Zaloguj się do konta

Jeziora okolice Starogardu

utworzono: 2011/03/16 11:53
bartekkryza

Witam.Czy ktoś wie jaki jest stan lodu na jeziorach,czy już cały lub częściowo zszedł?Jeśli macie jakieś info to piszcie,pewnie nie tylko ja jestem zainteresowany weekendowym rozpoczęciem sezonu :) [2011-03-16 11:53]

Piniar

Witam
W ubiegły weekend przejeżdzałem przez Jabłowo i niestety tam lód jeszcze się trzyma. Co do inny jezior nie mam informacji, ale na dniach mam zamiar sam posprawdzać jeziorka, więc dam znać po wyprawie.
PZDR
[2011-03-16 17:42]

Eee panowie,nie zapominajcie o naszej kochanej rzece Wierzycy,jeśli lód z jezior nie zejdzie to można na niej bezproblemowo zrobić sobie rozpoczęcie sezonu .Wystarczy kupić sobie za piątaka jednodniowe zezwolenie i do bólu ganiać okonie,klenie i pstrągi potokowe,sporo ich tu jeszcze pływa... W okolicach zapory w Kolinczu,wszelkie głęboczki i rynny ,każde spowolnienie nurtu jest okupowane przez całkiem fajne pasiaste zbóje,ta sama miejscówka może także obdarzyć walecznym kleniem.Po pstrągi można podskoczyć sobie nieco wyżej,w górę rzeki,do Bączka czy Okola,od biedy i z lenistwa warty grzechu jest także odcinek od Statoil do zapory w Nowej Wsi.Apropo NW-tam także można sobie już pewnie połowić,rozlewisko na Pielusze piorunem odmarza i bywa że w środku zimy nie ma tam lodu,zbiornik ten należy do tego samego dzierżawcy do niesławnej Troci z Tczewa,po dokonaniu przelewu piatki na ich konto wystarczy druczek przekazu i heja nad wodę.
[2011-03-16 18:23]

bartekkryza

 "Apropo NW-tam także można sobie już pewnie połowić,rozlewisko na Pielusze piorunem odmarza i bywa że w środku zimy nie ma tam lodu,zbiornik ten należy do tego samego dzierżawcy do niesławnej Troci z Tczewa,po dokonaniu przelewu piatki na ich konto wystarczy druczek przekazu i heja nad wodę."


luxis mógłbyś dać bardziej dokładne namiary na ten zbiornik,jest to zbiornik należący do Wierzycy?Czy można tam połowić z powodzeniem okonia?

P.S Fajnie piszesz o Wierzycy jednak ja jakoś nie mam szczęścia do pstrągów,pewnie brak doświadczenia,cały czas łowiłem na jeziorach.Rzeka bardzo mi się spodobała jednak wyniki osiągane nie porażają.

[2011-03-17 12:00]

Nw to Nowa Wieś Rzeczna,zaś bajorko o którym mówię powstało po spiętrzeniu rzeczki Pieluchy,to ten mały ciurek który mijasz jadąc do Starego Lasu.Leży on tak jakby za byłymi PGR-ami w NW,wjeżdzając do wsi walimy aż na sam koniec i ostatnia droga w prawo zaprowadzi cię na sam brzeg.Jeziorko to należy do tej samej spółdzielni rybackiej co Wierzyca-do Troć-i,kwity na te wody można kupić wpłacając ok 5zł na ich konto ,kwit potwierdzenia robi wtedy za zezwolenie.Dokładniejsze info odnośnie przekazu,dokładnych cenników itd..znajdziesz w sklepie wędkarskim Rafała Mullera obok starogardzkiego więzienia,na tym pasażu jest min,Pik,czy Kasyno.Kiedyś dosyć często łowiłem na Pielusze,fajne okonie brały na boczny trok,sporo szczupłego tam dybnąłem,ba,nawet tęczaki się trafiały.Tamta woda szybciej odmarza na skutek wachań poziomu wody podczas pracy elektrowni wodnej,dodatkowo jest tam niewielki uciąg i lód jest wypłukiwany tak jak na rzece np.Na ten sam przekaz możesz połowić sobie także w Kolinczu na rozlewisku Wierzycy,spin jest tam trochę ekstremalny bo brak miejscówek,ale amatorzy białorybu mają tam szerokie pole do popisu.Bierze tam leszcz,duża płoć ,okoń,szczupak,trafi się kleń i lipień,naprawdę dobre łowisko.Mówisz że fajnie piszę o naszej rzece...no cóż..to moja druga żona prawie:) 20 lat chadzam jej brzegami od żródeł do ujścia,tropiąc ryby spod znaku salmo...:)
[2011-03-18 19:20]

