Zaloguj się do konta

Jezioro Głuszyńskie - jakie wrażenia

utworzono: 2011/11/04 21:03
lorbi23

raczej bliżej wieczora leszcz brał . woda temp. 15 stopni mierzona !. jak chcesz połowic to polecam carmel marcela rewelka sie sprawdził . na samym poczatku poleciało ok 30 kulek do wody zanety , myslałem ze bedzie gorzej .

[2013-06-02 22:26]

ebri

Znam Marcela zanęty i dodatki ogólnie nęcę grubo kukurydza groch łubin i makaron. Nie próbowaliście łapać na makaron ?
[2013-06-02 22:29]

lorbi23

tak łapalismy na makaron ale płoc i wieksza ukleja wieszały sie .
[2013-06-02 22:32]

ebri

Ja stosuje bardziej śmierdzące zanęty na leszcza i mamy wyniki oczywiście na innych jeziorach ...
[2013-06-02 22:34]

lorbi23

2 tygodnie temu na sulejowie a dokładnie barkowice mokre na zanete czrny bruda leszcz z dodatkiem halibut atraktor  nałapalismy z mojm ziomkiem przez dwa dni jakies 80 pieknych leszczy .
oczywiscie tydzien temu tez bylismy i lipa straszna na smierducha , zmienilem zapach na karmell i powtórka z rozrywki oczywiscie juz nie tyle bo czas naglił ale lech 64 cm został złapany aż bordowy był .

[2013-06-02 22:41]

ebri

nie lubie sulejowa za duża presja w tamtym roku na jeziorze na mazurach wyjąłem na makaron leszcza 4,35 kg :)
[2013-06-02 22:49]

84Bartek


Witam chciałem zapytać odnośnie tych wyników jak długo wędkowaliście, bo pisałeś że łapaliście we dwie osoby po dwie wędki i okresy najlepszych brań przypadały na wieczór, a węgorki wręcz po ciemku. Wychodzi z tego, że urządziliście sobie konkretną zasiadkę i ładnych parę godzin dziennie poświęcaliście na wędkowanie? Z tego co piszesz rybki całkiem fajne i wyjazd generalnie udany więc nie możemy doczekać się jeszcze fotek z tej wyprawy.

[2013-06-04 14:17]

diksen1977

Witam.
Trzy nocki zasiadki na węgorza. W planach były całonocne zasiadki, ale brały słabo więc kończyłem koło północy. Efekt 4 węgorki (47-60cm). Brały tylko na rosówki i dendrobeny. Każdy ze złowionych węgorzy miał w żołądku ukleje a filetów, trupków czy żywców uklejowych nie ruszały.
Pozdrawiam.
[2013-06-04 17:15]

Witam.Co tam u pana lina słychać.Widział się już ktoś może z nim.Połowię w sobotę od wczesnego rana do popołudnia.
[2013-06-13 16:17]

Bialy89

witam.Ja ostatnio byłem 14 czerwca w Wincentowie 4 godziny i nawet brania nie miałem.Łowiłem zgryntu i na spławik i chwile porzucałem spiningiem ale masakra wogóle ryby nie reagowały. . . Panowie a mam takie pytanie kto z was wędkuje na jeziorze w Chalnie?? Ile kosztuje tam zezwolenie gdzie je można kupić i jak tam z rybą?? :)z góry dzięki za odp:)
[2013-06-16 14:15]

ebri

Takiej klęski w dodatku w czerwcu na tym jeziorze nie zastałem. 2 dni łowienia jedna płotka. Co za kibel.
[2013-06-16 18:36]

84Bartek

witam bylismy z kolega na głuszynskim a dokladniej w byczy od 31 maja do 2 czerwca woda czysta popadalo tylko w sobote od rana i troszke na wieczor .
necilismy naprawde duzo zaneta leszcz karmel , peczak ,konopie ,makaron .
wynikiem czego bylo 13 leszczy takich od 35 cm do 52 cm , tych 52 cm bylo 2 szt , pare okoni małych 15 cm , 3 ładne płocie 22cm, 25cm, 28cm, dwa wegorzyki po 52cm i 56 cm .
wypad z kolega uznajemy za udany ale panowie zeby tam połapac trzeba necic necic i jeszcze raz necic .
postaram sie dodac zdjecia jak znajde aparat . pzdr i połamania


