Jazgarz.

/ 138 odpowiedzi / 7 zdjęć
u?ytkownik57785


No można czegoś nie wiedzieć, można wielu rzeczy nie wiedzieć, można znać się na jakiejś ściśle określonej dziedzinie.......Ale jak wędkarz mi pisze, że nie wie co wchodzi w skład menu perkoza czy ważki, to troszkę mi nogi miękną i ręce opadają, a jak już poddaje pod wątpliwość to, że perkoz wtrynia ryby i że to ja mam się zapoznać z ich menu, to juz tracę przytomność. (2011/03/09 15:56)

SpinerZbok


Maciek słyszałem , że głównym menu perkozów są frytki ( z ketchupem ) i mizeria !!! A przedmówca niech postudiuje trochę ichtiologię i ornitologię - zachęcam - może się przydać  - coby głupot nie pisać !!!

hehe, to ja proponuję poczytać kolego. W menu wielu ptaków są ryby i co??? to znaczy, że są one wszystkie szkodnikami dla wędkarza???? może dla mięsiarza, takiego co nie może przeboleć jak 2 rybki złowi perkoz a nie on... (2011/03/09 15:58)

bluehornet


Jak to - Mc Donalds i KFC !!! (2011/03/09 15:58)

SpinerZbok


No można czegoś nie wiedzieć, można wielu rzeczy nie wiedzieć, można znać się na jakiejś ściśle określonej dziedzinie.......Ale jak wędkarz mi pisze, że nie wie co wchodzi w skład menu perkoza czy ważki, to troszkę mi nogi miękną i ręce opadają, a jak już poddaje pod wątpliwość to, że perkoz wtrynia ryby i że to ja mam się zapoznać z ich menu, to juz tracę przytomność.


to poczytaj gościu swoje i moje wypowiedzi i zacytuj gdzie napisałem, ze perkoz nie je ryb???napisałem, że w jego menu ryby nie dominują i głupotą jest branie go za szkodnika... (2011/03/09 16:00)

u?ytkownik57785


Przestań człowieku! Stado perkozów jest szkodnikami rybackimi i wędkarskimi zarazem, nie od dziś. Rybacy często w sieciach mają martwe perkozy, bo pustoszą im sieci z ryb. Na łowisku płoszą wędkarzom zanęcone miejscówki jednym zanurkowaniem. Obserwowałem poczynania perkozów pod wodą. Całe ławice małych i średnich ryb potrafią przetrzebić na zanęconej miejscówce. (2011/03/09 16:01)

u?ytkownik57785


Ważka też jest spoko, nie? Twoje spojrzenie jako ornitologa (powiedzmy) mnie nie interesuje, ja postrzegam perkoza jako wędkarz. (2011/03/09 16:03)

SpinerZbok


Ważka też jest spoko, nie? Twoje spojrzenie jako ornitologa (powiedzmy) mnie nie interesuje, ja postrzegam perkoza jako wędkarz.


trochę ograniczony wędkarz dodam, ale niech ci będzie. Dodam ci jeszcze, że i żaby zjadają ryby, zaskroniec zjada ryby, kotek zjada ryby i masa innych. Od dziś ogłaszamy, że są szkodnikami dla wędkarzy... (2011/03/09 16:07)

u?ytkownik57785


Ważka też jest spoko, nie? Twoje spojrzenie jako ornitologa (powiedzmy) mnie nie interesuje, ja postrzegam perkoza jako wędkarz.


trochę ograniczony wędkarz dodam, ale niech ci będzie. Dodam ci jeszcze, że i żaby zjadają ryby, zaskroniec zjada ryby, kotek zjada ryby i masa innych. Od dziś ogłaszamy, że są szkodnikami dla wędkarzy...





