Zaloguj się do konta

Jesienne zarybienia

utworzono: 2012/10/29 11:42
Artur z Ketrzyna

jak już naginać prawo to w dwie strony,sądy też powinny delikatnie naginać prawo na przykład nie 200 zł a 1000
 1000 to najniższe koszta sądowe. A kara to najmniej 10 000. Za dużo mamy do stracenia na naszych łowiskach, żeby kary były tak niskie. I część takich kar powinna bezwzglądnie iść na zarybienia.

Sąd nie musi naginać prawo. On je interpretuje :-)
I obyś nawet jak się myli nie wskazał im tego, bo już umarłeś w butach... (ja właśnie przemilczałem  y nadal nam w końcu KRS)
Po za tym oprócz kary w wysokości mandatu, są jeszcze nawiązki. do 20 krotności szkody. Ale o to trzeba wnioskować na sprawie.
No i żeby te many many szły na zarybienia, musieli by pozmieniać operaty: dopisać dodatkowe zarybienia :-D
No i pomyśl, nie mieli by kasy na inne rzeczy ;-)
  [2017-11-03 15:34]

barrakuda81

Szczupaczki - gluty żrą jak wściekłe...Nawet do okoni bez druta nie podchodź i na nic przekonanie że może pasiaki by lepiej gryzły gdyby dac fluorocarbon.Na dropshota nie dadzą połowić bo siurki odgryzają zestawy razem z ciężarkiem.Wędkarze łowią po 20-30 sztuk na żywce...Większośc wypuszcza ale czy wszyscy? Najpopularniejszym nad jeziorem dźwiękiem jest odkrywanie plastikowego wieka od 10 litrowego wiadra w celu wydobycia żywca.Słychać to wszędzie co chwilę:-) Większych szczupaków nie widać. [2017-11-04 16:50]

pakul1206

Jak będą już na stonie to wkleję zarybienie z jeziorka na którym w tym roku łowię, poprzednie były fajne, ciekawe co w tym roku. Woda nawet fajna ale z porównaniem ż PZW to zupełnie inny świat, kontrola,kontrola, kontrola... wykroczenie, mandat, zabranie zezwolenia,policja, sprawa w sądzie .... nie ma zlituj :)  [2017-11-04 20:50]

barrakuda81

Nigdy nie sądziłem że na określenie szczupaka użyję sformułowania: plaga....Dziś cholerne pistolety doprowadziły mnie do furii.Nie dośc że mi pogoniły okonie z pewnej miejscówki to nie można było tak poprowadzic żeby który nie wziął.A taką sobie miejscówę znalazłem, ławica drobiazgu, widać że okonie podchodzą ale dziś nie miały szans.Szczupaczki z wylęgarni znalazły to miejsce tak samo jak ja...Niby fajnie że zarybiają ale jakoś dziwne że te szczupaki nie biora jak podrosną za parę lat tylko tuż po wpuszczeniu - potem ich nie ma.Zeżarte albo wyparowują... [2017-11-06 18:04]

z@mela

W mojej okolicy jak narazie kilka zbiorników "zarybionych" nie rybami  tylko paszorybem  więc  paszołowcy juz zacierają  rączki  bo na święta    paszaków  nie zabraknie .
Jestem niemal pewny że  reszta  akwenów zostanie zarybiona  w 75%  tym samym paszorybem bo tak robią  od X lat i nic nie zwiastuje  zmiany w tym temacie a szkoda bo  wolałbym aby za kase  ze skladek wpuszzcano normalne ryby  - karasie p. , leszcze , płocie ,  szczupaki, okonie  , sandacze( nie wszędzie)  i inne  normalne ryby :) [2017-11-07 16:40]

kaban

A ja tęsknię za "plagą" ... . Operaty wodno prawne są dla mnie dziwne i niezrozumiałe. Koło ma pieniądze na kupno ryb których brak a nie może bo " ktoś" w Krakowie stwierdził inaczej...to jest  chore!!! [2017-11-07 17:37]

pakul1206

A u mnie druga tura zarybień i miesiąc łowisko zamknięte, ale już długo nie zarybiali,ze dwa lata, wcześniej było co roku . [2017-11-07 22:08]

rybka67

Przy zarybieniu ZO PZW idą na łatwiznę.Karp jest stosunkowo tani,przewozi się prawie bez strat.Tylko nikt się nie zastanawia że robi największe spusztoszenie w środowisku wodnym. [2017-12-02 08:44]

JKarp

Tia... A świstak siedzi bo wiewiórka była nieletnia....
Powiedz jak to jest, ze karp sieje ponoć takie spustoszenie w wodach PZW a na dobrych komercjach jest wszystko w ok ? 
Jak w PZW wędkarze wytłuką wszystko co żyje w wodzie wtedy oburzonym głosem krzyczą "bo karp to szkodnik itd itp...". 
JKarp [2017-12-02 09:16]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia