Jeziorko Śródlesie I połów karpi co robię źle?

/ 20 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam wszystkich serdecznie,od dawna przegladam wasze rady i opinie na temat roznych przynet na tym forum. Postanowilem siegnac waszej rady :) karpiowanie zaczelem w tym roku... przesiedzialem dobre 3 tyg na rybach (w godz od 16-21) zadnego brania nie mialem jak do tej pory... gdzie inni karpiarze wyciagaja codziennie jakies karpie lub amury... Jeziorko nazywa sie Srodlesie I w woj.opolskim moze ktos kojarzy ;) Wiem ze Ci wyjadacze tak ich nazywam lowia na kukurydze (ziarna) Moj problem zaczyna sie juz teraz : otoz chodzi o booster jako dodatek do ziarna?? zakupilem miod,czarny halibut z firmy DB i ostatnio ten  na amury z firmy carp zoom :) Uwaga?! gotuje ja w 3 garach zeby miec kazdy smak. Na jedna wedke daje np miod a na druga halibut,jeden smak zostaje na zapas. Nece punktowo na jedna wedke okolo 1kg kuku,zetawy wyworze pontonem i NIC ?!! o co koledzy chodzi? dodam ze rok temu gosciu w tym samym miejscu lowil karpie ale nie wiem na co... jeziorko jest troche zarosnete na dnie wiec do wlosa dodaje pianke zeby nie lezal na dnie. Jesli nie lowie w danym dniu nece okolo 2 kg kuku wrzucam i tu znowu klopot bo wtedy nece 3 smakami.... z dodatkiem pelletu czasami konopi... dna dokladnie nie znam ale lowie na okolo 2m. glebokosc jez od 1.5 do 4. z gory dziekuje
Bernard51


Moj problem zaczyna sie juz teraz : otoz chodzi o booster jako dodatek do ziarna?? zakupilem miod,czarny halibut z firmy DB i ostatnio ten  na amury z firmy carp zoom

jeziorko jest troche zarosnete na dnie wiec do wlosa dodaje pianke zeby nie lezal na dnie.

dna dokladnie nie znam ale lowie na okolo 2m.

Opisales pieknie czym karmisz jak karmisz i ze z pianka aby podnies z dna, ale na co lowisz do [pianki na wlos dajesz lub odwrotnie?? (2012/05/31 10:21)

zieelik


ogolnie na haku swieza kuku poltwarda,jak na jedna wedke wysypie kuku  o smaku halibut to na hak tez halibut..do tego troche pelletu o tym samym smaku. Ogolnie miedzy kuku a hakiem mialem luz okolo 0.5cm .Ale znalazlem w necie foto jak jakis karpiarz montuje bez luzu na wlosie miedzy kuku a kolankiem haczyka i tak pruboje co inna strona na necie to inna teoria. dodam ze lowie na zestaw samozacinajacyhttp://www.youtube.com/watch?v=E56lkwj2xH0 (2012/05/31 14:24)

zieelik


nie mam chwilowo jak zdjecia zrobic ale podesle stronke z ktorej wzialem patent
http://www.valdee.pl/hobby/kacikkarpiarza/sprzetiakcesoria/sprzetiakcesoria.html na samym dole, tyle ze przed stperkiem koncowym wlosa dodaje pianke w ksztalcie kuku.wyglada jakby byly 4 ziarna.dlugosc przyponu okolo 22 cm. Sprzedaja z trapera takie paleczki w trzech kolorach ktore pozniej sie wycina.Jesli mnie nie zrozumiales do konca to wieczorkiem dodam foto ;) (2012/05/31 14:32)

Bernard51


Jezeli na wlos dajesz kuku to co pirwsze pianka i kuku czy odwrotnie,hak do kuku nie wiekszy jak nr-6 i dwie kuku  pelet jaki rozmiar 12-14 hak nr4max mniejszy tez 6-hak i nie dawaj zbyt duzy odstep od haka lub prawie na haku Polamania1, a zapomnialem pianke daj na sztoping kuku (2012/05/31 16:29)

zieelik


nie wiem o co chodzi z tym sztopingiem :) oto moj zestaw  (2012/05/31 21:07)

zieelik


nie wiem o co chodzi z tym sztopingiem :) o to moj wlos  (2012/05/31 21:10)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

zieelik


a moze zle dobieram booster? :) myslalem zeby z niego zrezygnowac ale czy to dobry pomysl? wkoncu ma przyciagnac karpia! do tego dodam ze zaczelem dorzucac 0.5kg kulek proteinowych halibuta i na jedna wedke jak zrobi sie pogoda bede rzucam na kulke plywajaca... (2012/05/31 21:18)

u?ytkownik39933


nie wiem o co chodzi z tym sztopingiem :) o to moj wlos 

zdejmij jedno ziarko bo deko za blisko masz kuku łuku kolankowego (2012/06/01 16:23)

zieelik


czy lepiej jedna pianke? (2012/06/01 18:17)

JKarp


czy lepiej jedna pianke?

CześćHm - minimum dwie pianki podnoszą zestaw na całą jego długość czyli 22cm. Jedna pianka, trzy ziarnka kuku i powinno być ok.A najlepiej tak wyważyć zestaw, żeby po dodaniu pianki był neutralny.JK (2012/06/01 20:04)

zieelik


dzieki za rade napewno skorzystam. Kolega sliwa80 napisal : 
zdejmij jedno ziarko bo deko za blisko masz kuku łuku kolankowego 
I W TYM KIERUNKU JESZCZE JEDNO PYTANIE :) czyli wezezl powinienem zawijac bardziej? chodzi mi dokladnie jak robie wezel bez wezla :) bo do tej pory na wysokosci ostrza wiazalem :)  (2012/06/01 20:39)

u?ytkownik39933


dzieki za rade napewno skorzystam. Kolega sliwa80 napisal : 
zdejmij jedno ziarko bo deko za blisko masz kuku łuku kolankowego 
I W TYM KIERUNKU JESZCZE JEDNO PYTANIE :) czyli wezezl powinienem zawijac bardziej? chodzi mi dokladnie jak robie wezel bez wezla :) bo do tej pory na wysokosci ostrza wiazalem :) 

tu nie chodzi o złe wiazanie haka tylko o to ze masz za blisko przynete łuku kolankowego,na amura sie tak zakłada kukurydze ze dotyka łuku ale ty masz mimo wszystko za blisko . (2012/06/01 21:15)

zieelik


Czy teraz to ma rece i nogi? :) (2012/06/01 21:46)

zieelik


i amur tez tak wezmie? :) (2012/06/01 21:49)

zieelik


dzieki za rady. bede sledzil reszte tematow o karpiowaniu! (2012/06/01 22:11)

Bleah89


HejJa zeszly sezon praktycznie caly spedzilem tylko i wylacznie na lowisku obok srodlesie 2. Byly to wyjazdy na ryby w piatek, powrot w sobote rano. (teraz wprowadzili tam zasade zlow i wypusc + zabronili lowic na zywca/trupka, a szkoda bo jest duzo sumow i szczupaków/sandaczy) wyciagnalem troche karpi, najwiekszy okolo 14kg, do tego kilka sumow 10-20kg na trupka lub kulke smierdzaca ;p.Wszystkie karpie zlowione zostaly na miodowe kulki maczane w atraktorze miodowym, nie zanecalem zadnym peletem, jedynie przed rozpoczeciem lowienia do wody troche kulek w miejscu, w ktorym zarzucalem i kukurydzy wstrzelonej z procy, ewentualnie kilka kul miodowej zanety. Zanecalem okolo godziny 15, a następnie godziny 19 druga porcja kulek i to tyle jezeli chodzi o necenie. Brania nastepowaly najczesciej między godziną 1 w nocy, a 4 rano, zarówno sumów jak i karpi. Niestety nie udało mi się wyciągnąć żadnego amura. Z tego co wiem to na srodlesie 1 jest strasznie dużo byczków, które wyjadają zanętę. Zdarzyło mi się kiedyś zobaczyć na tym łowisku kilka potężnych amurów tuż pod powierzchnią wody. (2012/07/15 23:05)

Bleah89


Daj znać jak postępy na śródlesie 1 gdyż zastanawiam się czy warto tam jechać. (2012/07/15 23:07)