Te, ornitolog, obrażanie sobie daruj chłopcze. I porównaj ilość i skalę zjadania ryb przez zwierzęta, które wymieniłeś, a przez perkozy. (2011/03/09 16:16)

SpinerZbok


Te, ornitolog, obrażanie sobie daruj chłopcze. I porównaj ilość i skalę zjadania ryb przez zwierzęta, które wymieniłeś, a przez perkozy.

w niektórych regionach menu zaskrońca (na przykład) może się składać w 90% z ryb...A czy ja obrażam???? tak samo jak ty w swoich pełnych ironii wypowiedziach... (2011/03/09 16:25)

bluehornet


Maciek słyszałem , że głównym menu perkozów są frytki ( z ketchupem ) i mizeria !!! A przedmówca niech postudiuje trochę ichtiologię i ornitologię - zachęcam - może się przydać  - coby głupot nie pisać !!!

hehe, to ja proponuję poczytać kolego. W menu wielu ptaków są ryby i co??? to znaczy, że są one wszystkie szkodnikami dla wędkarza???? może dla mięsiarza, takiego co nie może przeboleć jak 2 rybki złowi perkoz a nie on...

Nigdzie nie stwierdziłem , że to , co żyje w wodzie i na wodzie jest szkodnikiem - jedynie w przypadku nie zachowania odpowiedniej populacji może nastąpić problem z zachowaniem równowagi biologicznej . Największym intruzem w tym ambarasie jest niestety człowiek uzurpujący sobie prawo do wiodącej i przewodniej roli !!! Perkoz musi jeść , choćby ryby - ja nie !!! (2011/03/09 16:35)

u?ytkownik57785


Ważka składa jaja na roślinach wodnych a larwy z nich rozwijające się, żyją pod wodą i aktywnie polują na inne stworzenia wodne (a szczególnie na małe rybki i kijanki). Perkoz rdzawoszyi żywi się tym co wypociłeś i mnie jako "ograniczonego" wędkarza mało obchodzi, natomiast ludzie, którzy są ornitologami, wiedzą, że perkoz dwuczuby żywi się TYLKO rybami PANIE ORNITOLOG......

Perkoz dwuczuby
(ang. great crested grebe)

Nazwa łacińska: Podiceps cristatus
Rząd: Perkozowe, Rodzina: Perkozy
G, Z(R), DW, DS, CH

Siedlisko: duże zbiorniki wodne z roślinnością przybrzeżną
Pokarm: drobne i średnie ryby 

Ciekawostka: Perkozy dwuczube mają zwyczaj połykania swoich piór. Chroni to ich żołądki przed ostrymi ośćmi ryb, które zjadają, a także pomaga w wypluwaniu niestrawionych resztek pokarmu.

A tak wygląda perkoz PANIE ORNITOLOG, a tu przykład jak perkoz je owada wodnego- rybę. Taki nowy owad. I jak mi wejdzie w ławicę takich owadów, to mam po łowieniu na długo.

(2011/03/09 16:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik57785


Ja ci piszę "ograniczony" ornitolog??????????!!!!!!!!!! Ironia nie jest obraźliwa, lecz wyśmiewcza, a obraźliwe okreslanie kogoś, raczej do zabawnych nie należy. I weź przestań z tym zaskrońcem człowieku, bo zaskroniec zje jedną rybę i ma tydzień laby, a perkoz łyka ich ile da radę i wypłasza ławice ryb wędkarzom z zanęconych miejscówek, bo nurkuje tam, gdzie widzi ławicę przy zanęcie! (2011/03/09 16:41)

SpinerZbok


Maciek słyszałem , że głównym menu perkozów są frytki ( z ketchupem ) i mizeria !!! A przedmówca niech postudiuje trochę ichtiologię i ornitologię - zachęcam - może się przydać  - coby głupot nie pisać !!!

hehe, to ja proponuję poczytać kolego. W menu wielu ptaków są ryby i co??? to znaczy, że są one wszystkie szkodnikami dla wędkarza???? może dla mięsiarza, takiego co nie może przeboleć jak 2 rybki złowi perkoz a nie on...