Kolego LORBI23 czekamy na obiecane fotki

[2013-06-17 13:39]

Witam .Sobota i niedziela na wodzie .Łowiłem od 4 rano do 14.Sobota płocie i wzdręgi na kukurydzę i groch.Kaliber ryb od 15-35 cm.Trzy płocie miałem  30,33,35 ładne  rybki i w dobrej kondycji.Wzdręgi największa miała 27 cm pięknie ubarwiona.Skutecznie udało mi się wyeliminować ukleje odstawiając białego robaka i nęcąc  tylko grochem i kukurydzą ,która miałem moczoną w wanilinowej zalewie.Kukurydza gotowana.
Niedziela-4 rano już na łowisku.W trzcinkach połowiłem uklejek.Nastawiłem się na okonia.Echem znalazłem górkę gdzie wody nad nią było 1,5-2 m.Byłem w szoku że 200 metrów od brzegu taka górka się znajduje. Górka ma ostre spady do 9 m.Na jednym z jej kantów głębokość 3,2m łowiłem okonie największy 37 cm.Łącznie przez 1,5 godziny żerowania wyciągnąłem 27 szt. Średnia długość to 27 cm.Okoń żerował od 6 do 8 rano,później pojedyńcze sztuki tylko siadały.Druga wędka była na czerwonego robaka rozmiar nr.4 ,brania były rzadsze.Wiatr był południowo-wschodni,temperatura wody 20,4 stopnia,dzień słoneczny.Kocham głuszyńskie i pozdrawiam wszystkich głuszyniaków.
[2013-06-18 08:58]

lorbi23

mam pytanko gdzie na suma na głuszynskim
[2013-06-20 12:36]

A jest sum na głuszyńskim?

[2013-06-21 23:41]

lorbi23

jest napewno
[2013-06-22 00:46]

n-glass

SUM JEST I TO NIE MAŁY ALE LOKALIZACJA GO TO JUŻ TROCHĘ INNA KWESTIA. TO JEST BARDZO DUŻE GŁĘBOKIE JEZIORO Z RÓŻNORODNIE UKSZTAŁTOWANYM DNEM. POCHODZĘ Z OKOLIC I OD DZIECKA TAM ŁOWIĘ, WRZUCAM MAPKĘ KTÓRĄ DOSTAŁEM KIEDYŚ OD KOLEGI Z FORUM MOŻE COŚ ROZJAŚNI, JEŚLI CHODZI O LOKALIZACJĘ TO DOBRE STANOWISKA NA LESZCZE I SZCZUPŁE SĄ ZAZNACZONE WG MNIE POPRAWNIE. POWIEM TAK W TYM SEZONIE 8 WYPADÓW NA NOCKI LESZCZE 1,5-2KG ok 10szt PŁOCI GRUBEJ NIE LICZYŁEM 2 SZCZUPAKI 80, 89 CM WĘGORZA BRAK OGÓLNIE JESTEM ZADOWOLONY.ŁOWIĘ GŁÓWNIE PIKEREM Z KOSZYKIEM A DROBNICĘ NA BATA 7m. POZDRAWIAM
[2013-06-22 07:39]

swdsrc

Kolego może napiszesz gdzie dokładnie lowiles te szczupaki.Lowie już tam z 6 lat i nie zlowilem jeszcze szczupaka większego niż 60.Przez cały czas myślałem ze większych tam po prostu nie ma:) [2013-06-22 17:56]

ebri

Kolego n glass na jakiej głębokości łowisz te leszcze w jakiej miejscowości ? ja byłem teraz w weekend najwiekszy leszcz to 90 dkg mi wpadł ?
[2013-06-23 19:06]

