Jesiotr zachodni - zarybianie.

/ 19 odpowiedzi
Dzisiaj w godzinach porannych, wszystkie większe rzeki Polski, zostały zarybione Jesiotrem.
J co Wy no to?
limakryba

No to bardzo dobra wiadomość                                                                  
Więcej takich zarybień!!!!!!!!!!!! (2010/04/01 09:19)

Jigsaw14

Super - niech sie populacja odradza to może moje wnuki będą je łowić :)

Ale wiadomość super - oby tak dalej

(2010/04/01 09:40)

adler

Tak . Super . 

Na rzece Odrze , na całej jej długości nastąpiły zarybienia i 

jest CAŁKOWITY ZAKAZ POŁOWU tej ryby , można powiedzieć : jest pod OCHRONĄ

specjalną , aż do odwołania . 

Czyli na kilka dobrych lat . Krótko SUPER .

(2010/04/01 10:42)

pawelz

:), az dziw ze tylu sie nabralo ;) (2010/04/01 10:54)

adler

Tak . Super . Na rzece Odrze , na całej jej długości nastąpiły zarybienia i jest CAŁKOWITY ZAKAZ POŁOWU tej ryby , można powiedzieć : jest pod OCHRONĄ specjalną , aż do odwołania . Czyli na kilka dobrych lat . Krótko SUPER .

Niestety jest w tym coś prawdy , funkcjonuje już w kraju Ośrodek Zarybieniowy w Grzmięcy ,zajmujący się odtworzeniem populacji tej ryby w naszych rzekach .

Ile jej już wpuszczono i do jakich rzek , nie wiem . 

Natomiast wiadomo mi z oficjalnych źródeł że ryba ta objęta jest (czy mają to podać )

10-letnim okresem ochronnym . Przecież już w 2008 roku Drawa i Drwęca zostały nim zarybione .

Tak się ma ten temat .

(2010/04/01 11:46)

szaramysz

Kiepski żart, gdyż jesiotrem naprawdę zarybiano... (2010/04/01 13:55)

Lukash

Spójrzcie na dzisiejszą datę !!! (2010/04/01 19:14)

pangaz4

tak dokładnie to jesiotr zachodni ma status zanikłego na terenie polski jest tym samym wpisany do polskiej czerwonej księgi zwierząt jako gatunek zagrożony wymarciem i jest pod ścisłą ochroną gatunkową osobiście byłem w ośrodku  podchowu i wylęgu jesiotra w Grzmięcy a także miałem okazję złowić  tą piękną rybę w rzece Drwęcy w zeszłym roku wiem także o 2 innych sztukach złowionych w mojej okolicy a żarcik raczej słaby heh (2010/04/01 19:35)

adler

http://wiadomosci.ekologia.pl/rosliny-i-zwierzeta/Szansa-dla-jesiotra,9810.html http://forum.wedkuje.pl/post/jesiotr/54038/0 http://www.nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,95,wymarlego-jesiotra-baltyckiego-zastapi-jego-bliski-kuzyn-z-kanady.html http://rolnicy.com/rybolowstwo/jesiotr-wroci-do-naszych-wod.html (2010/04/01 19:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adler

Podałem linki . Spójrz na daty . Dzisiejsza data tu 

nic niezmienia . To już nastąpiło.

(2010/04/01 19:37)

pangaz4

zarybienia są bardzo intensywne tą rybą nie będę zdradzał szczegółów chodz jestem na bieżąco niestety plany trochę psuła spółdzielnia rybacka troć  która ma zastawione sieci przy ujściu Wisły i żadnej rybie nie odpuści (2010/04/01 19:46)

u?ytkownik33886

Ja sie ciesze jmoze znowu jesiotr zostanie krolem wisly jak kiedys zeby sie udalo.
Moze i ja bede mjal to szczescie i z 10 15 lat go zlowie i wypuszcze:) (2010/04/01 23:00)

essoxx

prima aprilis (2010/04/01 23:16)

szaramysz

tak dokładnie to jesiotr zachodni ma status zanikłego na terenie polski jest tym samym wpisany do polskiej czerwonej księgi zwierząt jako gatunek zagrożony wymarciem i jest pod ścisłą ochroną gatunkową osobiście byłem w ośrodku  podchowu i wylęgu jesiotra w Grzmięcy a także miałem okazję złowić  tą piękną rybę w rzece Drwęcy w zeszłym roku wiem także o 2 innych sztukach złowionych w mojej okolicy a żarcik raczej słaby heh

Byłes w Grzmięcy i nie wytłumaczono Ci jaki to gatunek jesiotra??? Dziwne... (2010/04/02 13:41)

pangaz4

hmm nie bardzo rozumiem pytanie kolego ??? sprostujesz to? (2010/04/02 20:10)

pangaz4

ok już sam widzę swój błąd ale jest to wynikem motania się naukowców oczywiście że zarybiali jesiotrem ostronosym a nie zachodnim ale początkowo miał to byc jesiotr zachodni (2010/04/02 21:46)

piotr48

czesc

do Gwdy jesiotr jesst wpuszczany od 3 lat niektórym udaje sie go złapać jest pod całkowitą ochroną w sklepach wedkarskich w Pile można zobaczyc zdjęcia wedkarzy ze złapaną rybą którą powinni wypuścić i myślę że tak zrobili

(2010/04/03 11:50)

szaramysz

ok już sam widzę swój błąd ale jest to wynikem motania się naukowców oczywiście że zarybiali jesiotrem ostronosym a nie zachodnim ale początkowo miał to byc jesiotr zachodni

No właśnie;-) A masz jakieś namiary na ten ośrodek? (2010/04/03 12:44)

pangaz4

nie uda ci się go zwiedzic niestety jest zamknięty dla gości z zewnątrz ja miałem to szczęście że znam pewną ważną osobę (2010/04/03 13:44)