Jesiotr w stawie

/ 11 odpowiedzi
Witam!posiadam staw 35/25/2 m. z lekko mulistym dnem przez ostatnie lata nikt sie nim nie zajmowal i zrobilo sie pusto po ciezkiej zimie...oczywiscie zalgy sie w nim karasie te wieksze to ok. 25-30cm (pewnie kaczki przyniosy)...wpuscilem (miejsze okazy)sandacza i dwa szczupole chce wpuscic kroczek amura bo staw zarosniety czcin i roslinkami kroczek lina, karpia i zastanawiam sie nad jesiotrem...chce znac wasze opinie na temat jesiotra i juego hodowli w takim stawie...dzieki z gry za wszystkie porady...pozdrawiam!

Podgld zdj na forum dostpny jest tylko dla zalogowanych uytkownikw.

phese13

dzieki za rady;( (2011/10/25 20:04)

skorpion80

witam kolege  na temat jesiotra nie powiem ci nic ale jeeli masz ten staw mocno zaronity wpu topyge (2011/10/25 21:15)

lucjan50

Witam

Kiedy miaem staw, wpusciem dla eksperymentu kilka jesiotrw. Dwa lata przezyy, co byo dalej nie wiem. Mysl e maja szans bytowa w takim stawiku, ale beda wymagay opieki zim. Odsniezanie tafli, czste robienie duzych przerbli (robiem to motorow pia do drewna) a nawet pompowanie powietrza pod ld. 

(2011/10/25 22:00)

phese13

dzieki za pomoc!!:) tolpyge wlasnie w moich regionach ciezko;/predzej amura...tez sie bedzie nadawal nie??jutro jade po linki karpie amury i mam nadzieje ze po te jesiotrki...:)pozdrawiam!! (2011/10/26 07:57)

u?ytkownik64718

Moesz wpucic jesiotra tylko niezaduo, bdzie rs i pywa. (2011/10/26 12:01)

jacek placekkk

jak masz bardzo zaronity staw to lepiej sobie da spokj z jesiotrem chyba e jak wiksza sztuk  duo jesiotrw ginie w stawie zapltujc si w rolinno jest to ryba denna i musia by go dokarmia samemu bdzie mu  ciko znajdowa pokarm a w dodatku gdy jest tam duo innych gatunkw ryb  bdzie mia mao pokarmu i przyrost bdzie bardzo may ale zawsze moesz wpuci jakiego i zobaczysz co si bdzie dziao ;) Pozdrawiam (2011/11/03 07:04)

u?ytkownik61983

jak masz bardzo zaronity staw to lepiej sobie da spokj z jesiotrem chyba e jak wiksza sztuk  duo jesiotrw ginie w stawie zapltujc si w rolinno jest to ryba denna i musia by go dokarmia samemu bdzie mu  ciko znajdowa pokarm a w dodatku gdy jest tam duo innych gatunkw ryb  bdzie mia mao pokarmu i przyrost bdzie bardzo may ale zawsze moesz wpuci jakiego i zobaczysz co si bdzie dziao ;) Pozdrawiam

:) (2011/11/03 15:36)

savon

pomoze ktos ? (2013/06/03 19:59)

Adik1988

Witam, 
Kilka lat temu byem w woj. witokrzyskim u pewnego bardzo zamonego znajomego, ktry nie majc jak zagospodarowa oczko wodne wpuci tam ozdobne czerwone pstrgi (nazwy nie znam) i metrowe jesiotry. Rzeczywicie woda bya przejrzysta, i napowietrzana, o filtracj, czy uzdatnianie nie pytaem, ale zapewne rwnie. Oczko byo znacznie mniejsze ni podawane powyej. Iloci pstrga to jakie 40-50 szt. pmetrwek i 8-10 szt jesiotra. Bya to tzw. druga tura, wczeniej podobno piorun strzeli w sup znajdujcy si w pobliu oczka i zabi wszystkie ryby. Wg. mojej najlepszej wiedzy wszystko karmione byo kulkami proteinowymi. Rybki od czasu do czasu uatrakcyjniay swoj obecnoci grillowe specjay. Nie mam obecnie kontaktu z owym znajomym. (2013/06/03 20:12)

savon

aha dzikuje a czy jesiotr jest drapiec? czy zje mi inne rybki ? (2013/06/03 20:33)