Zaloguj się do konta

Jez. Osuszyno - Rzym

utworzono: 2013/05/02 18:42
ghostriderbmw

Witam. Jako że sezon na zębacza otwarty to wybieram się na Jezioro Osuszyno w Rzymie koło Kożyczkowa. Byłem juz kilka razy na tym łowisku ale jak narazie bez większych sukcesow. Dlatego zgłaszam się po porade do wszystkich którzy maja jakąś wiedzę o tym jeziorze. Dokładniej chodzi mi o to w którym miejscu jest największe prawdopodobieństwo spotkania szczupłego (z której strony jeziora?) oraz metody połowu. Jak dla mnie jest to trudne łowisko, ciężkie do poznania. Pan Jan (sympatyczny facet) opowiada o kolosach które tam rzekomo wyciągali choć ja mam pewne wątpliwości co do prawdy w jego wypowiedziach. Myślę że lubi je troche koloryzowac. Nie widziałem aby ktoś tam wyciągał jakieś większe sztuki, raczej same ledwo wymiarowe. Tak więc poproszę o jakieś porady od pomocnych osób na temat szczupaka a tym właśnie jeziorze. Pozdrawiam.
[2013-05-02 18:42]

dviva

przeczytalem twoj temat i posze o wypowiedz na temat wyprawy jakie wyniki ja tez sie wybieram na osuszyno w niedziele ale czy tam cos sie zaczelo dziac czy jest spokojnie bede wedkowal z lodzi z echosonda moze cos znajde ale jak nie ma pobic to i echosonda nic nie pomoze...pozdrawiam i oczekuje wpisu........
[2013-05-07 22:38]

jan75

Witam, Też jestem zainteresowany tym łowiskiem i jeśli ktoś może się pochwalić połowami to czekam na wieści [2013-05-08 13:51]

ghostriderbmw

No cóż wybrałem się tam z kolegą w majowy weekend. Jezioro piękne ale jak już mówiłem dosyć trudne. Trzeba chyba trochę pojeździć żeby je dokładniej poznać. Co do efektów to złowiliśmy po jednym zębatym "na głowę" które wróciły do wody:) Kolega ma fotki na telefonie więc później mogę wrzucić. Jeden szczupak poszedł na karasia a drugi na spinning.
[2013-05-08 21:43]

dviva

bylem na osuszynie w poniedzialek i bylo dosc spokojnie ryba jeszcze na glebokiej wodzie ok.15-20m mowie o szczupakach bo karpia i lina widac na 2-5m moze w piatek sie wybiore to dam znac czy cos sie dzialo narazie w okolicy brzegu sa szczupaczki czyli do wypuszczenia a te ladne na echosadzie na glebszej wodzie,ale jezioro ladne woda czysta i widoki....... [2013-05-15 23:20]

ghostriderbmw

To ja poproszę o informacje jak tam ze szczupaczkami. Pogoda jest ładna woda się nagrzewa więc powinny zacząć normalnie żerować. Sam wybieram się na Osuszyno w weekend więc jeśli mógłbyś sprawdzić sytuacje na Echo to będę wdzięczny:)
[2013-05-16 16:19]

Olfaz

To co wiem o tym jeziorze to głębina jest od strony lasu. Wiekszość kolegów chodzi tam na grunt. Ale woda kryształ i zero turystas... Właściciel odławiał kiedyś sporo. Ale teraz chyba poszedł do rozum do głowy i ma lepsze pieniążki z wedkarzy. rybki rosną :) czekają na nas... :) [2013-05-16 16:43]

ghostriderbmw

Co do wody to przyznaje racje. Dno widać na 2-3m. Niestety trochę zarośnięte przy brzegach. Pan Jan poustawiał nawet specjalne pływające lampy aby wędkarze nocni wiedzieli gdzie rzucać.Od strony lasu tak w połowie długości jeziora jest niby góra, ktoś mi tak wcześniej przekazał.
[2013-05-16 17:09]

dviva

bylem wczoraj na osuszynie i male szczupaki zaczely atakowc na gume bo na blaszki ani pobicia duzy szczuply nadal na glebokiej wodzie zywiec stoi w brzegu ale nic go nie atakuje cisza i spokoj na wodzie ok.3-5 m male szczupaki,oraz w okolicach pomostow widac te ok.35-40 cm ,zas ploc na bialego bierze bo kolega na drugiej lodzi mial fajna zabawe....teraz jak pojade w piatek to dam znac czy cos sie zmienilo .pozdrawiam...i moze jak tak piszemy to sie spotkamy nad jeziorem i pogadamy oraz powedkujemy,wystarczy sie ugadac na wspolny dzien co nam pasuje..... [2013-05-21 23:08]

ghostriderbmw

Byłem na Osuszynie w niedziele.Razem z kolega wyciagnelismy 4 sztuki,dwa brania bez zaciecia i jeden sie zerwal podczas holu.Ogolnie dzien nie byl zly ale niestety bez specjalnych okazow.Wszystko kolo wymiaru.Znajomi na drugiej lodce tylko 1 branie przez caly dzien.Jezeli chodzi o wspolne spotkanie to nie widze problemu ale na Osuszyno jezdze tylko w niedziele ze względu na prace. [2013-05-23 14:33]

