Zaloguj się do konta

Jesienne karpiowanie

utworzono: 2011/10/11 13:41
10zbyszek

Witam. Jestem poczatkujacym karpiarzem. Mam pytanie jak i czym necic i jakie stosowac

przynety teraz na poczatku jesieni. Co jest lepsze kulki pop-up, hakowe czy moze pellet?

Mam dwa ulubione lowiska sa to male lowiska o pow. 5-10 ha.o dosc duzej presji wedk.

Czkam na rady

10zbyszek

[2011-10-11 13:41]

piotrcarp

w niewielkich ilosciach kulkami i pelletem lub kukurydza raczej bardziej rybne zapachy juz beda przewazaly a pop-up sa to kulki plywajace i nie nadaja sie do necenia
[2011-10-11 16:00]

kolocarp

Witaj- karpie o tej porze roku gdy temperatura wody zaczyna spadac zaczynają pobierac pokarm w małych ilosciach i pokarm nieduzych rozmiarow nie będą to juz kulki o rozmiarach 24 mm czy tez duży pelet lecz pokarm raczej delikatny jak małe kulki np. 14-16 mm lub dwa ziarnka kukurydzy.Tak samo jest z karmieniem nie sypac dużych ilosci tylko delikatnie lub punktowo na zestaw mozna uzywac też wszelkiego rodzaju worków lub nici rozpuszczalnych.Pozdro. [2011-10-11 18:35]

sztylet

Kilogram zanęty karpiowej + pellet halibut dynamite baits (w woreczku PVA) +  na włosie Marine Halibut Soft Hook Pellets (dynamite baits)  - Czy będzie to dobra opcja na jesień ?? [2011-10-11 22:50]

iro

Sypka zanęta w PVA to dobry pomysł tylko zalana dużą iloscią aminoliquidu. O tej porze roku kiedy woda jest coraz zimniejsza robi się coraz gęstrza więc i zapachy wolniej się rozchodzą w niej do tego zaczynają gnić podwodne rośliny co dodatkowo utrudnia przebicie się w wodzie zapachem a tym samym zwabienie i tak słabo rzerujacych karpi. Proponuję ci worki PVA odrobinę sypkiej zanęty, pokruszonych kulek i drobnego pelletu i to wszystko zalać aminoliquidem nawet ponad 1/2 worka. Co chodzi o Dynamica to nie mam z nim dobrych doswiadczeń wręcz przeciwnie i nic miłego do powiedzenia na jego temat. Dla mnie to przereklamowany gniot.  [2011-10-12 08:32]

JKarp

Cześć
Jeden sezon byłem zafascynowany Dynamitem. Zupełnie mi się nie sprawdził choć słyszałem też opinie bardzo pozytywne.
W tej chwili dostałem kulki ręcznie robione. Koledzy w weekend mieli wyniki. Ja testowałem Imperiala Monster Paradise i też dały radę.
Irek ma rację - mało papu w postaci kulek za to dużo w postaci liqiudu. Do tego troszkę zanęty, pokruszonych kulek i drobniutkiego peletu.
Poszukaj peletów BaitTecha - moim zdaniem zdecydowanie lepsze niż Dynamita. W ofercie w/w firmy jest również zanęta Omen taka ceglasta ( Karp Red czy jakoś tak ) - bardzo fajna i dość niespotykany zapach.
Na rynku pojawia się dużo firm naszych polskich, które zmuszą potentatów do obniżenia cen lub znacznej poprawy swoich produktów. Takie właśnie są te kulki robione nawet nie wiem przez kogo. Na razie na torebkach nie ma nic oprócz nazwy smaku. Widziałem wiele smaków tej firmy i powiem krótko: dobre, trwałe zapachy, kulki dobrze pracujące, nie przypominają pachnących kulek z plasteliny ( znaczy bogaty skład ).
Z dobrych kulek, peletów i liqiudów polecam Carp Devila.
Janusz JKarp

[2011-10-12 09:20]

KIER72

Cześć
Jeden sezon byłem zafascynowany Dynamitem. Zupełnie mi się nie sprawdził choć słyszałem też opinie bardzo pozytywne.
W tej chwili dostałem kulki ręcznie robione. Koledzy w weekend mieli wyniki. Ja testowałem Imperiala Monster Paradise i też dały radę.
Irek ma rację - mało papu w postaci kulek za to dużo w postaci liqiudu. Do tego troszkę zanęty, pokruszonych kulek i drobniutkiego peletu.
Poszukaj peletów BaitTecha - moim zdaniem zdecydowanie lepsze niż Dynamita. W ofercie w/w firmy jest również zanęta Omen taka ceglasta ( Karp Red czy jakoś tak ) - bardzo fajna i dość niespotykany zapach.
Na rynku pojawia się dużo firm naszych polskich, które zmuszą potentatów do obniżenia cen lub znacznej poprawy swoich produktów. Takie właśnie są te kulki robione nawet nie wiem przez kogo. Na razie na torebkach nie ma nic oprócz nazwy smaku. Widziałem wiele smaków tej firmy i powiem krótko: dobre, trwałe zapachy, kulki dobrze pracujące, nie przypominają pachnących kulek z plasteliny ( znaczy bogaty skład ).
Z dobrych kulek, peletów i liqiudów polecam Carp Devila.
Janusz JKarp

Witam
mam pytanko czy te kulki Carp Devil nie pękają przy przewiercaniu , pytam ponieważ używałem kilka razy kulki Gold Carp Baits w dipie Tropical które też bardzo fajnie pracowały w wodzie ale ciężko było przewiercić tak aby nie pękła. A jak już się udało to do końca nie miałem pewności czy po zarzuceniu kulka wisi na włosie ,niestety brak możliwości wywozu zestawu.Szukam czegoś dobrego na nowy sezon .Z góry dzięki za odpowiedź.


[2011-10-12 23:00]

JKarp

Cześć
Gold Carpia po podpowiedzi Irka dosuszam. Tak z ciekawości a po co wiercisz? Przecież one nie są twarde. Żeby być pewnym, że kulki po wyrzucie nie spadną proponuję użycie "parasolki".
Carp Devil robi dość twarde kulki ale mi nigdy nie pękały.
Janusz JKarp
[2011-10-13 07:28]

iro

Gold Carp mi z początku też pękał ale jak wysuszyłem i zaczołem używać dużych stoperów problem sie skończył. Pękały bo były za świże. [2011-10-13 08:57]

KIER72

No właśnie używałem parasolek z tym że nie wiem czy nie za małych . Ogólnie kulki rewelacja widać jak po ściągnięciu zestawu kulka zmniejszyła objętość .Podajcie Panowie sprawdzony sposób na dosuszanie jak nie jest to tajemnicą oczywiście :) [2011-10-13 19:54]

JKarp

Cześć
Normalnie wkładasz kulki do siatki ( np po ziemniakach 5kg - taka pleciona ) i wieszasz na 3 - 4 dni lub dłużej.
Lub kupujesz specjalną siatkę do suszenia kulek.
Janusz JKarp
[2011-10-13 20:07]

KIER72

Dzięki za dobre rady na pewno wypróbuje z tym suszeniem. [2011-10-13 22:41]