Zaloguj się do konta

Jeziorka odcinek Łoś Gołków

utworzono: 2012/09/03 20:40
PanSawik

Witam
Mam kilka pytań dotyczących tego kawałka tej pięknej rzeczki:

- Czy ktoś tam ostatnio próbował swoich sił?
- Jak jest z dostępem do wody (da radę podejść czy tylko zasieki z krzaków lub płotów)?
- Łąki w okolicy są do przejścia w normalnych butach czy konieczny jest "strój bojowy"? :)
- Jak z występowaniem ryb (interesują mnie głównie klenie)?

Strasznie zawrócił mi w głowie ten odcinek, rzeka kręta i na lekkim odludzi, a to lubię najbardziej. Do tego dopiero sobie skojarzyłem, że siostra ma w pobliżu działkę to i baza noclegowa jest :)
[2012-09-03 20:40]

Adam01

Ja łowie tam regularnie, głuwnie na gruncik lecz czasem przejde sie ze spinnem. Dostęp do wody jest, tyle co różne chaszcze typu pokrzywa czy jakieś drzewa/krzewy troche utrudniają. Wokół rzeki polecam przemieszczanie sie albo w kaloszach albo w nieprzemakalnych, mocnych butach. Spodnie załóż takie, żeby można je było poharatać, po krzaki i trawy są niemiłosierne. I uwaga na doły w ziemi! Można złamać nogę lub gorzej, sam mam doświadczenie z tym. Z kleniem nie jest najciekawiej od kilku lat, już jaź sie lepiej miewa. Szupaki są, tylko najlepiej na jesieni biorą. Okonie występują licznie, są kiełbie i pstrągi w odc górskim (i nie tylko, jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat to  priv) . Osobiście polecam odc od Lesznowoli, może troche niżej aż to Łosia i dalej. Co do przynęt- szczupak-okoń to głównie obrotówki. Klenia jeszcze tam nie ganiałem, ale podobno po zanieczyszczeniu rzeki powoli wracają. Ta piękna i dzika rzeka może cię wynagrodzić za kilometry przebyte jej brzegami, za godziny bezowocnego łowienia. Jeśli kontakt z naturą wynagradza Ci brak ryb- to jest dla Ciebie!
[2012-09-03 21:51]

Adam01

A, jeszcze coś. Używaj nalepiej któtkiej wędki (2.40-2.70maxx!) bo może i trudno nią sięgnąć zza krzaka, ale tam nie ma miejsca na błędy i manewrowanie długą miotłą. W rzece występują też raki- co dla mnie bardzio dobrze o danej wodzie świadczy.
[2012-09-03 21:57]

PanSawik

Dzięki za informacje
Podobnie jak opisujesz jest na środkowym biegu Orzyca, ale właśnie chodzenie za rybą jest najlepsze :)
[2012-09-03 22:13]