 cm i na tym gatunku mi najbardziej zależy. Średnia głębokość na stanowiskach to około 2-3 metrów. Dno muliste, porośnięte niewielką ilością roślin, woda o zabarwieniu zielonym około 0,5 metra przejrzystości. Najczęściej stosuję białe, kolorowe robaki oraz pinkę ( najczęstsze brania). Rzadziej łowię na dendrobenę, kukurydzę, ciasto, makaron i pszenicę. Stosowałem już chyba wszelaką zanętę- sypką, grubą (wszystko w miarę rozsądku- finanse). Mój zestaw składa się: żyłka główna- 0,18 mm, przypon 0,12 mm o długości około 30 cm, haczyki nr 8,10,12 ownera. KOLEDZY co zrobić by poprawić rezultaty ( wielkość łowionych ryb- sama drobnica? ) Jakie popełniam błędy? Z góry dzięki

Jesteś przekonany że są duże leszcze w tym zbiorniku? Jeśli jest odpowiednia ilośc dużych leszczy to zwróc się z prośbą do miejscowych wędkarzy,na pewno jakiś się znajdzie którypowie co i jak jeszcze się piwka napijecie.

[2012-05-20 18:55]

damian123102

ja jak jadę na leszcza to robię tak rzucam na stosunkowo głębszą wodę zanęta trapera do tego waniliowy ryż dmuchany i pinka na hak 1 ryż i 1/2pinki zależy od haka ja no to miałem zawsze najlepsze efekty 
[2012-05-20 19:31]

Bernard51

Leszcz to jak mala swinka non stop glodny aby sicagnac wiekszego leszcza trzeba posiedziec
pare godzin i necic 6-10. Duzy podplynie na zerowisko napewno jak jest w poblizu ,drobnica go zwabi.co do glebokosci to jest na maj dobra 2-3m, podloze wiadomo muliste,jak jest go duzo to przyneta sie topi w mule, po zarzuceniu naciagasz zylke powodujac wciaganie w mul haka.
Przy zarzucaniu w pewnym momecie( twoja odleglosc polowów) wstrzymaj zylke reka lub zamknij kabląk kolowrotka i tak zatop zylke i zostaw(leszcz to kompostowy robak dondrobena  bialy kukurydza ciasto makaron) Jak wczesniej kolega pisze aby podniesc przynete nad mulem hak duzy nr.1 pare ryzów preparowanych i bialy lub pinka, sa tez kulki kukurydziane tez mozna uzyc podnoszac hak, ja preferuje sprezyne i w miare malo kleista zanete przy zdezeniu z woda ma sie rozprysnac i smuzyc(uzyj do zanety mleko w proszku) Trudno jest podac idealny sposób na dobre brania duzego leszcza ale jak juz zlowisz pierwszego to wszystko zrób aby go zatrzymac go na lowisku kule zanety i proca i co 0,5 godz nec 2-3 kule(pilka tenisowa).
Jak wczesniej napisano dosc gruba zaneta karm, dobry jest tez groch pelet 3mm do 6mm slonecznik bobik( przetrocone) POLAMANIA!
[2012-05-21 06:57]

Kolego, gdzie dokładnie na gople wędkujesz? Jedyny sposób aby łowić w miare regularnie duże leszcze to nęcenie minimum 2 dni. Mam tam działkę od 15 lat, i z roku na rok ryb jest coraz mniej a siatek stoi coraz więcej, mało tego nikt nie chce nic z tym robić. Powiedz gdzie wędkujesz, ja Ci podpowiem co możesz robić inaczej. Z głębokości szacuję, że raczej początek jeziora, bo w dalszych częściach na rzut feederem masz 10 metrów i więcej ;)  [2012-05-21 16:06]

Matadorr

Co dopołowów leszczy w gople.

Prawda wygląda tak:

Zanęta gruba i to bardzo. Tania i naprawdę niezła jest Merlina. ale ja osobiście polecam makaron obsypany zanętą z atraktorem. (wanilia) gruba kukurydza-najlepiej zrobiona w parowniku(na wsi każdy rolnik taki ma). Ale najważniejsze jest systematyczne nęcenie. Zanęcaj 3 dni z rzędu o tej porze o której będziesz łowić, w czwarty dzień bez nęcenia i w kolejny łowisz. Żeby sciągnąć duże leszcze do zanęty możesz dokładać czerwone robale lub krojone rosówki. przy nęceniu wstępnym(10kg) rób 5 kg kukurydzy, reszta makaron(zaparzony) 0,5 kg zanęty drobnej leszczowej- dobrej jakości i atraktora. Łowisz czerwone, kukurydza, białe i makaron. największe które tam złowiłem i łowię miały około 2,5-3 kg.

Metoda łowienia-feder zestaw koszczek z dociążeniem 20-40 gram. polecam nocne łowienie na 5-7 metrach na płaskich blatach lub spławik 2-3 metrów. leszcze najlepiej tam żerują przy zachodnim wietrze lub kompletnej ciszy. ważne jest wysokie lub skrajnie niskie ciśnienie.

właśnie w piątek jadę tam na rybki. choć teraz skupiam się na szczupakach i okoniach. napisz gdzie dokładnie łowisz to może tam podjadę zobaczyć jakie masz warunki

[2012-05-29 23:32]

Mario18

Witam kolegów wędkarzy :) też jestem wędkarzem z gopła i mam mieszane uczucia no ale kłusole są wszędzie lecz tacy zarządcy wód jak Pgr gopło niekoniecznie.. Jak wiemy gopło jest czyszczone przez kłusoli jak i właścicieli.. No ale wrócimy do tematu jakim jest wędkarstwo ;) ja tak podróżuje po gople.Łowiłem w byszewie na tzw cyplu, w starym ośrodku cukrowni w Mielnicy,łowiłem też w ośrodku wypoczynkowym i w jej pobliżu. Najlepsze wyniki byszewo później pobliża ośrodka a przy ujściu kanału warta gopło to wgl porażka. Podobno siatki na ujsciu się nie mieszczą.xd
[2013-02-16 20:23]