Jeśli ktoś wie ?

/ 23 odpowiedzi
Czy posiadając kartę wędkarską z nie opłaconymi składki mogę wykupić zezwolenie na jeden dzień albo dwa dni przed udaniem się na łowisko w swoim  macierzystym kole ?

Czy można wędkować opłacając jeden dzień lub kilka skoro przez resztę sezonu się nie wędkuje?

ayem

Tak ale kosztuje to troszkę więcej (2014/08/02 17:35)

nerwus40

też mi się tak wydaje ale w moim kile poinformowano mnie ,że muszę mieć opłaty składkowe popłacone choć to wtedy nie miało by sensu skoro mam opłaty to poco płacić za dzienny połów. (2014/08/02 18:07)

ayem

Troszkę nie rozumiem , ale opłata składkowa nie upoważnia do wędkowania , potrzebne jest zezwolenie . I jako członek wykupujesz je taniej nie wazne czy na jeden dzień czy na cały rok . Bez składki zezwolenie jest droższe . (2014/08/02 18:47)

ayem

Można wędkować nie będąc członkiem PZW . Jeżeli masz kartę wędkarską otrzymasz zezwolenie na każdej wodzie (2014/08/02 18:58)

darek-salamon

Czy posiadając kartę wędkarską z nie opłaconymi składki mogę wykupić zezwolenie na jeden dzień albo dwa dni przed udaniem się na łowisko w swoim  macierzystym kole ?

Czy można wędkować opłacając jeden dzień lub kilka skoro przez resztę sezonu się nie wędkuje?

Po wpłaceniu czlonkowskiego w Twoim kole ,możesz jezeli jeszcze skarbnik posiada znaczki? W moim łódzkim kole znaczki przez koło są już rozliczone i nie mają już znaczków.Najlepiej podjedż sobie do Zarządu Okręgu PzW w Tychach  tam dokonasz opłat i wkleją Ci znaczki.Jeden dzień to opłata dla członka PzW 20 zł plus wpisowe musisz zapłacić 25 zł razem 45 zł.Te wpisowe to dlatego ze nie opłaciłeś w kole znaczków za cały rok do 30 kwietnia 2014. Możesz zaplacić jako czlonek PzW za jeden dzień wędkowania.Niezrzeszeni w PzW 40 zł/dzień.Połam kije pozdrawiam. (2014/08/02 19:18)

darek-salamon

Dzięki za doinformowanie. Nie mam czasu przesiadywać na rybach ale czasami wnuczek tak bardzo chce pojechać więc parę  godzin nad wodą tak tylko do relaksu a taki koszt. Jeśli ktoś był z czterolatkiem na rybach to wie jak to wygląda ale malec ma frajdę.

Wiem kolego mam dzieci juz dorosłe ale też mój młodszy syn jak  miał pięć latek łowił karaski w stawiku.Ok załatw sobie  tą opłatę i odpocznij z dzieciakiem cieplo pozdrawiam.:-)  (2014/08/03 11:08)

użytkownik26223

Nie dał bym "złamanego centa" że jest tak jak panowie twierdzicie.
Nie wiem czy to nie jest na tej zasadzie że te zezwolenia terminowe nie są tylko dla tych którzy mają opłacone składki razem z zezwoleniem w swoim macierzystym kole/okręgu.
Czyli np jadę nad "Solinę" i albo tam płacę "roczną" opłate wraz z "członkowskim" albo u siebie w kole opłacam "członkowskie"+"roczną" to wtedy "tam" mogę sobie dniówkę opłacić.

Miałem kiedyś podobny problem i z tego co pamiętam to nie jest tak różowo.
nerwus40 Popytaj w okręgu.Nie chce cie straszyć ale chyba w kole ci prawde mówili. (2014/08/03 17:55)

użytkownik146431

Koło po prostu chce wymusić od Ciebie opłatę członkowską i tyle.
Sprawdź sobie stronę eokon.pl Na mój okręg można tam wykupić jednodniowe,zobacz jak u Ciebie. (2014/08/03 23:32)

darek-salamon

Znaczków w kołach nie ma skarbnicy się juz rozliczyli!!!! Tylko ZO PzW ma wszystkie znaczki .W kazdym okręgu mozemy zapłacić za wędkowanie w innym amen. (2014/08/04 12:16)

pawelz

Nie wiem czy to nie jest na tej zasadzie że te zezwolenia terminowe nie są tylko dla tych którzy mają opłacone składki razem z zezwoleniem w swoim macierzystym kole/okręgu.
Czyli np jadę nad "Solinę" i albo tam płacę "roczną" opłate wraz z "członkowskim" albo u siebie w kole opłacam "członkowskie"+"roczną" to wtedy "tam" mogę sobie dniówkę opłacić.

nerwus40 Popytaj w okręgu.Nie chce cie straszyć ale chyba w kole ci prawde mówili.

