Zaloguj się do konta

jezioro Chechło - jezioro Nakło jakie ryby można z

utworzono: 2009/06/23 15:17

Witam. Jakie ryby można złapać w zalewie Chechło-Nakło (ktoś odpowie ze wszystkie, ale nie o to mi chodzi). Jakie Wy złapaliście, widzieliście złapane przez kogoś, a nie znacie ze słyszenia. Wiem już na pewno że są następujące: karp, karaś, płoć, wzdręga, sumik karłowaty. Proszę o odpowiedź. [2009-06-23 15:17]

SumikDestroyer

Ja tam złowiłem sumika karłowatego, wzdręge, płoć, okonia, szczupaka, słonecznice, jazgarza, węgorza, karpia, karasia srebrzystego i złocistego, leszcza, krąpia, rozpióra, lina, amura. A tak najlepiej to zanęta taka robiaca smugę, przzypon 30 cm mały hak i na niego ryż. To najlepszy sposób na 3/4 wyżej wymienionych gatunków. POZDRO [2009-06-23 21:01]

Dziękuję za odpowiedź. w których miejscach najlepiej łowić jesli to nie tajemnica. Z brzegu czy z łódki? Czy może Pan słyszał o złapaniu żółwia? [2009-06-24 07:26]

witam , podstawowym gatunkiem ryb jaki tam złapiesz to sumik , leszcz czy płoć są wspaniałe , dużo jest szczupaka , lin , karaś , okoń , czasem trafi mi się ładny karp , kilka dni temu złowiłem prawie 6 kg , [2009-06-24 07:35]

SumikDestroyer

Najlepsze miejsca to: Cały kanał, miejsca koło rybaczówki i tzw. tarliska, na południe od wyspy( jest to najlepsze miejsce na duuuże okonie. PoZdRo [2009-06-24 12:21]

Ostatnio nad wodą słyszałem dużo dobrego o tym zbiorniku. Ale mam pytania do Was koledzy: Jak wygląda sprawa dojazdu czy zostawienia samochodu? Czytając opis łowiska na stronie przeczytałem: "4. Raków pręgowatych i sumików karłowatych po złowieniu nie należy wypuszczać do łowiska, w którym je złowiono, ani do innych wód." Czyli co mam z nimi zrobić? Zabić czy co?! :x Pozdrawiam [2009-06-24 20:59]

zasada jaką się stosuje jeśli złowisz sumika to wkładamy go do wiaderka , a następnie wykopujemy dziurę w lesie i zakopujemy wraz z sumikami , takie widziałem praktyki i sam je stosuję , choc spotkałem sie z ludżmi , którzy odebrali odemnie złowione sumiki i ponoc biorą je do wędzenia , ich sprawa , chetnie je oddałem [2009-06-24 21:12]

Kolega chyba żartuje? Zakopać żywcem albo zdychające? To nie lepiej uśmiercić i jakoś zutylizować? Ja tam chętnie dam znajomym, powiem, że to cud-miód tropikalna ryba amerykańska z Mołdawii poławiana w Adriatyku i wszamią :p Jak karpia to na macie odhaczać, jak sumika to do piachu... ryba rybie nie równa ;x [2009-06-24 23:12]

SumikDestroyer

Słuchaj pisaq87. Widze, ze nie spotkałeś się sumikami jeszcze nigdy, jak podejdzie Ci stado takich po 5 cm, które biorą nawet na haczyk 3-4 to zmienisz zdanie. Ja osobiście je wpuszczam do mojego szamba, a jak goscie przyjdą na grila to mają zabawe łowiąc je (szambo od 6 lata nieczynne) [2009-06-25 13:01]

Dojazd do rybaczówki jest elegancki. Tylko te opłaty za wjazd! GOR w Świerklańcu chyba chce aby ta woda umarła i nikt tutaj nie przyjeżdżał! W zeszłym tygodniu byłem dwa razy na rybach i złapałem w pierwszym dniu cztery sumiki. Zabiłem je o odniosłem do lasu. Na drugi dzień złapałem trzy i zaniosłem w to samo miejsce. Tych czterech już nie było! Chyba je ktoś zjadł, a tak poza tym muchy też muszą się czymś żywić (są pokarmem dla ptaków). [2009-06-25 14:36]

No ok ok, trochę się przekonałem. Pzdr [2009-06-25 16:47]

Czy ktoś z was zapłacił za wjazd? Podobno jest jakaś umowa między związkiem a PZW? proszę o szczegóły. [2009-06-25 18:15]

SumikDestroyer

Przy wjeździe trzeba pokazać ważna legitymację wędkarską, wtedy Cię za darmo wpuszczą [2009-06-25 20:03]

hugo33

Oprucz tych co wymieniles mozna tez zlowic amura i to sporego, wegorza raczej niewielkiego i leszcza [2009-06-27 18:37]

ryko44

Można je zjeść lub karmić nimi koty.Lepiej ich nie wpuszczać do wody bo wytrzebią łowisko w krótkim czasie.Zarybienie nimi naszych wód było niewypałem, chorym pomysłem.Teraz ponosimy tego konsekwencje.Tam gdzie są sumiki przeważnie nie ma innych ryb. [2009-06-28 09:11]

misie

Szkodniki które występują w Chechle to: sumik karłowaty rak pręgowany żółw czerwonolicy [2009-06-30 07:34]