Jeszcze raz podrywka

/ 4 odpowiedzi

  • konto usunięte

 

Ustawa o rybactwie śródlądowym mówi:


Połów może być dokonywany wędka lub kuszą art.7 pkt.1

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Wód Śródlądowych z 2001 roku §9 pkt. 1

podrywka jest narzędziem rybackim


Siedząc dziś w domu odebrałem telefon od wędkarza który, za samo posiadanie nad wodą podrywki, został spisany przez Straż Rybacką. I sprawa miała finał w Sądzie Koleżeńskim, gdzie ów wędkarz został ukarany 3-miesięcznym zatrzymaniem karty wędkarskiej za to wykroczenie.

Wędkarz ten pyta mnie to dlaczego, kolega Jerzy Biedrzycki zachęca wędkarzy do pozyskiwania żywca w ten sposób na kanale TV PLAY w programie „TAAKA RYBA” skoro połów na podrywkę jest zabroniony.

Zainteresowanych zaprasza do obejrzenia tego programu, a nakręcony był jesienią zeszłego roku i tematem był połów szczupaka.

Skoro kolega Jurek Biedrzycki mówi na wędkarzy, którzy zabierają złowione szczupaki do domu, że to mięsiarze, to co można powiedzieć o koledze, który łamie podstawowe przepisy i ustawy

( a promując podrywkę w mediach namawia do tej metody innych)

Wydaje mi się koledzy że, ten wędkarz ma rację, program „TAAKA RYBA”nie powinien łamać przepisów i ustaw, gdyż oglądany jest przez wielu początkujących wędkarzy, którzy się uczą i biorą z niego przykład, a starym wędkarzom mąci w głowie.

KOLEDZY CO WY NA TO?

Z wędkarskim pozdrowieniem sandokan 45

Program ten był nadawany dziś rano tj niedziela 14.02.2010 po godz. 8.00

Olek


No skoro przykład idzie z góry to co sie dziwić że kłusole sie tak rozpanoszyły na naszych wodach :(

Jestem za tym żeby Pan Jurek Biedrzycki teraz oficjalnie sie wypowiedział na temat połowu na podrywke (bo może w tv obowiązuje inna ustawa) ???

Pozdrawiam

(2010/02/14 19:36)

u?ytkownik26410


Może tych popularniejszych obowiązuje inny Statut PZW oraz RAPR ? (2010/02/15 11:16)

izkpaw


Wracamy koleżanki i koledzy do starej i wypróbowanej METODY podziału na : równych i równiejszych.Sprawdzała się przez dziesięciolecia to i teraz nic nie stoi na przeszkodzie by dalej ją stosować.Jak każdy wie PZW to nie instytucja charytatywna ,tylko ekonomiczna ,gdzie nad wyraz dobrze rachuje się pieniążki i sowicie wynagradza koleżków.Może ci równiejsi mają jakiś zysk,myślę ,że na pewno .Więc i podrywka - choć mam swoje zdanie na ten temat - nie jest narzędziem kłusowniczym tylko pomocą naukowo-dydaktyczną .Jakże pięknie się by prezentowała na nagraniu TV. Ech  (2010/02/15 19:26)

RIDICK


Witam. Akurat tego odcinka nie kojarzę ale często w swoich programach kolega Jerzy Biedrzycki łowi na łowiskach specjalnych. Być może było też tak i tym razem a co za tym idzie możliwym jest, że regulamin tego akurat łowiska specjalnego nie zakazuje połowu żywca na podrywkę. To są oczywiście tylko moje domysły.
Pozdrawiam (2010/02/25 13:45)