Jesienne przynęty na karpia

/ 7 odpowiedzi
Witam.Jestem początkującym wędkarzem i mam pytanie jaką zanętę i kulki wybrać na karpia jesienią będę łowił na Methode lub na karpiówkę.Mam nadzieję że mi pomożecie w tym.Z góry dziękuje i życzę połamania kija ;)
u?ytkownik102837


Ale opisz trochę łowisko czyli głębokość, miejsce łowienia, rodzaj lini brzegowej itp. Im więcej informacji tym uzyskasz dokładniejszą odpowiedz.



Pozdrawiam Boczny Trok (2014/09/17 20:58)

arto


witam podepnę się pod temat ,nie chce zakładać nowego wątku.Łowie na starorzeczu Odry na Methode ,głębokość od 1,2m do 5m na zbiorniku skupiska żabienic (kapelony) przy nich zarzucam zestawy.Żona złapała karasia 41cm i mniejszego (na kukurydze) ,byliśmy świadkami złowienia karpia 10kg z miejsca nęconego przy żabienicach ale od strony środka zbiornika.W zbiorniku pływa sumik karłowaty i jest dużym utrapieniem.Łapiemy z żoną na Methode z przyponem włosowym na włos zakładamy kukurydze dipowaną w truskawce,efekty są karasie,karp,zakładałem też pellet ale bez efektu .I teraz pytanie jak nęcić i co zastosować na przynętę (pellet ,kukurydza,kulki),by uniknąć brań sumików,i w okresie jesiennym jakie zapachy zanęt,przynęt zastosować (śmierdziuchy,słodkie czy mieszane) za wszelkie podpowiedzi dziękuje ,pozdrawiam. (2014/09/17 21:38)

arto


witam podepnę się pod temat ,nie chce zakładać nowego wątku.Łowie na starorzeczu Odry na Methode ,głębokość od 1,2m do 5m na zbiorniku skupiska żabienic (kapelony) przy nich zarzucam zestawy.Żona złapała karasia 41cm i mniejszego (na kukurydze) ,byliśmy świadkami złowienia karpia 10kg z miejsca nęconego przy żabienicach ale od strony środka zbiornika.W zbiorniku pływa sumik karłowaty i jest dużym utrapieniem.Łapiemy z żoną na Methode z przyponem włosowym na włos zakładamy kukurydze dipowaną w truskawce,efekty są karasie,karp,zakładałem też pellet ale bez efektu .I teraz pytanie jak nęcić i co zastosować na przynętę (pellet ,kukurydza,kulki),by uniknąć brań sumików,i w okresie jesiennym jakie zapachy zanęt,przynęt zastosować (śmierdziuchy,słodkie czy mieszane) za wszelkie podpowiedzi dziękuje ,pozdrawiam.

 Wypowie się ktoś (2014/09/18 20:19)

kacper4822


długość 100 m szerokość 23 m głębokość od 1-25 m pomożesz? (2014/09/20 18:24)

u?ytkownik130601


Ale opisz trochę łowisko czyli głębokość, miejsce łowienia, rodzaj lini brzegowej itp. Im więcej informacji tym uzyskasz dokładniejszą odpowiedz.



Pozdrawiam Boczny Trok

Bardziej niech napiszę jakie te karpie ma łapać,chodzi mi o kg ;) (2014/09/24 19:45)

kacper4822


od 35 cm zdarzało mi się takiego złowić na kulkę do 60 cm lub więcej (2014/09/28 13:04)

u?ytkownik130601


Jak już złapałeś karpia na kulke to próbuj dalej na kulkę,jak masz np smak halibut to używaj i też takiego pelletu,również możesz próbować ba białego robaka na agrawce bądź na klipsie do tego polecam ci zanetę Starfish NUMBER ONE z dodatkiem jokersa,dla mnie biały robak na jesień i wczesną wiosne sprawdza się lepiej niż kulki czy pellet. ale tyle jest sposobów co karpiarzy. (2014/09/28 17:56)