Nigdzie nie stwierdziłem , że to , co żyje w wodzie i na wodzie jest szkodnikiem - jedynie w przypadku nie zachowania odpowiedniej populacji może nastąpić problem z zachowaniem równowagi biologicznej . Największym intruzem w tym ambarasie jest niestety człowiek uzurpujący sobie prawo do wiodącej i przewodniej roli !!! Perkoz musi jeść , choćby ryby - ja nie !!!

OK! i mnie cały czas o to chodzi. I na koniec. Czy człowiek (wędkarz) ma prawo nazywać te stworzenia szkodnikami??? na pewno nie powinien, prawda?? bo one muszą jeść aby żyć, człowiek nie musi. (2011/03/09 16:43)

SpinerZbok


Ja ci piszę "ograniczony" ornitolog??????????!!!!!!!!!! Ironia nie jest obraźliwa, lecz wyśmiewcza, a obraźliwe okreslanie kogoś, raczej do zabawnych nie należy. I weź przestań z tym zaskrońcem człowieku, bo zaskroniec zje jedną rybę i ma tydzień laby, a perkoz łyka ich ile da radę i wypłasza ławice ryb wędkarzom z zanęconych miejscówek, bo nurkuje tam, gdzie widzi ławicę przy zanęcie!


wiesz co gościu?? może sobie znajdź jakąś lepszą książkę o ptakach. Tam na pewno stwierdzenia, że perkoz dwuczuby żywi się tylko rybami nie znajdziesz!!! nie ośmieszaj się, ok.A tak w ogóle to chyba jesteś strażnikiem, tak??? to idź proszę nad wodę po kontroluj trochę, bo mnie się nie chce już czytać twoich "rewelacji"... (2011/03/09 16:46)

u?ytkownik221


Dziwny temat i poglądy przedmówców którym wydaje się, że mają patent na jedną i jedyną prawdę postrzegana przez pryzmat zachłanności i uzurpowania sobie jedynie praw do wszystkich ryb bytujących w naszych wodach. Zastanawia mnie kto Wam dał prawo do podziału ryb na ryby dobre i ryby złe czyli jak to mówicie szkodniki, które trzeba niszczyć, deptać itd.? Twierdzenie o szkodnictwie jazgarza jako o tego, który wyjada ikrę a inne ryby jako poszkodowane bo przez niego jest ich mniej jest chore lecz często takie poglądy prezentują wędkarze. Każda ryba odżywia się tym co jest w danym momencie najłatwiejsze do zdobycia w swoim środowisku, więc praktycznie każda ryba objada się ikrą, narybkiem, rybami swego gatunku, to jest po prostu natura. Człowiek jest większym szkodnikiem niż te nieszczęsne ryby i inne zwierzęta które bytują w środowisku wodnym lub z nim związanym. Natura tak to wszystko poukładała, że każda istota ma swoje miejsce w środowisku, a człowiek w wielu przypadkach to zniszczył zakłócając równowagę w przyrodzie. Swoje frustracje z powodu zaniku gatunków zwierząt w tym ryb zrzuca na inne zwierzęta jak np. w przypadku ryb na kormorany, wydry, perkozy itd, zapominając o sobie. Widzę czasami bezmyślnych "wędkarzy", którzy z nienawiścią rozdeptują jazgarze, małe okonki czy inne małe rybki nie godne ich patelni, wstyd mi za nich lecz nie dociera do nich żadna argumentacja, prócz mandatu i to nie zawsze. Tak na zakończenie chciałbym przypomnieć dekalog napisany po I wojnie światowej przez Dr Stefana Olszewskiego i mam nadzieję że wielu kolegów weźmie sobie to do serca, choć wiem że dla wielu to i tak nic nie będzie znaczyło.

