Jezioro Głębokie k. Międzyrzecza

/ 10 odpowiedzi
Wybieram się jutro na Głębokie k. Międzyrzecza. Porozumienie okręgów Jelenia Góra - Gorzów jest. Nie mam darmowego zezwolenia od skarbnika naszego koła, które wymagane jest na połów w wodach Gospodarstwa Rybackiego w Międzyrzeczu i oczywiście do jutra już mieć nie będę. Czytałem też porozumienie ze strony okręgu Gorzów, że wymagane jest opłata 50% ich składki. Trochę się pogubiłem... Tutaj piszą, że darmo, tam że niekoniecznie. Na wszelki wypadek pojawię się w Międzyrzeczu i zapytam na miejscu... Zna może ktoś ten temat? Pozdrawiam.
MaReX28


a gdzie znalazłeś porozumienie tych okręgów przecież nie ma takiego......

 

(2010/07/18 14:53)

minek


Właśnie wróciłem z Głębokiego - zachwycony nie jestem, ale doświadczeń też nie mam zbyt wiele... Z łodzi nie łowię więc codziennie zamiast na rybki polowałem na wolną kładkę. Kładek niewiele i mocno porozwalane. Jedyne co pozytywnie zaskakuje to bardzo czysta woda.
Odnośnie porozumienia, treść można znaleźć tutaj:http://www.gorzow.pzw.org.pl/wiadomosci/28855/64/porozumienie_z_okregiem_pzw_w_jeleniej_gorze
Chcąc łowić więc na wodach nizinnych z brzegu z tamtejszego okręgu należy zapłacić 60zł. Czasowe zezwolenie na 2 tygodnie kosztuje 45 zł. Pewnie na Głębokim mógłbym łowić bez dopłat gdybym miał darmowe zezwolenie od skarbnika naszego koła, które wymagane jest na połów w wodach Gospodarstwa Rybackiego w Międzyrzeczu - nie miałem, więc frajerskie zapłaciłem i już dalej nie dociekam... :-)
Pozdrawiam (2010/08/03 11:14)

u?ytkownik38976


Oj kolego, pomyliłeś JELENIĄ GÓRĘ ZIELONA GÓRĄ.  Głębokie leży koło Międzyrzecza, a Międzyrzecz między Gorzowem Wlkp. a ZIELONĄ GÓRA.  Zarządy PZW obu tych miast nie dogadały sie co do porozumień okręgowych. A Jelenia Góra, to już odrebne województwo, Dolnosląskie. (2010/08/03 11:32)

u?ytkownik38976


Aha, sorry, myslałem, że chodzi Ci o ta kwestię w woj. lubuskim, nie zrozumiałem poprostu.


                                        P O R O Z U M I E N I E

Porozumienie pomiędzy Okręgiem PZW w Gorzowie Wlkp. a Okręgiem PZW w Jeleniej Górze w sprawie wędkowania na wodach wymienionych Okręgów w 2010 roku.Wędkarze zrzeszeni w umawiających się Okręgach są zobowiązani do wykupienia rocznej składki okręgowej na ochronę i zagospodarowanie wód w swoim Okręgu oraz 50% składki na ochronę i zagospodarowanie wód w Okręgu, z którym Okręg zawarł porozumienie.

Składka wnoszona na rzecz Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. wynosi 60 zł na wody nizinne z brzegu, 72 zł na wody nizinne ze środków pływających, 82 zł na wody nizinne, wody górskie i połów z e środków pływających i taką dodatkowo składkę są zobowiązani wykupić zainteresowani wędkowaniem na wodach Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. członkowie Okręgu PZW w Jeleniej Górze.

W Okręgu PZW w Jeleniej Górze składka ta wynosi 45 zł na wody nizinne z brzegu, 75 zł na wody nizinne ze środków pływających, 100 zł na wody nizinne, wody górskie i połów ze środków pływających i taką dodatkowo składkę są zobowiązani wykupić zainteresowani wędkowaniem na wodach Okręgu w Jeleniej Górze członkowie Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp.

Umawiające się strony oświadczają, że składki wniesione przez wędkarzy, upoważniają do wędkowania na wszystkich wodach nizinnych i górskich ogólnie dostępnych będących w użytkowaniu stron.

Wniesione dodatkowe składki nie upoważniają do wędkowania na wodach innych użytkowników rybackich, z którymi każdy z Okręgów zawarł wewnętrzne porozumienie.

Porozumienie nie obejmuje ulg w składkach stosowanych w Okręgach z wyjątkiem członków honorowych, którzy są zwolnieni z wnoszenia składek.

Opłatę można wnieść przekazem pocztowym lub bankowym na rzecz tego Okręgu, na którego terenie chce się wędkować z dopiskiem: „składka uzupełniająca na 2010 w Okręgu PZW w ……” podając jednocześnie następujące dane: (imię i nazwisko, nazwa macierzystego Okręgu, adres zamieszkania i nr karty wędkarskiej)

Konto bankowe Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp.
PKO BP II O/Gorzów Wielkopolski
45 1020 1967 0000 8802 0038 4545Konto Bankowe Okręgu PZW w Jeleniej Górze

Bank Zachodni WBK SA
55 1090 1926 0000 0005 1400 2532

(2010/08/03 14:16)

Sniper64


........Mastiff..:) w Głębokim to moja żona zdała na kartę pływacką:) tylko nie potrafi pływać,:-) (2010/08/03 20:29)

u?ytkownik38976


........Mastiff..:) w Głębokim to moja żona zdała na kartę pływacką:) tylko nie potrafi pływać,:-)


Hahahahahaha..... to nie wnikaj lepiej JAK zdała :)  Piękna woda, ale ZNIKA, poprostu znika, tak, jakby ktoś wyciągnął korek z wanny, no dosłownie. Tragedia! Piekna, onegdaj, czyściutka, głęboka i bardzo rybna woda, doskonała do nurkowania,ale.........już  Historia.... :(

(2010/08/03 21:04)

u?ytkownik8590


siemka panowie ! byłem na tym jeziorku rok temu. Super tam jest i z checią bym tam jeszcze raz pojechal ale mam ok 450 km do niego. Woda była czyściutka to fakt ale ryby nie za bardzo chcialy wspolpracowac no i bez lodki rzeczywiscie ciezko. DOpiero pozniej opracowalem technike polowu czyli spławik stały 10 cm nad dnem kukurydza z puszki i duzo zanety sypkiej. My tez nie mielismy jak łowic ale 1 dzien poswiecilismy na odbudowe pomostu i zbudowalismy nowiutki. Z lodki mozna szczupali polapac linow i duzych leszczy tam po lewej stronie w zatoczce bo tam plyciej ok 2 m. W tym roku byli moi znajomi co roku tam jezdza i coraz mniej ludzi tam jezdzi. Szkoda ze grzyby nie dopisały bo jak ryba nie brała to mozna bylo isc na grzybki. Pozdrawiam (2010/08/03 23:05)

pytrzysss


witam wybieram sie nad jezioro głebokie i chcialem zapytac czy ktos wie czy moge tam lowic a jestem z pzw legnica?? (2014/08/03 10:22)

MASTINO


witam wybieram sie nad jezioro głebokie i chcialem zapytac czy ktos wie czy moge tam lowic a jestem z pzw legnica??
Owszem, możesz. Ale to jest Okręg Gorzów WLKP więc musisz wykupić u siebie albo w Gorzowie zezwolenie na ten Okręg. (2014/08/03 12:09)