n-glass

Na początek gdzie i czym. Gdzie: na odcinku od Głuszyna w stronę Potołówka oczywiście na kaczodziobe łódka bo bez tego ro raczej ciężko i ciężkie jerki Salmo Slidery tonące pływające ale ogólnie jerki na blaszyska i gumy wszelkiego rodzaju tylko okonki i takie małe pistolety do 60cm. tylko biorą. Leszcz podstawa to dobra miejscówka ze skarpą okolice tzw. "cypla" miejscowi wiedzą co i jak i nęcenie kilkudniowe, na coś grubszego to nawet tydzień codziennie ok. 15litrów o tej samej porze to przychodzą jak do stołówki :) kuku groch i proteina i pelet własnej produkcji 12mm. Łowię feederem i pikerem spławik dla zabawy z płocią i ukleją.  I efekty są powiedzmy zadowalające, jak to mój mistrz ŚP. mawiał nie posiejesz, nie zbierzesz i to się sprawdza. Dobre miejsce to trzeba macać kilka sezonów. Życzę powodzenia mój największy leszcz na Głuszyńskim to 4,6 kg w 1998r. latem, szczupak 118cm jesień zeszłego roku.
[2013-06-23 22:30]

ebri

Kolego też nęce grubo tylko jest jeden problem ja mam działke od strony wincentowa ogólnie z tamtej strony ciężko o dużego leszcza, słyszałem że okolice wyspy to dobre miejsce. Ja złąpałem leszcz 4,30 w tamtym roku ale nie na tym jeziorze.
[2013-06-23 23:16]

piccione

Mapka jest prowizoryczna, tam pomiędzy 2007-2011 znajomi złapali sumy, szczupaki, karpie, i regularnie łowiono leszcze na nęconych miejscówkach. W tym roku byłem pare razy i jest kiepsko, szczupak jeszcze się nie trafił, leszczy masa była miesiąc temu takich 20-80dkg. W tym roku widzę, że jest bardzo dużo okonia małego i średniego i uklei. Rekord z tamtego sezonu szczupły 84cm.  [2013-06-24 07:42]

lorbi23

SUM JEST I TO NIE MAŁY ALE LOKALIZACJA GO TO JUŻ TROCHĘ INNA KWESTIA. TO JEST BARDZO DUŻE GŁĘBOKIE JEZIORO Z RÓŻNORODNIE UKSZTAŁTOWANYM DNEM. POCHODZĘ Z OKOLIC I OD DZIECKA TAM ŁOWIĘ, WRZUCAM MAPKĘ KTÓRĄ DOSTAŁEM KIEDYŚ OD KOLEGI Z FORUM MOŻE COŚ ROZJAŚNI, JEŚLI CHODZI O LOKALIZACJĘ TO DOBRE STANOWISKA NA LESZCZE I SZCZUPŁE SĄ ZAZNACZONE WG MNIE POPRAWNIE. POWIEM TAK W TYM SEZONIE 8 WYPADÓW NA NOCKI LESZCZE 1,5-2KG ok 10szt PŁOCI GRUBEJ NIE LICZYŁEM 2 SZCZUPAKI 80, 89 CM WĘGORZA BRAK OGÓLNIE JESTEM ZADOWOLONY.ŁOWIĘ GŁÓWNIE PIKEREM Z KOSZYKIEM A DROBNICĘ NA BATA 7m. POZDRAWIAM

dzieki za mapke bardzo mi pomogles jade na 2 tyg w okolice wincentowa i widze ze na suma mam jakies szanse bo wd twojej mapy tam zeruje  dzieki
[2013-06-24 09:53]

Bialy89

Elo.Jak tam panowie wyniki był ktoś na rybach na jeziorze??Jak ze szczupakiem ??
[2013-07-09 16:24]

ebri

Siemasz byłem z rybą kiepsko ogólnie wszystko drobne leszcza grubego nie ma jak na razie max 30 -35 cm. Ogoń grasuje jak głupi.


Pozdrawiam
[2013-07-09 16:49]