  1. Będziesz szanował ryby jako stworzenia Boże i piękny lud wodny.
  2. Będziesz ułatwiał im spokojny żywot, dbał o ich rozmnożenie, bronił je przed wszelkiego rodzaju szkodnikami i krzywdą płynącą z chciwości i głupoty ludzkiej.
  3. Będziesz nie tylko wiernym wykonawcą praw przepisów ochronnych, ale dobrowolnym strażnikiem i poplecznikiem, dbając, aby nikt ich nie przestępował.
  4. Będziesz łowił ryby w sposób możliwie najdelikatniejszy, nie zadając im zbędnych cierpień, będziesz je łowił tylko dla sportu, dla poznania ich życia i obyczajów, nie zaś dla napełnienia torby.
  5. Pamiętaj, nie to cię wyróżnia od innych wędkarzy, jakie ryby łowisz, ale jak je łowisz, wiesz bowiem przecie, że można łowić łososia z powodzeniem, ale brzydko, nader zaś pięknie nawet płotkę.
  6. Nie będziesz dążył do tego, aby złowić jak najwięcej ryb, ale jak największe okazy w każdym gatunku i to w warunkach wymagających od ciebie wysokich zalet sportowych.
  7. Pamiętaj, że wędkarstwo jest sztuką wymagającą umiejętności czytania w wodzie i długoletniej wprawy, dlatego też bądź wolny od jednostronności i zarozumialstwa sportowego, chętny do uczenia się od innych, wytrwały w obserwacjach i doświadczeniach.
  8. Ze złowioną rybą będziesz postępował rozumnie i po rycersku: zwrócisz jej wolność, jeśli zdobyłeś ją łatwo, jeśli nie jest okazem godnym zabrania jej do torby, a – broń Boże – nie zatrzymasz jej nigdy, jeśli przypadkiem złowiłeś ją w czasie ochronnym lub jeśli nie ma wymiarów przepisanych prawem lub regulaminem towarzystwa, do którego należysz.
  9. Pamiętaj, że nie sam lubisz i chcesz łowić ryby, ale że należysz do wielkiej rodziny wędkarskiej; nie przeszkadzaj więc innym w łowieniu, bądź chętny do usług i pomocy koleżeńskiej, dbały o dobro i rozwój zarówno własnego towarzystwa, jak i wszystkich bratnich stowarzyszeń wędkarskich.
  10. Pamiętaj, że wędkarz powinien się cieszyć szacunkiem rybaków zawodowych, uznaniem właścicieli i dzierżawców wodnych, być uważanym przez wszystkich za bezinteresownego sportowca, miłośnika i opiekuna przyrody wodnej.
    Coraz więcej wędkarzy dopracowuje się własnych kodeksów, wyznacza sobie bardziej surowe zasady, niż są w stanie wymyślić czynniki oficjalne. Powstają nowe kluby, stowarzyszenia, środowiska, które zabiegają o zachowanie pięknych wędkarskich tradycji.
(2011/03/09 16:49)

u?ytkownik57785


DLA WĘDKARZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! WĘD KA RZAAAAA! 

Nie dla "człowieka" w pełnym tego słowa znaczeniu! I sprostuj tu podstawowe menu perkoza, tego najpopularniejszego, dwuczubego.... Oraz ważki.

(2011/03/09 16:49)

u?ytkownik57785


Ja ci piszę "ograniczony" ornitolog??????????!!!!!!!!!! Ironia nie jest obraźliwa, lecz wyśmiewcza, a obraźliwe okreslanie kogoś, raczej do zabawnych nie należy. I weź przestań z tym zaskrońcem człowieku, bo zaskroniec zje jedną rybę i ma tydzień laby, a perkoz łyka ich ile da radę i wypłasza ławice ryb wędkarzom z zanęconych miejscówek, bo nurkuje tam, gdzie widzi ławicę przy zanęcie!


wiesz co gościu?? może sobie znajdź jakąś lepszą książkę o ptakach. Tam na pewno stwierdzenia, że perkoz dwuczuby żywi się tylko rybami nie znajdziesz!!! nie ośmieszaj się, ok.A tak w ogóle to chyba jesteś strażnikiem, tak??? to idź proszę nad wodę po kontroluj trochę, bo mnie się nie chce już czytać twoich "rewelacji"...