Nie spotkalem sie jeszcze z okregiem w ktorym nie moglbym wykupic zezwolenia jedno czy trzydniowego jako niezrzeszony. (2014/08/04 13:31)

użytkownik26223

pawelz Możesz mi pokazać gdzie ja napisałem że jako NIE ZRZESZONY nie może kupić????? (2014/08/04 14:40)

pawelz

"Nie wiem czy to nie jest na tej zasadzie że te zezwolenia terminowe nie są tylko dla tych którzy mają opłacone składki razem z zezwoleniem w swoim macierzystym kole/okręgu."

Jesli sa dla tych, ktorzy maja oplacone skladki, to dla pozostalych (niezrzeszonych) juz nie sa. Przynajmniej ja tak to rozumiem.
Skoro nie mam oplaconej skladki (majac nawet legitymacje czlonkowska) to i tak jestem traktowany jako niezrzeszony. To chyba naturalne. (2014/08/04 15:27)

darek-salamon

Od razu widać jak często Panowie odwiedzają swoje koła ,jak byście częściej odwiedzali to byście wiedzieli że wszystko poza sezonem załatwia się  w ZO PZW .Tam można na miejscu wyrobić dokumenty jak legitymacja czlonkowska PZW utracona w czasie wakacji .Nie mylić z kartą wędkarską bo trzeba iść do koła swojego/ prezes lub skarbnik pisze notkę ze nasz czlonek zgubił dokumenty i z tym do starostwa się idzie i wypisują na miejscu duplikat kartę wędkarską -szybko  idziemy z tą kartą do ZO pZw i tez na miejscu się sprawy załatwia.Zapyta ktoś znaczki? Bo chce dalej wędkować a ma pustą książeczke( duplikat) .Koło macierzyste wstawia adnotację do książeczki z pieczątką ze płacilismy składki w kwietniu np?I nie płacimy jeszcze raz.Koło rozlicza członków w ZO PzW więc tam też wiedzą że jest już raz zapłacone w naszym kole.Wszystkie sprawy do końca roku związane z opłatami tylko w ZO PzW. (2014/08/04 18:40)

Qbik80

Tak ale kosztuje to troszkę więcej

Troszkę ??? Przegięty PZW Białystok, opłata za 1 dzień na Narwiańskim bezrybiu - przy opłaconych składkach 15pln, dla pozostałych 45 pln ! Pytania ?
(2014/08/04 20:13)

użytkownik26223

pawelz Moja wypowiedź tyczyła opłaty jako zrzeszony.wiadomo że jako osoba niezrzeszona może sobie kupić dniówkę tylko że zezwolenie dla nie zrzeszonego jak słusznie zauważył kol Qubik kosztuje ok 40 zł.wystarczy 3-4 razy w roku jechać na ryby i już mamy niewiele mniej niż cała opłata na sezon. (2014/08/04 20:55)

użytkownik65213

nerwus40 Popytaj w okręgu.Nie chce cie straszyć ale chyba w kole ci prawde mówili.

Nie spotkalem sie jeszcze z okregiem w ktorym nie moglbym wykupic zezwolenia jedno czy trzydniowego jako niezrzeszony.

Szkoda że w zeszłym sezonie nie łowiłeś w płocko-włocławskim(wtedy jeszcze istniał ten okręg). Wtedy Kolego byś się przekonał że jednak da się. (2014/08/04 22:15)

Artur z Ketrzyna

Jako ze nie opłaciłeś składek, utraciłeś członkostwo.
Tak więc jesteś obecnie nie zrzeszony w PZW.

Tak możesz opłacić składkę okręgową dla niezrzeszonych i wędkować zgodnie z RAPR.

Tak więc możesz wędkować opłacając jeden dzień lub kilka i przez resztę sezonu się nie wędkować.

też mi się tak wydaje ale w moim kile poinformowano mnie ,że muszę mieć opłaty składkowe popłacone choć to wtedy nie miało by sensu skoro mam opłaty to poco płacić za dzienny połów.

