Jezioro Bytyń /Wałcz

/ 4 odpowiedzi
Witam. Wybieram sie na urlop do miejscowości Nakielno w gminie Wałcz, woj. zachodnipomomorskie. Mam zamiar "pobawić" sie spiningiem. W zwiazku z tym może ktoś polecić mi jakie przynęty stosować, na jakie ryby sie natawiać i gdzie najlepiej łowić.
brozental

Witam. Kiedyś była tam naprawdę "duża" ryba, okoń leszcz czy węgorz nie wspomnę o szczupaku. Swego czasu podczas wakacyjnego wypadu nad tym jeziorem w nocy słychać było samych kłusoli wyciągających sieci a jak zaświeciłeś latarką to o mało do wody z łodzi nie powyskakiwali... Ale próbować zawsze trzeba. Miłego wypoczynku  (2012/07/18 12:10)

bossi11

Witam. Kiedyś była tam naprawdę "duża" ryba, okoń leszcz czy węgorz nie wspomnę o szczupaku. Swego czasu podczas wakacyjnego wypadu nad tym jeziorem w nocy słychać było samych kłusoli wyciągających sieci a jak zaświeciłeś latarką to o mało do wody z łodzi nie powyskakiwali... Ale próbować zawsze trzeba. Miłego wypoczynku

Dopiero wróciłem z wczasów z drzewoszewa i wszystko się zgadza najwięcej kłusoli kontrole tylko sobota niedziela porażka (2012/07/18 19:13)

czarnybrat

Też niedawno tam byłem, i faktycznie jezioro jest mocno eksploatowane (nie zdawałem sobie kiedyś sprawy że do zwykłej łódki rybackiej wejdzie ilość sieci wystarczająca żeby rozciągnąć ją na całą szerokość drzewoszewskiej odnogi, niestety na własne oczy zobaczyłem że faktyczne się zmieści). Tym niemniej okoń tam jest cały czas, a późnym wieczorem słychać że woda żyje (praktycznie cała powierzchnia jeziora chlupie). Drobnicy jest masa, ale z większą rybą kontaktu brak.
Kolejna sprawa jest taka, że można uznać, że w Drzewoszewie brak jest dostępu do wody (ze 3 pomosty wędkarskie, i kilka prześwitów w trzcinach, reszta brzegu zarośnięta. Podobno inne zatoki są lepsze, ale tego nie sprawdzałem.  (2012/07/18 19:55)

bossi11

Z łódki też łapać nie można liny od strony rezerwatu zakładać he he a tam aż wrze liczyłem że jest tam jakaś kontrola ale podobno z tego co miejscowi mówią że 100zł starczy by sobie łapać gdzie i na co się chce (2012/07/18 20:21)