ghostriderbmw

Byłem na Osuszynie w niedziele.Razem z kolega wyciagnelismy 4 sztuki,dwa brania bez zaciecia i jeden sie zerwal podczas holu.Ogolnie dzien nie byl zly ale niestety bez specjalnych okazow.Wszystko kolo wymiaru.Znajomi na drugiej lodce tylko 1 branie przez caly dzien.Jezeli chodzi o wspolne spotkanie to nie widze problemu ale na Osuszyno jezdze tylko w niedziele ze względu na prace. [2013-05-23 14:33]

dviva

mam zamiar jutro odwiedzic osuszyno jak pogoda mi pozwoli i wieczorem dam znac czy cos sie dzialo co do niedzieli to kwestia dogadania terminu wczesniej i uda nam sie spodkac i mozliwe ze sie ktos dolaczy z tych co robili wpisy na portalu ale nic na sile kto chce to bedzie oby pogoda dopisala......mamy cale lato aby dopasowac termin spodkania i wedkowania........ [2013-05-24 00:07]

dviva

bylem w niedziele na osuszynie malo bran tylko te male ale prawdopodobnie w piatek lub sobote z pomostu na zywca wzial metrowy szczupak a w niedziele ok.15 jak juz mnie nie bylo otrzymalem telefon ze zostal zlapany szczupak ok 115 cm i 22kg wagi prawdopodobnie jest film i zdjecia a szczupak wrocil do wody jak pojade to sie dowiem wiecej na echo te duze nadal na glebokiej wodzie ale jak pogoda sie unormuje to mysle ze i te wieksze rusza w strone plytszej wody karp i lin juz jest na ok 2-4 m ...... [2013-05-27 23:51]

jan75

Witam, byłem wczoraj pierwszy raz na tym jeziorze i spędziłem tam na łódce prawie 8 godzin i zero szczupaka , a blachami się narzucałem sporo i też na żywca próbowałem. Może słabszy dzień. Czy ktoś wczoraj coś złowił ciekawego ?  Wędkarzy było sporo , mosty oblegane, łowiłem po lewej stronie jeziora ( patrząc na jezioro od strony Pana Jana ;) ) oraz w tym małym połączonym jeziorze. Pozdrawiam 

[2013-05-31 22:51]

jan75


[2013-05-31 22:52]

jan75


[2013-05-31 22:53]

sebastian666

kto chetny na wypad na jezioro osuszyno.Zezwolenie na miejscu 20 zł  dn. 05.06.2013.Mam samochod ponton(konkret).Ostatnio calkiem ladne liny braly z kolega 8 wyciagnelismy takie ok.0,5-0,7 kg(moze mamuski przyplyna:).Wypad na caly dzionek.Mysle 1 na spawik ,a 2 na zywca mysle.Mozna tez na spina troszke do obgadania.Jeziorko jest fajne i moze cos grubszego sie uwiesi.kontakt seba 791-941-404.
[2013-06-03 21:01]

dviva

Seba mysle ze sie spodkamy na osuszynie w srode jak pogoda dopisze planuje wyjazd ale w godzinach poobiednich ok 15,00 powinienem byc na lowisku poszukuje nadal szczuplego ale grubszego  w zeszlym roku niepogadzilem karpiem bo szczupaki nie braly liczy sie wypoczynek i frajda na lodce ale jeszcze lepiej jak cos skubie polamania kija i do spodkania w srode  oby nie padalo.......
[2013-06-03 22:33]

wedkujacymarcin

dzisiaj szczupaczek 40cm + okoń 34cm. z opowiesci wedkarzy slychac ze szczupaka bardzo malo w tym roku. natomiast z opowiesci wlasciciela ten szczupaczy kolos 22kg zostal wyciagniety na kulke proteinowa przy sciaganiu - nie musze dodawac ze stalki nie bylo:) [2013-06-22 15:57]

miki-pakisti

Witam,czy na osuszynie można łowić w nocy?Czytam tutaj że z reguły łódka albo ponton- a jak z dostępem z brzegu?Z górey dzięki za odpowiedź :) [2013-07-04 07:36]

wedkujacymarcin

z racji wielu wypraw wiem że na pewno nie jest to łowisko szczupakowe chyba że komuś sprawia przyjemność ciągnięcie 30-40 cm szczupaczków. Zapewne jest tam ładny karp który już od 3 tyg. się wyciera pokazując cielska. Wyspa którą widać na łowisku jest obstawiona wędkami rybaka gdzie nie gdzie można spotkać sieć/żaki itp. [2014-06-24 21:35]

viva

Koledzy jak sytuacja na osuszynie kolo kozyczkwa....Czy ktos byl i wedkowal. Mam zamiar tam sie wybrac w ta niedziele.Pozdrawiam i oczekuje podpowiedzi..... [2015-05-07 23:22]