Jesiotry w Bałtyku rybak był w szoku, to co zobac

/ 32 odpowiedzi
Naukowcy zarybiali Bałtyk sporym już jesiotrem , aby jego populacja znów odrodziła się w Bałtyku  . Teraz rybak złowił w siec kilka dużych jesiotrów , wszyscy uważali , że już ich nie ma . Oby rybacy nie wyłowili za pomocą sieci wszystkich .Myślę , że powinno się zrobić jakąś karencje lub minimalne odłowy dla rybaków , bo wędkarze to ich nie wyłowią .

Link do całego artykułu wiadomosci.wp.pl/title,Rybak-byl-w-szoku...63733,wiadomosc.html

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

użytkownik57785

Byłoby fajnie jakby się osiedliły i rozmnożyły w Bałtyku. To jest ryba z najsypatyczniejszym pyskiem :) (2011/11/07 11:35)

jurek

Jeszcze fajniej by było złowić go w Wiśle lub Odrze , nie sądzisz ?
(2011/11/07 11:38)

użytkownik57785

Aż tak daleko nie sięgam jeszcze marzeniami :) Ale byłoby super. No ale jak są w Bałtyku, to kto wie czy sobie nie zrobią wycieczek tymi rzekami. (2011/11/07 11:42)

jurek

Jak je po drodze kłusole i rybacy nie przetrzepią .
(2011/11/07 11:44)

użytkownik57785

...........razem z tymi skorumpowanymi strażnikami rybackimi. Do puchy na kilka lat i ciężkie roboty. A codziennie do żarcia TYLKO rybie łby z odpadków z przetwórni. Wychodzi z puchy i na samo słowo RYBA- mdleje. (2011/11/07 11:50)

jurek

Oczywiście , że tak . Po za tym jesiotr zachodni jest pod całkowitą ochroną .

Ale dobrze by było ,żeby naukowcy odnowili jego populację .
(2011/11/07 12:05)

użytkownik87604

Oczywiście , że tak . Po za tym jesiotr zachodni jest pod całkowitą ochroną .

Ale dobrze by było ,żeby naukowcy odnowili jego populację .

Najsmutniejsze jest to, że jesiotr zachodni znalazł się pod całkowią ochroną na wiele lat po tym, jak słuch o nim zaginął. Równie dobrze można by objąć podobną ochroną mamuty :( (2011/11/07 12:16)

jurek

No niestety sprawdza się powiedzenie  " Polak głupi po szkodzie "
(2011/11/07 12:43)

użytkownik87604

No niestety sprawdza się powiedzenie  " Polak głupi po szkodzie "

a tego powiedzonka nie znałem, słyszałem za to: "Polak mądry po szkodzie."

Pozdrawiam :D

(2011/11/07 12:51)

baloonstyle

Jeszcze kilka lat temu można było złowić jesiotra na Ujściach Wisły ale obecnie już nawet w siatkach go nie ma . Mówi się ze rybacy go wyłapali. (2011/11/07 12:55)

baloonstyle

Aż tak daleko nie sięgam jeszcze marzeniami :) Ale byłoby super. No ale jak są w Bałtyku, to kto wie czy sobie nie zrobią wycieczek tymi rzekami.

uwierz mi że na pewno nie zrobią sobie wycieczki.Zrobie kiedys zdjęcie  jak obstawione sa odcinki ujsciowe sieciami. Dosłownie jedna na drugiej, Ty majac GPS  i dobra widocznośc w wodzie nawet byś ich nie ominął.Na wodzie wygkląda to jakby całe stada ptaków siedziały na wodzie a to pomy po sieciach.
nie wspomnę o0 sieciach pławnych co z nurtem wpadają do Zatoki i spowrotem na Wisłę i do Zatoki.
Prawda jest taka ze 2% ryb które wpływają z morza do naszych rzek dopływa do celu reszta już wpada w siaty na stracie wyprawy. (2011/11/07 12:59)

użytkownik87604

Aż tak daleko nie sięgam jeszcze marzeniami :) Ale byłoby super. No ale jak są w Bałtyku, to kto wie czy sobie nie zrobią wycieczek tymi rzekami.

uwierz mi że na pewno nie zrobią sobie wycieczki.Zrobie kiedys zdjęcie  jak obstawione sa odcinki ujsciowe sieciami. Dosłownie jedna na drugiej, Ty majac GPS  i dobra widocznośc w wodzie nawet byś ich nie ominął.Na wodzie wygkląda to jakby całe stada ptaków siedziały na wodzie a to pomy po sieciach.
nie wspomnę o0 sieciach pławnych co z nurtem wpadają do Zatoki i spowrotem na Wisłę i do Zatoki.
Prawda jest taka ze 2% ryb które wpływają z morza do naszych rzek dopływa do celu reszta już wpada w siaty na stracie wyprawy.

potwierdzam

potwierdzam te smutne słowa kol. Bartka, 

Szczególnie to co dzieje się na wodach Zatoki Gdańskiej i Puckiej w maju przy okazji tarła belony przechodzi ludzkie pojęcie (sieć na sieci, na całej zatoce!). Myślicie, że miejscowi rybacy, szczególnie ci "wioskowi" mają jakieś opory? żadnych! sieć na wejściu do portu? siatka na żeglugowym torze wodnym? dla nich nie ma problemu, byle ryb nachapać ...

