Jedna wędka na szczupaka, sandacza, bolenia

/ 26 odpowiedzi
Czy istnieje jedna wędka na szczupaka, sandacza, bolenia. Łowisko Wisła Warszawa? Zdaję sobie sprawę że trzeba iść na ustępstwa lub taka wędka nie istnieje :). Będę wdzięczny za radę. Dzięki :)  
u?ytkownik200880


Weź typową sandaczówke, do sandała musi być czuły xfast na szczupaki i bolki xfast tak bardzo sie nie przyda ale da rade spokojnie łowić :) swoją drogą bardzo spoko, bo taki xfast + plecionka + boleń = ból w nadgarstku przy konkretniejszym braniu :D (2017/07/06 23:42)

grisza-78


Poczekaj na wiecej komentarzy, bo coś mi mówi, że ta wędka to Dragon, ale nie wiem jaki model. (2017/07/06 23:51)

pakul1206


Takiej wędki jeszcze nikt nie wymyślił, musisz mieć trzy wędki, do każdej ryby inna , xfast to przeżytek, są na rynku jeszcze wędki szybkie, super szybkie i nowość " Bóg wie jak szybkie" i w te ostatnie bym celowal, trzeba iść z biegiem czasu a nie zostawać gdzieś w wędkarskim okresie kredy więc albo trzy/cztery wędki albo nie ma co się ośmieszać nad wodą bo jeszcze przyjadzie ktoś z zachodu i będą z nas się śmiać. Uwierz mi na słowo, trochę się na tym zna, pełne siedem klas skończyłem. (2017/07/07 00:14)

Jakub Woś


Istnieje, ja mam St. Croix Wild River WS96MHF2 (2017/07/07 08:47)

luxxxis


Poczekaj na wiecej komentarzy, bo coś mi mówi, że ta wędka to Dragon, ale nie wiem jaki model.

Widzę że powoli dociera do ciebie jedna,jedyna prawda ,że jasno widzisz drogę którą podążasz,jedyną i jedynie słuszną zarazem...Good Job:)

Czy taki kij istnieje? to zależy od łowcy.
Jeżeli masz głowę zaśmieconą pierdołami z jutubów,jesz marketingowy chłam na śniadanie to odpowiedż brzmi -"NIE".
Jeżeli natomiast masz serce pasjonata,olej w głowie,żyłkę łowcy to każdym kijem sobie poradzisz ,jego wady z czasem przekujesz na zalety,zrozumiesz go .
Kiedyś taki podział nie istniał,spiny były lekkie,długie,cięższe itd...to ludzie przypisali je do gatunków starając się pokazać że takie podejście jest "specjalizacją"-czytaj masz do czynienia z kozakiem,z zawodowcem...A to gówno prawda,mąci tylko w głowie,wprowadza zamęt w myślach i samo sedno wędkarstwa schodzi na dalsze tory i plan.
W końcu dochodzi do tego że więcej czasu spedzasz na dobieraniu sprzętu pod dyktando niż na obecność nad samą wodą,na poznawanie zwyczajów i zachowań ryb...I kolejny wtopił...I kolejny miast łowić musi się jarać tym co łowią inni...Obudżcie się ludzie do jasnej cholery.

Moja rada?
Kup 1 kij,w miarę dobry,cw 5-25 przy 2,60 dł,tani,polecam Dragonowski Street do 21 g,weż go i zapierd...j nad wodę...
Tam oraj każdą wolną sekundę,patrz i ucz się wody,po jakimś czasie zrozumiesz durnowatość takich pytań jak twoje,zrozumiesz ile czasu i zapału poszło wpiz....u na niepotrzebne przyruchy...
Ryby łowi wędkarz,nie sprzęt,on tylko trochę w tym pomaga,możesz mieć patyków za 100 tysięcy a chłostę dostaniesz od dziadka z bambusowym kikutem,bo on zna wodę...
  (2017/07/07 10:17)

Sith


Czy istnieje jedna wędka na szczupaka, sandacza, bolenia. Łowisko Wisła Warszawa? Zdaję sobie sprawę że trzeba iść na ustępstwa lub taka wędka nie istnieje :). Będę wdzięczny za radę. Dzięki :)  http://allegro.pl/konger-world-champion-ii-classic-270-10-35g-nowosc-i6174190194.html
lub nieco tańsze z poprzedniej serii
http://allegro.pl/konger-world-champion-classic-270-10-35g-gratis-i4936453995.html
Jeszcze taniej wyjdzie http://allegro.pl/wedka-ferox-delta-spin-2-7m-10-30g-wj-fds27030-i6874423427.html to mimo iż JAXON dobre wędzisko z bardzo udanej serii, jedna z nielicznych jaxonowskich "perełek". Każde z nich spokojnie obsłuży Ci te rybki, byleby były i chciały współpracować.
  (2017/07/07 10:21)

darkonis


Zależy od przynęt jakie chcesz stosować dobierz odpowiednie cw. swojego kija i żeby był szybki ale pracował po całości a nie tylko szczyt a ogarniesz wszystkie te 3 ryby ..Nie wyobrażam sobie brodzić po rzece z 3ma wędkami ..Na łódź zabieram kilka wędek ale z brzegu jedną.. (2017/07/08 22:51)

Sith


Panowie, temat jest o wędzisku, które ogarnie i szczupaka i sandacza, a przyłów dużego okonia nie będzie zaskoczeniem! Nie ma znaczenia czy to będzie jedna, druga, czy trzecia firma a może czwarta albo piąta...
Wróćmy do tematu! Please, please, please... (2017/07/09 16:46)

luxxxis


Taaaa...proszę się nie żreć na "dzielni"...
Czy to Robins,czy St.Croix,czy też insze licho---to nieważne,to nieistotne...I tak wszyscy doskonale wiedzą że to tylko nędzne substytuty jedynie słusznej i porządnej marki jaką jest Dragon,no nie ? :) Król jest tylko jeden panowie...:)

  (2017/07/09 18:36)