JEZIORO BIAŁE WŁODAWSKIE-na spławik czy na grunt??

/ 2 odpowiedzi
Witam mam pytanko do was,koledzy wędkarze:czy wędkował ktoś ,kiedyś, na jeziorze Białym(okolice Włodawy,a dokładnie m.Okuninka)we wrześniu?Jak tam z rybkami,bo na różnych stronach ludzie różnie piszą?Podobno jest tam spora populacja leszcza i to dużego,ale i inne rybki warte zachodu:)Chodzi mi o to na co warto  się nastawić żeby coś sporego złowić: na leszcze z gruntu czy bardziej szczupakowo?Dodam ,że będe tam 4 dni, także troche czasu będe mógł poświęcić na rybki. Pozdrawiam wszystkich wędkujących!
Moddy

Ja łapałem tam tylko przy okazji i to z pomostów (spinning). Bez rewelacji, małe i średnie okonie.
Jezioro jest głębokie, to pewnie wiesz. Szczupaki tam się łapie głównie z echosądą (ja tego nie praktykuję) i z łódki. Około 50-70 metrów od końca pomostów jest próg i duży spadek. Tam się zasadzają z łódkami, rzucając w stronę brzegu, głównie gumkami. Co do leszczy, nie wiem.
Polecam też Bug: Zbereże, Stulno itd. Piękna trasa z Białego (tzw. nadbużanka). Jeśli się zdecydujesz na Bug, pamiętaj, żeby się zalogować na strażnicy (niezależnie od pory dnia).
Aha, ponoć jest jeszcze ładny sandacz.
Pozdro! (2010/08/21 21:43)

koryga

Wielkie dzięki kolego za info,spróbuję i na jeziorze i na bugu(jak czasu starczy,bo z tym na urlopie różnie bywa) (2010/08/27 16:25)