J.Balewskie- sandacz, węgorz

/ 12 odpowiedzi
Witam Zamierzam wybrac sie na j.Balewskie pod Prabutami
Chcialbym zlapac Sandacza Albo Wegorza co Polecacie jakie Metody. Na sandacza mialem zastosowac koguty Biale Albo zolte a w nocy ciezarek i rasowa albo ukleja? Prosilbym o przydatne rady. oraz jesli ktos zna te Jezioro prosilbym o przydatne rady gdzie mniejwiecej zasiasc na ta rybke z gory Dziekuje ;) I pozdrawiam
SVT


Witam Zamierzam wybrac sie na j.Balewskie pod Prabutami
Chcialbym zlapac Sandacza Albo Wegorza co Polecacie jakie Metody. Na sandacza mialem zastosowac koguty Biale Albo zolte a w nocy ciezarek i rasowa albo ukleja? Prosilbym o przydatne rady. oraz jesli ktos zna te Jezioro prosilbym o przydatne rady gdzie mniejwiecej zasiasc na ta rybke z gory Dziekuje ;) I pozdrawiam

Nie wiem jak tam jest teraz, w tym roku byłem 3 razy z rzędu. Brała sama drobnica, nawet z gruntu. Rozmawiałem z miejscowym, który łowił z łodzi. Opowiadał że kiedyś była ryba, teraz jest coraz gorzej. Złowił z łodzi od rana do południa, jednego szczupaczka niecałe 50cm. Zacząłem nawiązywać temat, dokładnie na temat letniej zasiadki na
węgorza, trzeźwo odpowiedzial że: na tak dużym zbiorniku, może jeszcze z 20 szt pływa. Sandacz- z jego ust wypłynęło słowo MOŻE JEST. W roku 2013, wiele osób widział na nocnych zasiadkach. Ryby jakie posiadali to Leszcz, w tym jeden miał Japonkę 1,5 kg. Co do zbiornika, to naprawdę jest bogaty w duże leszcze. W tym czasie co jeździłem odbywał tarło. A PZW stara się z niego zrobić łowisko szczupakowe. Dlatego co roku, zarybiają wyłącznie kroczkiem szczupaka. (2014/06/07 13:53)

Grzesiek75


Wiem że już łowili sandacza w tym roku, na żywca z brzegu , więcej szczegółów nie znam. (2014/06/07 14:13)

Przemas83


Czyste , głębokie jezioro ale chyba ciężko o sandacza na Balewie. W 2013 byłem dwa razy , sporą część jeziora trollingowałem i klasycznie z opadu i woblerem sdr jechałem po dnie , wszystko to na nic. Może trafilem na zły okres bez brań , jednak czystość tego jeziora robi wrażenie. Z pontonu miejscami na 5 metrach widziałem piaszczysto żwirowate dno bez roślinności. (2014/06/08 08:07)

wojtek-pacanek


A wiec Powiem Tak Bylem wczoraj na Balewie i NIC 0bran i na martwa rybke i na rasowe. Nawet z lodki nic. Ani kogut ani wobler Wszystkiego probowalem. Lecz wedkarzy to sie tam duzo nagromadzilo lecz efekty podobne do moich. Jeden Gosciu Zlapal tylko nieduzego Szczupaczka.
Zamierzam dzis jechac na nocke ale raczej sb odpuszcze ten zbiornik. A co powiecie na temat Dąbrowki Malborskiej.? Byl ktos Moze ? (2014/06/08 09:32)

wojtek-pacanek


Bylem z Niedzieli na poniedzialek na Balewie i 0 NIC!!! ani jednego brania Pozdrawiam ;) (2014/06/09 13:11)

Przemas83


Na j. Dąbrówka Malborska polecam metode gruntową. Leszczy i płoci mozesz nałowić się do syta w kilka godzin pare kilo. Czasami mozna trafić Leszcze od 1kg do 2kg , ale najczęściej łowione są podleszczaki do 50dkg (2014/06/20 10:20)

Kargo1992


Na balewie mało węgorza ? tą tezę akurat bym podważył, jak już wybieram się na węgorza na nocke to zawsze minimum 3 sztuki przynosze, zdarza się czasami że z 6. Z leszczem jest już słabo. (2015/06/12 00:12)

Sith


Ale "odkop"... ;-))
Gdybyś zaczekał z wpisem jeszcze 8 dni, to akurat mógłbyś świętować rocznicę... ;-)) (2015/06/12 05:54)

damian-bek


Byłem niedawno na balewie i dostałem 2 węgorze pare leszczy i pełno drobnicy a z sandaczem teraz to słabo (2015/07/20 19:34)

damian-bek


Byłem niedawno na balewie i dostałem 2 węgorze pare leszczy i pełno drobnicy a z sandaczem teraz to słabo (2015/07/20 19:35)

jozef8146


Najeziorze Balewskim jest sandacz jest bardzo ostrorzny morzna zlowic ale bardzo daleko wyrzucac przynente w 2015 trzy sztuki po 4kg.
Co do wegrza mazna zlowic na jazgarza i piekne okazy ale tylko w nocy.pozdrawiam.
(2016/01/17 19:05)

wojtek-pacanek


a powiedzcie mi gdzie zasiadacie na nocki? w tym lesie??

(2016/01/29 13:14)