Nie kumam co Ci chcieli wmówić?

Morze chcieli byś opłacił składkę członkowską. I wtedy dniówki byś nabywał jako zrzeszony.

Bo jak byś opłacił składkę członkowską i okręgową. Dostał byś zezwolenie na cały rok. Tak więc jakie dniówki? No chyba że w innym okręgu dodatkowe opłaty...

Zorientuj się do którego okręgu woda należy, bo może obecnie nie do koła/okręgu do którego wcześniej przynależałeś....
A wtedy głupotą było by opłacać w nim składki by potem dodatkowo w innym opłacać składkę okręgową...

Jak byś miał więcej pytań. To pisz na priw, wytłumaczę wszystko. (2014/08/05 02:22)

użytkownik146431

Od razu widać jak często Panowie odwiedzają swoje koła ,jak byście częściej odwiedzali to byście wiedzieli że wszystko poza sezonem załatwia się  w ZO PZW .Tam można na miejscu wyrobić dokumenty jak legitymacja czlonkowska PZW utracona w czasie wakacji .Nie mylić z kartą wędkarską bo trzeba iść do koła swojego/ prezes lub skarbnik pisze notkę ze nasz czlonek zgubił dokumenty i z tym do starostwa się idzie i wypisują na miejscu duplikat kartę wędkarską -szybko  idziemy z tą kartą do ZO pZw i tez na miejscu się sprawy załatwia.Zapyta ktoś znaczki? Bo chce dalej wędkować a ma pustą książeczke( duplikat) .Koło macierzyste wstawia adnotację do książeczki z pieczątką ze płacilismy składki w kwietniu np?I nie płacimy jeszcze raz.Koło rozlicza członków w ZO PzW więc tam też wiedzą że jest już raz zapłacone w naszym kole.Wszystkie sprawy do końca roku związane z opłatami tylko w ZO PzW.

Całkiem o czymś innym piszesz.Przecież kolega właśnie nie chce opłacać składek,tylko zapłacić za JEDEN DZIEŃ wędkowanie.
Myślę,że kolega Artur zamknął swoją wypowiedzią temat :) (2014/08/05 10:41)

xemit

Wpisz w google hasło  e-zezwolenia i będziesz miał coś takiego . Tu dla przykładu okreg Wrocław

PZW Okręg we Wrocławiu
http://pzw.wroc.pl/zezwolenia/
Pomoc techniczna: +48 71 344 44 01
Start »
Regulamin
E-Zezwolenie
Płatność
Wydruk
DANE WĘDKARZA

DANE ZEZWOLENIA

wybierz datę
wybierz datę
DALEJ - PŁATNOŚĆ ONLINE
TRANSAKCJE OBSŁUGUJE 
PayU - Bezpieczne płatności internetowePZW Okręg we Wrocławiu
ul. Kazimierza Wielkiego 65, 50-077 Wrocław, tel. +48 71 344 44 01 (2014/08/05 11:28)

Artur z Ketrzyna

Darek, mam takie pytanie do ciebie. Co oznacza poza sezonem?
Biuro koła i zarząd, pracują cały rok.... (2014/08/05 22:57)

nerwus40

Dzięki za zainteresowanie i informacje. Jeszcze kilka dni i będę miał wolne więc wybiorę się i zapytam u źródła. Tak nawiasem mówiąc to taka prozaiczna sprawa a tyle komplikacji. Na pewno można usprawnić to ale chyba było by to komuś nie na rękę. Patrząc na łowiska komercyjne zarabiają właśnie na tej prostej zasadzie siadam płacę 5 zł i jeśli złapie płace za złowioną rybkę, takich amatorów jest bardzo wiele i ich wypady na ryby są od czasu do czasu i maja charakter faktycznie i tylko rekreacyjny po prostu posiedzieć w ciszy a jeśli coś skubnie bo dyndający spławik daje taką frajda.Pieniążki z takich amatorów też nie były by takie małe. Większość stać na rybkę w sklepie. Jest takie powiedzenie " jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę"  Bo co to jest za wędkowanie kiedy przyjeżdża wędkarz z spiningiem na rowerze parę rzutów i dalej tak aż objedzie całe łowisko do koła i jedzie do domu. Mniejsza o to dam znać jak sprawa się skończyła a PZW tak jak Kościół jest niereformowalny. (2014/08/06 09:37)