Jazgarz.

/ 138 odpowiedzi / 7 zdjęć
jurek

Pełna zgoda kolego , w środkowej Wiśle tak rozmnożyły się babki ( te niechronione ) , że trudno jest złowić jazgarza , który jest ulubionym kąskiem na sandacza . (2013/07/05 13:07)

zbynio5o

Nie ma jazgarza...nie ma też okonia i innych drapieżników.

To daje sie ostatnio zauważyć w śląskich zbiornikach.

a z tym mógłbym polemizować. Oczywiście zdarzają się wyjątki od reguły, jednakże okonia łowię dość często, a jazgarza jest mało ..

Podobno Krzysztof, jedziesz na zawody spin. na Pławki ?  Trzymam kciuki abyś połowił tego okonia :))

Kiedyś był tam jazgarz i był piękny okoń. Teraz lipa.  Ale może Tobie sie uda to zdradzisz tajniki hehe !   

(2013/07/05 13:18)

89krzysztof

Nie ma jazgarza...nie ma też okonia i innych drapieżników.

To daje sie ostatnio zauważyć w śląskich zbiornikach.

a z tym mógłbym polemizować. Oczywiście zdarzają się wyjątki od reguły, jednakże okonia łowię dość często, a jazgarza jest mało ..

Podobno Krzysztof, jedziesz na zawody spin. na Pławki ?  Trzymam kciuki abyś połowił tego okonia :))

Kiedyś był tam jazgarz i był piękny okoń. Teraz lipa.  Ale może Tobie sie uda to zdradzisz tajniki hehe !   

I po co ten sarkazm ? Powiedziałem tylko, że są łowiska gdzie jest okoń, a mało jest jazgarza, a miałem na myśli goczałkowice. Na Dziećkach okonia też się złowi, a jazgarza dużo mniej. (2013/07/05 13:54)

zbynio5o

Daj spokój facet, pokaż w którym moim zdaniu widzisz sarkazm ? Grzecznie z Tobą rozmawiam i nic więcej. Nawet sie uśmiecham :)))   Bywaj.

Ps. Ale rozumiem, tak to bywa jak nigdy nie wieżysz że ktoś Ci może dobrze życzyć. Nawet chciałem napisać do Ciebie ,jak Ci poszło, no ale ....?

(2013/07/05 15:14)

89krzysztof

Ale trafiło na takiego, który wszędzie wietrzy podstęp i ludziom nie ufa. Sorry. (2013/07/05 15:26)

Tomek moczykij

a ja powiem że znam kilka łowisk, które nawet nie widziały jazgarza i są w nich piękne drapieżniki (2013/07/05 17:42)

MASTINO

Jeszcze zatęsknimy za tym małym kolcokiem.....Sandacze na jazgarza zawsze brały znakomicie i on jest ich przysmakiem. Kulinarnie także dla człowieka, dobrze zrobiony, na tzw. "frytki", albo zupka jucha, jest prawdziwym delikatesem, co "odkryto" u nas stosunkowo niedawno jak zaczynało go już brakować w łowiskach.  W Odrze jazgarz jest już prawdziwym zjawiskiem niestety, a kiedyś było go zatrzęsienie.  (2013/07/07 15:07)

kedzio

ucha (2013/07/09 14:21)

MASTINO

Jeszcze zatęsknimy za tym małym kolcokiem.....Sandacze na jazgarza zawsze brały znakomicie i on jest ich przysmakiem. Kulinarnie także dla człowieka, dobrze zrobiony, na tzw. "frytki", albo zupka ucha
, jest prawdziwym delikatesem, co "odkryto" u nas stosunkowo niedawno jak zaczynało go już brakować w łowiskach.  W Odrze jazgarz jest już prawdziwym zjawiskiem niestety, a kiedyś było go zatrzęsienie. 

Literówka.

(2013/07/10 17:36)

tomeqbrzez

Jeszcze zatęsknimy za tym małym kolcokiem.....Sandacze na jazgarza zawsze brały znakomicie i on jest ich przysmakiem. Kulinarnie także dla człowieka, dobrze zrobiony, na tzw. "frytki", albo zupka jucha, jest prawdziwym delikatesem, co "odkryto" u nas stosunkowo niedawno jak zaczynało go już brakować w łowiskach.  W Odrze jazgarz jest już prawdziwym zjawiskiem niestety, a kiedyś było go zatrzęsienie. 

Muszę Ci powiedzieć, że jednak w Odrze chyba powoli się odradza bo byłem w tym roku bodaj 3 razy z bacikiem u nas (ok. ZG) i kilka sztuk udało mi się złowić. W Bobrze w Krośnie zresztą też. (2014/06/20 15:51)

darek-salamon

Zostawcie tego Jazgarza w spokoju ,ta ryba jest u nas setki lat i niech sobie bedzie.Jakis dziad nad wodą wymyslił że to szkodnik .I takie glupoty wpajano sobie wzajemnie , dziad wnuczkowi,ojciec synowi zabijaj niszcz.Tym bardziej ze to przysmak innych gatunków ryb.Ja wypuszczam nie zabijam.Jeszcze raz do kretynow co go tepią,zaburzacie przez to ekosystem , naturalną rzeczą  jest ze  Jazgarz bierze udział i odgrywa wazną rolę w lancuchu pokarmowy w srodowisku wodnym.Kiedyś czarownice były teraz Jazgarz morderca narybku-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)  (2014/06/20 16:06)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.