Jeziora w ok.Olsztyna

/ 1 odpowiedzi
Które jest naj lepsze waszym zdaniem
MienioFishHunter

Zależy co jak i kiedy chcesz łowić. Z łódki na szczupaka jez. Ukiel vel Krzywe. Z brzegu spławik za linem, karpiem, karasiem to jez. Czarne. Spinning za Boleniem bardzo polecam jezioro Długie. Trafia się wymiar szczupłego, ale przede wszystkim te bolce, nie wiem czy lubisz łowić bo nie napisałeś co tam chcesz łowić w okolicy Olka, ale ja osobiście nad Długim spędziłem wiele wiele godzin z mojego krótkiego, ale i tak za długiego epizodu zycia w Olsztynie. Grunt, spławik, spinning. Boleń, Karp, Lin i ... wielki wielki sum. C&R w zasadzie nie funkcjonuje, bo same stare dziady mięsiarze, więc na bolenie tam nie patrzą bo "panie tego się jeść nie da" przecież. Szczupaka jak złowisz to od razu ktoś będzie chciał odkupić, a jak się ktoś szybko zwija z łowiska, to znaczy że ma w torbie zakatrupionego niewymiarowego karpia. No ale połowić można bo jest co. A w ogóle to najlepiej na Łyna-Wadąg powyżej zapory na rozlewisko. Okazy jak ta lala, zaczepy, komary, kleszcze, dużo zielska - to co kochamy najbardziej :) Pozdrowionka! (2015/07/22 10:43)