jeziora blisko Warszawy

/ 15 odpowiedzi
witam szanownych kolegów

Jako, że tego lata moje standardowe miejsca "grasowania" z wędką mnie zdecydowanie nie satysfakcjonują, poszukuję informacji, gdzie w okolicach Warszawy warto wybrać się, aby spróbować swoich sił na wodzie stojącej.

Interesuje mnie akwen:
- o, w miarę możliwości niewielkiej presji wędkarskiej ( chociaż wiem, że o to trudno - zalew odpada ;)
- spininngowy ( okoń, szczupak, może sandacz)
- z możliwością wynajęcia łódki

Proszę o podpowiedzi
za które z góry dziękuję ;)
pozdrawiam
MK
krzkwi5


WITAM JA TEŻ TAKICH JEZIOR SZUKAM SŁYSZAŁEM ŻE JEZIORO HABDZIN JEST OK TO JEST NIEDALEKO KONSTANCINA POZDRO K.K (2008/07/22 08:53)

killerek29


na Habdzinie nie wypożyczysz łódki. Jest jeziorko koło błędowa gdzie łódke mozna wypozyczyć (2008/07/29 22:49)

conti


Pomocnia /jezioro Błędowo gm. Pomiechówektel. możliwość wynajecia łódek jest równiez baza noclegowa(domki) (2008/07/30 11:52)

Szalona


Na Pomocni niestety nie ma duzo drapienika...
Zarybiaja karpiem, karasiem i amurem. Jakis czas temu zostal tam wylowiony niezły szczupak,ale przewaznie mozna tam zlowic biala rybe.
Tak w ogole bardzo fajna woda na karpie. (2008/07/30 12:47)

asdecor


spędziłem tam dzień i noc bez efektów (2008/10/14 18:37)

von_trzmielke


W kierunku Gdańska w okolicach łomianek i dalej znajdują się:
- jezioro kiełpińskie
- jezioro dziekanowskie
- jezioro łomnińskie
Popatrz na mapę.
Niestety nie mam aktualnych danych.
Kilka lat temu łowiłem tam okonie (czasem całkiem pokaźne)
Od czasu do czasu trafiał się szcupak.
Podobno teraz jest tam mniej ryby, ale osobiście tego nie sprawdzałem (2009/01/28 17:25)

coralgol73


Myślę że najblirzej to takie akweny znajdziesz w Szwecj albo w Norwegi. U nas wszędzie wędkarzy jest tak wielu że martwię się czasami by udało mi się wcisnąć gdzieś z patykiem, a o wybrzydzaniu nie ma mowy. Pozdrawiam (2009/01/29 11:58)

skamander


Jezioro Wlecz na trasie Działdowo-Brodnica,jakieś 2,5 godz od W-wy. Ryby to szczupaki,sandacze,okonie,liny ,amury. Jeziora najczystsze w okolicy i najspokojniejsze.Trudny dostęp , mało pomostów i łodzi. Nieopodal jest leśniczówka można załatwić nocleg i łódź. (2009/03/02 21:28)

hairy


Jezioro Góra niedaleko Nowego Dworu, (parking, łódki szczupaki i okonie oraz ładna białka ryba, bardzo zarośnięte ) (2010/05/17 22:25)

CyberKier


Witam

Proponuję łowisko specjalne "OKOŃ" - wada trzeba płacić, zaleta - nawet ja początkujący wędkarz nie wracałem o kiju :)

http://www.wedkuje.pl/lowisko,lowisko-specjalne-okon,2207

Polecam (2010/05/18 17:00)

jaazz7


Jezioro w Starym Otwocku-ryba wszelaka-według zapewnień koła w Otwocku zarybiania systematyczne.Niestety wędkowanie tylko z brzegu/sąsiedztwo Pałacu URM/ale miejsce bardzo ładne,piękne widoki.pozdrawiam (2010/05/18 17:01)

szataniol


Jezioro Wlecz na trasie Działdowo-Brodnica,jakieś 2,5 godz od W-wy. Ryby to szczupaki,sandacze,okonie,liny ,amury. Jeziora najczystsze w okolicy i najspokojniejsze.Trudny dostęp , mało pomostów i łodzi. Nieopodal jest leśniczówka można załatwić nocleg i łódź.

 

Witaj skamander! Jestem zainteresowany "łowami" na jeziorku Wlecz koło Lidzbarka Welskiego. Jesli masz chwilkę to napisz czy można tam łowić na koszyczek zanętowy czy może lepiej spławik, jaka przynęta, pora łowienia no i przede wszystkim jaka jest tam ryba i jej rozmiary, częstotliwość brań. Czy nad jeziorkiem tym są pomosty? Za odpowiedź z góry serdeczne dzięki!

Pozdrawiam szataniol!



(2011/05/03 09:45)

swidejro


Ja też poproszę o wiecej informacji. Szczególnie interesuje mnie czy jest możliwość zanocowania, może być zwykłe poletko nad wodą, oraz wypożyczenie łódki. PZdr (2011/05/03 20:50)

swidejro


Również polecam to łowisko, owszem trzeba zapłacić, ale przynajmniej są jakieś emocje, oraz przyzwoite warunki. Full wypas. 14zł/dzień to dużo jest ? (2011/05/03 20:52)

swidejro


W kierunku Gdańska w okolicach łomianek i dalej znajdują się:
- jezioro kiełpińskie
- jezioro dziekanowskie
- jezioro łomnińskie
Popatrz na mapę.
Niestety nie mam aktualnych danych.
Kilka lat temu łowiłem tam okonie (czasem całkiem pokaźne)
Od czasu do czasu trafiał się szcupak.
Podobno teraz jest tam mniej ryby, ale osobiście tego nie sprawdzałem


Niestety mało ryby jest w Kiełpińskim, szczupak przetrzebiony, chyba że jakieś zarybienia były.
W Dziekanowskim podobno brud, a o łomnińskim nie wiem nic.
Pozdro (2011/05/03 21:18)