Zaloguj się do konta

Jeden wędkarz w dwóch okręgach

utworzono: 2014/05/17 11:06
staruszek

Witam i mam pytanie: jaki jest sposób na wędkowanie w dwóch okręgach poza durnym opłacaniem składki kilkudniowej za wędkowanie w innym okręgu niż macierzysty? doprecyzuję że należę do okręgu częstochowskiego a chciałbym powędkować na Narwi w okręgu mazowieckim. Składka 7-dniowa kosztuje 70 zł, składka członkowska całoroczna na wody nizinne 59 zł!!! Być może naiwnie wyobrażam sobie że PZW jest organizacją dla wędkarzy ale mam nadzieję że jest możliwe opłacenie składki członka PZW w macierzystym okręgu a wpłacenie składek tzw na zarybianie  przez internet bezpośrednio na konto tych okręgów które mam zamiar nawiedzić w danym roku. Niestety tarcia lokalnych pseudodziałaczy uniemożliwiają zawieranie ogólnopolskich porozumień na zwykłej ludzkiej zasadzie wzajemności. Nie marzę nawet o powrocie do przebrzydłych czasów komuny kiedy to mając opłacone składki w swoim kole wędkowałem po wodach całej Polski bo należałem do POLSKIEGO Związku Wędkarskiego, ale może moje wnuki tego doczekają, czego życzę wszystkim łamiącym amatorsko kije. Jeżeli uraziłem kogoś, przepraszam. [2014-05-17 11:06]

darek-salamon

Słusznie zauważyłeś że PzW dziala we wlasnym interesie kiedys i tak sie płaciło na tzw PGR zarybianie- panstwowe gospodarstwa rybackie ale nie bylo okregów.Teraz samozwancze okregi walcza miedzy sobą.kosztem wędkarza.Czy podpisze mój czy Twoj okręg porozumienia miedzy soba-co najgorsze wedkarze dowiaduja sie o tym ostatni.Zdzieraja kasę jak moga i gdzie mogą. [2014-05-17 11:55]

czuj

Moim zdaniem powinna być jedna opłata na cały kraj.

[2014-05-17 18:31]

darek-salamon

Zapomnij bo bedzie lament ze u kogos w podkarpackim są szlachetne ryby a w moim łodzkim karpie karpie karpie i karasie.Są już gorsze i lepsze okręgi zaraz będą lepsi i gorsi wędkarze.A potem już nic. [2014-05-17 18:47]

Bernard51

W Podkarpackim okręg Krosno gdybyś wpłacił składkę roczną to mógłbyś łowić tylko na rzekach z wyłączeniem odcinkow z wodą górską, natomiast każde bajorko ( czytaj stawy) są dostępne po opłaceniu na każde z osobna licencję. Dlatego z tym okręgiem zarządzanym przez "operatywnych działaczy" (dinozaurów) nie chce podpisać porozumienia żaden z sąsiednich okręgów. Natomiast miałbyś możliwość połowić na dwóch zbiornikach zaporowych, Solina i Sieniawa koło Rymanowa.
[2014-05-17 21:09]

Artur z Ketrzyna

Witam i mam pytanie: jaki jest sposób na wędkowanie w dwóch okręgach poza durnym opłacaniem składki kilkudniowej za wędkowanie w innym okręgu niż macierzysty? doprecyzuję że należę do okręgu częstochowskiego a chciałbym powędkować na Narwi w okręgu mazowieckim. Składka 7-dniowa kosztuje 70 zł, składka członkowska całoroczna na wody nizinne 59 zł!!! Być może naiwnie wyobrażam sobie że PZW jest organizacją dla wędkarzy ale mam nadzieję że jest możliwe opłacenie składki członka PZW w macierzystym okręgu a wpłacenie składek tzw na zarybianie  przez internet bezpośrednio na konto tych okręgów które mam zamiar nawiedzić w danym roku. Niestety tarcia lokalnych pseudodziałaczy uniemożliwiają zawieranie ogólnopolskich porozumień na zwykłej ludzkiej zasadzie wzajemności. Nie marzę nawet o powrocie do przebrzydłych czasów komuny kiedy to mając opłacone składki w swoim kole wędkowałem po wodach całej Polski bo należałem do POLSKIEGO Związku Wędkarskiego, ale może moje wnuki tego doczekają, czego życzę wszystkim łamiącym amatorsko kije. Jeżeli uraziłem kogoś, przepraszam.

Jeśli masz w swoim kole opłaconą składkę członkowską. i okręgową. To wystarczy byś w drugim okręgu w kole wykupił składkę okręgową i możesz wędkować w obu.
Wspominasz o opłaceniu przez internet. Owszem jeśli dany okręg ma taką opcję...

Poprostu. składkę członkowską płacisz jedną. A okręgowe ile chcesz. Z tym że musisz pamiętać o tym że karzdy okręg może mieć coś wprowadzonego do regulaminu. Np. Krakowski podobno w tym roku ma wymiar ochronny szczupaka 60 cm....
[2014-05-17 21:41]