Jednodniowe zezwolenie PZW

/ 8 odpowiedzi
Może pomożecie w tym temacie.
Otóż mam kolegę który już chyba od dwóch lat nie opłacał składek. Legitymację , kartę posiada.
Teraz ma ochotę wybrać się na rybki na dzień może dwa.
Może wykupić takie zezwolenie i spokojnie wędkować ?
Gdzie znalezć takie druczki do opłat ? Jakoś nie mogłem trafić na stronach PZW.
Próbowałem poczytać trochę takich informacji, ale bardzo różnie ludzie piszą.
przemo1980


Już częściową odpowiedz znam :)
Interesuję mnie już tylko informacja gdzie znalezć te druczki na okręg Mazowiecki ?
Jeszcze jedna sprawa to czas ważności takiego jednodniowego zezwolenia. Czy jest to od godziny 6:00 rano do 0:00 , czy np; zacznie wędkować od godziny 10:00 i od tej godziny jest liczone 12 godzin? Jak to wygląda?

(2013/05/20 17:26)

Mija


http://ompzw.pl/skladki_2013_r_,63.html


Znajdziesz tam również punkty, gdzie można to kupić i na pewno Ci w nich powiedzą w jakich godzinach można łowić. (2013/05/20 17:47)

expulso


ja bym polecil bardziej komercyjne lowisko :) (2013/05/20 19:35)

przemo1980


ja bym polecil bardziej komercyjne lowisko :)



i masz dużo racji :)
Kumpel trochę przemyślał sprawę i chyba mu się odechce wód PZW. :)
Jako niezrzeszony (brak składki członkowskiej ) płacić 50zł za jeden dzień wędkowania to trochę sporo... (2013/05/20 21:07)

bosman-b1


Masz rację,PZW bardzo grubo przesadza z opłatami czy to jednodniowymi czy rocznymi! Może im(PZW) chodzi o to żeby pozbyć się wpływów(na swoje pensje)od rzeszy wędkarzy,może o to żeby mieć święty spokój z nowymi bardziej świadomymi swoich praw wędkarzami i nowymi " przybyszami"?! Ja zrezygnowałem z opłat(nie łowię) na wodach PZW (okręg szczeciński)gdyż mam inne alternatywne wody z mniejsza opłatą i z większą ilością frajdy,mniejszą presją wód przez "kosiarzy" i innych"wędkarzy"!  Nigdy już nie zapłacę składki na PZW!!! Są tańsze rozwiązania równie atrakcyjne i legalne!!! (2013/05/26 21:55)

zZdzich


ja łowię na wodach gospodarstw rybackich i czasem efekty są zacne a na sezon płacę 80 zł z brzegu na jedno jezioro i mi to starcza, jak nic większego nie złowię to chociaż mam zabawę z płotkami. Jak słyszę 50 zł za jeden dzień wędkowania to sporo , dla niektórych to cały dzienny zarobek w pracy. (2013/05/31 08:46)

zenfr


Koledzy.Spróbujcie przeczytać ustawę o rybactwie śródlądowym i prawo wodne,oraz zasiegnąc informacji w państwowej straży rybackiej.Na nie wszystkich wodach obowiązuje opłata PZW.Dużo informacji jest na blogu rybanaga blogspot .com. (2013/06/18 16:02)

Jack14


Kolego twoje perwersyjne zchowanie do "nagiej ryby" zaczyna budzić mój niepokój.

Czy to jest normalne, żeby normalny człowiek z nagą rybą robić to od ....:-))))

?

(2013/06/18 18:30)