bartekkryza

Byłem dzisiaj na tym zbiorniku,wykupiłem pozwolenie przez przelew internetowy (mam nadzieję że w razie kontroli to by wystarczyło).lowiłem właśnie na BT i mialem tylko jedno branie i jedną rybę której się nie spodziewałem,piękny pstrąg 38cm,zabawa fajna na tak delikatnym sprzęcie z nastawieniem na okonie pstrąg walczył cudownie.Więcej brań nie miałem,zbiornik fajny choć trochę płytki.Napewno jeszcze tam zawitam. [2011-03-19 12:25]

Czyli sezon 2011 rozpoczęty..:)Odnośnie przelewu to musisz się upewnić czy faktycznie jest to 5 zł,ja jestem pewien tak na 90% z tą piątką bo to stara cena sprzed roku,coś mogło ulec zmianie...Sam fakt zrobienia przelewu napewno nie wystarczy,musisz miec tak jak wspomiałem jakieś potwierdzenie np druk przekazu pocztowego,na ładne oczy mogą ci nie uwierzyć .Odnośnie głębokości to faktycznie nie jest ona tam porażająca,max 3-3,5 m w niektórych miejscach,przeważają rozległe muliste płycizny z kępami grążeli.Lepsze brania zawsze są po tej zakrzaczonej stronie i to o 100%,ryby tam się trzymają.
[2011-03-19 14:55]

No Na Wdze też podobno można o pstrąga powalczyć. A na jeziorach to jeszcze podejrzewam ze z tydzień lód potrzyma  [2011-03-19 15:27]

Wda jest dość trudną rzeką,ciężko o prawdziwego lorbasa.O niebo lepsza jest Wietcisa ,więcej brań i średnia wagowa nieco większa,szczególnie warty polecenia jest odc.AGD w Skarszewach,syf tam taki że aż strach (stąd nazwa) ale ilość pobić wynagradza paskudne widoki.Dobry kawałek do nauki pstrągowania,co kilkanaście metrów masz kontakt z potokiem,bywa że z jednego miejsca przytniesz 2-3 szt.Są oczywiście i dni totalnej klapy ale to ułamek ...
[2011-03-19 20:53]

Piniar

Witam
Ja dziś byłem na zwiadzie nad jeziorem sumińskim. Niestety lód trzyma nadal. Jedynie okolice kąpieliska odmarzły, więc na moje jeszcze z 1.5 tygodnia minimum.
[2011-03-20 16:07]

bartekkryza

Ten odcinek "AGD" to odcinek miejski  płynący przez Skarszewy? [2011-03-20 17:29]

Nie,odcinek AGD jest już za Skarszewami,do niego po części przylegają ogródki działkowe usytuowane przy szosie do Pinczyna,Semlina...oraz miejska oczyszczalnia ścieków.Jak znajdziesz MOŚ to znajdziesz też AGD,zaczyna się on od takiego mostku,i w dół,z prądem,aż do młyna.
[2011-03-20 17:39]

Witam
Ja dziś byłem na zwiadzie nad jeziorem sumińskim. Niestety lód trzyma nadal. Jedynie okolice kąpieliska odmarzły, więc na moje jeszcze z 1.5 tygodnia minimum.

Daję sobie głowę uciąć że w przyszłą sobotę będzie już po ptakach,idzie wiosna na maxa,Kopane też już puszcza,pojawiają się wielometrowe oczka wolnej wody,teraz tylko odrobina wiatru i lodu nie ma...:)
[2011-03-20 17:45]