Cała nadzieja w wodnych patrolach Straży Granicznej, bo niestety terenowe OIRMy cierpią na duże braki sprzętowe. Mają głównie samochody mniej lub bardziej leciwe, z łodziami patrolowymi jest u nich krucho. Stawianie sieci bezpośrednio w ujściach rzek (wszystkich ... i małych i dużych) wpadających do morza jest niezgodne z obowiązującym prawem. Musi być zachowana określona odległość narzędzi połowowych od ujścia rzeki (z tego co się orientuję to ustala je na danym obszarze właściwy terytorialnie Urząd Morski). Wszystkie przypadki stawiania sieci bezpośrednio w ujściach rzek (lub w małej odległości od ujścia) należy zgłaszać natychmiast do SG lub OIRMu. W zdecydowanej większości przypadków będą to sieci kłusownicze, a nie siatki "nieświadomych" obowiązujących przepisów pseudorybaków.

pozdrawiam

(2011/11/07 13:49)

jarek30

to co słyszałem kiedyś  20 albo 30 lat temu  tez jesiotry były w odrze ale z opowiadań starych wędkarzy którzy wędkują po 30 lat     (2011/11/07 14:34)

Qoorchuck

Ale macie temat marzeń, po co sobie robić nadzieję, jak  i tak siatami je wytrzebią?? ciort jakby każdy wędkarz brał nawet najmniejszego jesiotra, niech mu będzie, ale te siaty... (2011/11/07 15:33)

użytkownik87604

Ale macie temat marzeń, po co sobie robić nadzieję, jak  i tak siatami je wytrzebią?? ciort jakby każdy wędkarz brał nawet najmniejszego jesiotra, niech mu będzie, ale te siaty...

Odważne stwierdzenie. Mam nadzieję, że nie znajdzie wielu sympatyków :/ (2011/11/07 18:31)

użytkownik61983

...........razem z tymi skorumpowanymi strażnikami rybackimi. Do puchy na kilka lat i ciężkie roboty. A codziennie do żarcia TYLKO rybie łby z odpadków z przetwórni. Wychodzi z puchy i na samo słowo RYBA- mdleje.

Na śniadanie pasta rybna, na obiad zupa rybna, a na kolację przygotować posiłek na następny dzień :))))) (2011/11/07 20:27)

mimi127

Witam. Z tego co mi wiadomo jesiotry byłi wpuszczane z wszczepionymi chpami a niedawno przeprowadzano badania nad ich wędrówkami w Wiśle poniżej Włocławka

(2011/11/07 20:28)

brt3

Takie jesiotry są też w Zalewie Sulejowskim. (2011/11/07 20:59)

mirekjanuszko

U mnie na łowisku ka rpiowym  w Rudzie Sułowskiej od 2 lat pływają te rybki .Pięknie się zaadoptowały ,rozmnożyły i można coraz częściej je upolować:nawet na kukurydzę.Chociaż trzeba przyznać ,nie cieszą się powodzeniem u tzw ,mięsiarzy"[. to i dobrze ]. (2011/11/08 09:33)

michaltrzebnica

powaznie mowisz ze w Rudzie jest jesiotr? od paru lat nie bylem tam i widze ze sie pozmienialo. (2011/11/08 12:12)

użytkownik83706

Jak by było tak jak w Kanadzie... Wycieczki z całego świata. ale narazie możemy sobie tylko pomarzyć ;) (2011/11/08 15:06)

kostekmar

Jakby co to jest on pod ochroną i nie można zabierać złowionych jesiotrów. Rybak wypuścił te ryby. (2011/11/08 16:36)

Antek2

A ja wiem że w Odrze koło Wrocławia złowiono jesiotra (zdjęcie i do wody) (2011/11/08 18:13)

basiasia

Naprawdę pogratulować wiedzy.
Jeden życzy sobie, aby jesiotry rozmnożyły sie w Bałtyku , drugi twierdzi że rozmnożyły mu sie w Rudzie Sułowskiej.
Nic dziwnego że przy takiej świadomości Jesiotr Bałtycki wyginął bezpowrotnie. (2011/11/08 19:51)