PODSTAWOWYM POKARMEM PERKOZA DWUCZUBEGO SĄ RYBY. Wiesz co gościu?? Publikacje, z których ty byś mógł się pouczyć podstawowych rzeczy o ptakach, zamiast robić sobie tu siare. Masz, ornitologu z bożej łaski, poucz się o perkozie: http://mpancz.webpark.pl/orniperkozdw.phpA tak w ogóle to jesteś podobno ornitologiem, tak??? To idź proszę nad wodę (pokontroluj się pisze razem) pooglądaj se ptaka/ki, a najlepiej perkozy, bo mnie się juz nie chce czytać twoich "rewelacji"... I choćbyś mnie nadal obrażał od ograniczonych wędkarzy, to perkoz dwuczuby nie zmieni swojego menu. (2011/03/09 16:59)

Majster 81


Przypomnę może że temat  dotyczy JAZGARZA  JAZGARZA  no chyba że nie umiem czytać. (2011/03/09 17:09)

SpinerZbok



PODSTAWOWYM POKARMEM PERKOZA DWUCZUBEGO SĄ RYBY. Wiesz co gościu?? Publikacje, z których ty byś mógł się pouczyć podstawowych rzeczy o ptakach, zamiast robić sobie tu siare. Masz, ornitologu z bożej łaski, poucz się o perkozie: http://mpancz.webpark.pl/orniperkozdw.phpA tak w ogóle to jesteś podobno ornitologiem, tak??? To idź proszę nad wodę (pokontroluj się pisze razem) pooglądaj se ptaka/ki, a najlepiej perkozy, bo mnie się juz nie chce czytać twoich "rewelacji"... I choćbyś mnie nadal obrażał od ograniczonych wędkarzy, to perkoz dwuczuby nie zmieni swojego menu.


:))))))))))))) chyba coś jarałeś dziś, no i ta strona co podajesz jest chyba dla dzieci, tak więc nie dziwię się, że ją dobrze znasz...Choćbyś pocił się i szukał kolejnych "rewelacyjnych" stron dla amatorów, to i tak nie zmienisz tego, że ja wiem co je perkoz dwuczuby:)) i zjada to czego akurat jest najwięcej w danej wodzie i w danych warunkach siedliskowych:)) (2011/03/09 17:09)

SpinerZbok


Przypomnę może że temat  dotyczy JAZGARZA  JAZGARZA  no chyba że nie umiem czytać.

:) racja :) czas powrócić do tej pięknej i sympatycznej rybki! (2011/03/09 17:10)

Majster 81


 Przepychanki nie mają nic wspólnego z tematem ,  Jazgarz  jazgarz (2011/03/09 17:12)

Majster 81


Mnie osobiście interesuje jazgarz , jeśli kogoś perkoz - zakładać nowy temat. (2011/03/09 17:13)

u?ytkownik57785


Tak, w twoich publikacjach "fachowych" perkoz dwuczuby już nie je ryb........... Racja, lepiej o jazgarzu pisać, niz z "ORNITOLOGIEM" o ptakach i ich jadłospisie. Aha, może ta publikacja jest dla ciebie wystarczająco mądra: http://www.rm.com.pl/home/1-1/des/pdf/11250.pdf , to już chyba wystarczy, do ornitologa ci chłopcze daleko.  (2011/03/09 17:26)

u?ytkownik61878


Ależ to co nasi Koledzy jest na temat. Piszą o Jazgarzu - w efekcie wynikłego sporu faktycznie zachowują się jazgotliwie.

Najciekawsze jest obserwowanie pretendenta gdy toczy się batalia o funkcję Moderatora ... wnioski nasuwają się same. (2011/03/09 17:31)

u?ytkownik57785


Mnie osobiście interesuje jazgarz , jeśli kogoś perkoz - zakładać nowy temat.




Sorry Michał, ale jak czytam nieraz fachowców, to płaczę ze śmiechu i nie chcę, żeby młodzież czytała takie brednie. Ja jestem zagorzałym obrońcą jazgarzy. :)

(2011/03/09 17:32)