Jesiotr w stawie

/ 11 odpowiedzi
Witam!posiadam staw 35/25/2 m. z lekko mulistym dnem przez ostatnie lata nikt sie nim nie zajmowal i zrobilo sie pusto po ciezkiej zimie...oczywiscie zalêg³y sie w nim karasie te wieksze to ok. 25-30cm (pewnie kaczki przynios³y)...wpuscilem (miejsze okazy)sandacza i dwa szczupole chce wpuscic kroczek amura bo staw zarosniety czcin± i roslinkami kroczek lina, karpia i zastanawiam sie nad jesiotrem...chce znac wasze opinie na temat jesiotra i juego hodowli w takim stawie...dzieki z góry za wszystkie porady...pozdrawiam!

Podgl±d zdjêæ na forum dostêpny jest tylko dla zalogowanych u¿ytkowników.

phese13


dzieki za rady;( (2011/10/25 20:04)

skorpion80


witam kolege  na temat jesiotra nie powiem ci nic ale je¿eli masz ten staw mocno zaro¶niêty wpu¶æ to³pyge (2011/10/25 21:15)

lucjan50


Witam

Kiedy¶ mia³em staw, wpusci³em dla eksperymentu kilka jesiotrów. Dwa lata przezy³y, co by³o dalej nie wiem. Myslê ¿e maja szansê bytowaæ w takim stawiku, ale beda wymaga³y opieki zim±. Odsniezanie tafli, czêste robienie duzych przerêbli (robi³em to motorow± pi³a do drewna) a nawet pompowanie powietrza pod lód. 

(2011/10/25 22:00)

phese13


dzieki za pomoc!!:) tolpyge wlasnie w moich regionach ciezko;/predzej amura...tez sie bedzie nadawal nie??jutro jade po linki karpie amury i mam nadzieje ze po te jesiotrki...:)pozdrawiam!! (2011/10/26 07:57)

u?ytkownik64718


Mo¿esz wpu¶cic jesiotra tylko niezadu¿o, bdzie rós³ i p³ywa³. (2011/10/26 12:01)

jacek placekkk


jak masz bardzo zaro¶niêty staw to lepiej sobie daæ spokój z jesiotrem chyba ¿e jak±¶ wiêksza sztuk±  du¿o jesiotrów ginie w stawie zapl±tuj±c siê w ro¶linno¶æ jest to ryba denna i musia³ by¶ go dokarmiaæ samemu bêdzie mu  ciê¿ko znajdowaæ pokarm a w dodatku gdy jest tam du¿o innych gatunków ryb  bêdzie mia³ ma³o pokarmu i przyrost bêdzie bardzo ma³y ale zawsze mo¿esz wpu¶ciæ jakiego¶ i zobaczysz co siê bêdzie dzia³o ;) Pozdrawiam (2011/11/03 07:04)

u?ytkownik61983


jak masz bardzo zaro¶niêty staw to lepiej sobie daæ spokój z jesiotrem chyba ¿e jak±¶ wiêksza sztuk±  du¿o jesiotrów ginie w stawie zapl±tuj±c siê w ro¶linno¶æ jest to ryba denna i musia³ by¶ go dokarmiaæ samemu bêdzie mu  ciê¿ko znajdowaæ pokarm a w dodatku gdy jest tam du¿o innych gatunków ryb  bêdzie mia³ ma³o pokarmu i przyrost bêdzie bardzo ma³y ale zawsze mo¿esz wpu¶ciæ jakiego¶ i zobaczysz co siê bêdzie dzia³o ;) Pozdrawiam


:) (2011/11/03 15:36)

savon


pomoze ktos ? (2013/06/03 19:59)

Adik1988


Witam, 
Kilka lat temu by³em w woj. ¶wiêtokrzyskim u pewnego bardzo zamo¿nego znajomego, który nie maj±c jak zagospodarowaæ oczko wodne wpu¶ci³ tam ozdobne czerwone pstr±gi (nazwy nie znam) i metrowe jesiotry. Rzeczywi¶cie woda by³a przejrzysta, i napowietrzana, o filtracjê, czy uzdatnianie nie pyta³em, ale zapewne równie¿. Oczko by³o znacznie mniejsze ni¿ podawane powy¿ej. Ilo¶ci pstr±ga to jakie¶ 40-50 szt. pó³metrówek i 8-10 szt jesiotra. By³a to tzw. druga tura, wcze¶niej podobno piorun strzeli³ w s³up znajduj±cy siê w pobli¿u oczka i zabi³ wszystkie ryby. Wg. mojej najlepszej wiedzy wszystko karmione by³o kulkami proteinowymi. Rybki od czasu do czasu uatrakcyjnia³y swoj± obecno¶ci± grillowe specja³y. Nie mam obecnie kontaktu z owym znajomym. (2013/06/03 20:12)

savon


aha dziêkuje a czy jesiotr jest drapie¿c±? czy zje mi inne rybki ? (2013/06/03 20:33)