Zaloguj się do konta

Jeziora szczupakowe w ok. Warszawy

utworzono: 2009/03/18 12:06
hubert321

Powoli planuję już wyprawy na pierwsze zębacze i zastanawiam się gdzie w okolicach Warszawy, do 50-60km, można się wybrać na pierwsze spiningowanie. Może ktoś może polecić niewielkie zbiorniki, w których woda najszybciej się nagrzewa w wiosennym słońcu? Oczywiście najrybniejsze jest Zegrze, Narew, Bug, Wisła ale to dua woda i najlepszy czas żerowania przypadnie pewnie na czerwiec. Szukam małych zbiorników typu linowo-szczupakowego. Z góry dziękuję za podpowiedzi. Hubert [2009-03-18 12:06]

sacha

Obawiam się że szczupakowych łowisk w tym rejonie brak. Wiem że gdzieś w ok,Grodziska Maz. masz jakieś wyrobiska pożwirowe,starorzecza Wisły czy Bugu też istnieją ale nie można ich nazwać łowiskami szczupakowymi. [2009-03-18 21:01]

von_trzmielke

Musisz cofnąć się o jakieś 20 lat. Wtedy łowiłem szczupaki na jeziorze Kiełpińskim. Teraz podobno jest tam rezerwat. Jest jeszcze jezioro Dziekanowskie i Łomnińskie. Ale szczupak jest tam mały i nie trafia się często. Te jeziora są przy trasie wylotowej na Gdańsk. [2009-03-18 21:18]

FanAtyk

von_trzmielke na kiełpińskim faktycznie jest rezerwat ale z tego co wyczytałem na tablicach tam umieszczonych zakazu wędkowania nie ma. w zeszłym sezonie się zawziąłem na to jeziorko i jeździłem tam spiningować, a efekty... - na jakieś 3-4 wypady pod rząd padł jeden okonek okołowymiarowy :) Na dziekanowskim też bywałem i złowiłem tylko okonka jak palec na troka a kolega szczupaczka - koło 20 cm. Ogólnie to spotkałem tam typka który mówił że miejscowi skutecznie trzepią sieciami bo nikt im w tym nie przeszkadza (jeziorko nie podlega PZW więc nikt się nim za bardzo nie interesuje). Na Łomnej na 4 wypady nie złowiłem nigdy nic. To tyle moich doświadczeń odnośnie tych łowisk :) [2009-03-18 23:56]

andrew

A moze w Warszawie? Czerniakowskie, Powsinskie. Zwlaszcza to pierwsze jest dobrze utrzymane, zarybiane, chronione i kontrolowane. Jest okon, szczupak, sandacz i ponoc wegorz. [2009-03-19 18:51]

sylwester1010

Witam...świetnym łowiskiem na wiosenne szczupale jest starorzecze Wisły w miejcowości Grochale...tylko trzeba mieć coś do pływania bo z brzegu dużo wędkarzy ale naprawdę warto w tamtym sezonie na 8 wypadów nigdy nie wróciłem o kiju a największy szczupak miał 5 kg..pozdro [2009-03-20 14:14]