Jesiotr w zimnej wodzie

/ 9 odpowiedzi
Witam szukałem odpowiedzi na moje ptanie ale nigdzie nie znalzłem i czy ma ktoś może wiedze na temat tego czy jesiotr dobrze żeruje w zimnej wodzie czy nie bardzo złowiłem latem 3 jesiotry. A poieważ narazie nie ma lodu chciałby się wybradź nad staw cos połowić ale tam jest praktycznie tylko karpik i jesiotr a z tego co wiem na karpika przy tej pogodzie nie ma sensu czekać. Chodzi mi o to czy z jesiotrem jest tak jak z karpiem i czy jest sens się na niego nastawić? Odrazu mówie że woda nie należy do PZW.
Proszę  pomoc i przepraszam za błedy ortograficzne. :)

Pozdrawia Tomek
Tom2000


i moje pytanie jeszcze takie czy faktycznie jest tak z karpiem że w zimnej wodzie faktycznie nie połowie? (2014/01/03 20:23)

MARCIN CK


Co do jesiotra to pobiera cały czas pokarm,nawet w oczkach wodnych należy go dokarmiać w zimie. (2014/01/03 21:49)

Tom2000


ok dziękuje spróbuję za tydzień jeśli pogoda pozwoli a jak z tym karpiem ? (2014/01/03 22:30)

FLO92


jesiotr lepiej nawet bierze w chlodniejszej wodzie niz w cieplej, takie są moje obserwacje :) na karpia szansa tez jest ale teraz nie łatwo go zlowic (2014/01/03 23:10)

Tom2000


ok dziękuje bardzo za pomoc nigdzie nie umiałem znaleźć informacji na temat jesiotra  (2014/01/04 10:30)

Strzebla


Witaj.Koledzy mieli rację twierdząc że jesiotr, a właściwie jego hybryda( tzw. bester ) bierze doskonale w zimnej wodzie. Taka woda jest lepiej natleniona, a jesiotry w naturze zasiedlają wody płynące jak i słone. Latem cierpią w zamkniętych, przegrzanych i słabo natlenionych zbiornikach.  Z karpiem także możesz poeksperymentować. Brania bywają bardzo chimeryczne.Przynęta musi być stosunkowo mniejsza  niż latem. Czasem karp bierze tak delikatnie, że wydaje się że to mała płotka. Pozdrawiam i życzę sukcesów.  (2014/01/04 16:32)

Tom2000


z karpiem spróbuję na feeder bo są tam raczej mniejsze rybki do 5kg (2014/01/04 17:04)

Tom2000


niestety nie jest to typowe łowisko komercjne poprostu był staw który zrzeszył paru ludzi i powstało koło przy stawie i co roku członkowie sie zrzucają po 100 zł na utzrymanie i zarybianie także na jednorazowy wyjast nie ma sensu zwłaszcza że są tam dość małe ryby (2014/01/06 16:50)