Zaloguj się do konta

Jezioro Dejguny, Opinie

utworzono: 2012/02/19 18:08

Witam forumowiczów. Poszukuje opinii od wędkarzy, którzy łowili na Dejgunach o tym jeziorze. Wybieram się tam w maju i będę poszukiwał szczupłego. Ma ktoś jakieś cenne informacje o tym zbiorniku? Na co najchętniej reaguje, klasycznie błystka, czy jakieś jerki z castinigiem itd. Jak jest z sandaczem?
[2012-02-19 18:08]

Piotr 100574

łowiłem na dejgunach ,najlepsza była blaszka obrotowa ,rozmiar duży z białym skrzydełkiem w czerwone paski ,jeżeli będziesz trolingował na dejgunie dużym to dobre są woblerki 15 ,20 cm również białe z czerwonym dodatkiem
[2012-02-19 18:30]

Artur z Ketrzyna

Ze szczupakiem nie ma tam problemu. Przynęty wszystkie standardowe; wahadłówka, wirówka jak i kopyta. Woda dość czyściutka.
Możesz też nastawić się na ładnego okonia, zimą trafiają się takie ok 1kg.
[2012-02-19 19:37]

Czyli ogólnie klasyka :) A próbowaliście tam poszukiwać sandacza? Jeżeli w ogóle tam jest...
[2012-02-20 10:17]

krzych5

Bardzo fajna woda , zasobna w szczupaka i okonia .Miejscowi często trolują dużymi szczupakowopodobnymi woblerami nad ławicami białorybu, którego też nie brakuje.Niezle też sprawowała się  blacha Mors -3 .Woda bardzo czysta i dosć głęboka. Jeżeli masz to przyda się echosonda jeżeli nie to postaraj się o mapę.Jeżeli mogę cos podpowiedziec to warto sprawdzić pobliże wyspy .Połamania kija
[2012-02-20 10:22]

Dzięki wielkie Krzych5 za opinię :) Kumpel z którym będę nad wodą posiada echo, zaś ja silniczek, ale obaj nie przepadamy za trolem:) Ale każda rada jest cenna ;] Więc będziemy poszukiwać szczupłego i większego okonia. Pozdrawiam.
[2012-02-20 14:00]

tytusik

Ja próbując złowić szczupaka na mazurach zawsze używałem MEPPS AGLIA rozmiar 3 do 5. Na ta przynętę były najlepsze efekty. Używałem tez innych przynęt, o których moim zdaniem nie warto teraz wspominać. Na trójeczkę uzbrojona w małego twistera seledynowego łowiło się bardzo ładne okonie, średnie szczupaki. 4 i 5 to już szczupaki od małych po  ładne takie do 70 cm. Kilka większych nie wyjąłem ale walka była pasjonująca. Będąc na twoim miejscu zaczął bym od tej przynęty. POZDRAWIAM
[2012-02-20 20:56]

Ja ogólnie głównie używam jerków wszelkiego rodzaju na szczupłego i tą przynętę lubię najbardziej, bo pozwala na jaką taką finezję :D Zacznę pewnie od nich, ale właśnie chciałem się zapytać jak tam jest na Dejgunach z przynętami, bo są jeziorka gdzie szczupły nawet nie spojrzy na woblerka, a nawet gume,a gryzie tylko blachy pod roznymi postaciami. Dzięki za wszystkie opinie :)
[2012-02-21 00:39]