Zaloguj się do konta

Jazgarz w rejestrze połowów

utworzono: 2012/03/19 20:14

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

JOPEK1971

Teoretyczne zlowilem Jazgarza i przeznaczylem go na zywca przykladowo na jesien ,wiec wpisuje w rubryce inne gatunki jazgarz szt1??

Tak.

[2012-03-22 13:02]

toten

Jak ktoś dużo wedkuje i zabiera ryby to może w sezonie z 10 rejestrów "wyprodukować" :D [2012-03-22 14:55]

Pitbul

Jazgarz jest gatunkiem rodzimym i nazywanie go chwastem to przegięcie wynikające jedynie z marnej gospodarki prowadzonej na danej wodzie.....T [2012-03-22 22:27]

JOPEK1971

Jazgarz jest gatunkiem rodzimym i nazywanie go chwastem to przegięcie wynikające jedynie z marnej gospodarki prowadzonej na danej wodzie.....T
Oczywiście że jazgarz nie jest żadnym chwastem,gospodarka rybacka przybiła mu taką etykietę ze względu ekonomicznego,dawniej okoń tak samo był traktowany,teraz ma wymiar ochronny,a nawet w niektórych okręgach okres ochronny.Jak dalej będzie prowadzona rabunkowa gospodarka rybacka,to możemy się spodziewac że jazgarz też będzie chroniony,bo tylko on zostanie.


[2012-03-23 00:00]

Bernard51

Jak dalej będzie prowadzona rabunkowa gospodarka rybacka,to możemy się spodziewac że jazgarz też będzie chroniony,bo tylko on zostanie.
No,aż tak pesymistycznie nie mysl beda fermy pangi to tez ponoc ryba
[2012-03-23 06:43]

ryukon1975

Jak dalej będzie prowadzona rabunkowa gospodarka rybacka,to możemy się spodziewac że jazgarz też będzie chroniony,bo tylko on zostanie.
No,aż tak pesymistycznie nie mysl beda fermy pangi to tez ponoc ryba



Jednak kiedy oprócz amurów,karpi i podobnych PZW wprowadzi do wód pangę to będzie musiał zmienić nazwę bo w jego wodach nie będzie już nic polskiego.:)
[2012-03-23 07:02]

grzesiek35

W tym kraju juz nic nie jest nasze.
[2012-03-23 10:51]

Bernard51

Jak nie nasze niebo nad glowa......i jeszcze by sie cos znalazlo!!
[2012-03-23 11:01]

MEGAPIOTR

Kolego nie kracz lepiej gdzie jazgarzowi przypiszą wymiar lepiej nie .Choć muszę się pochwalić na jeziorze Świętajno na rosówkę złowiłem jazgarza 24cm a na dodatek upiekliśmy dziada na grillu i go wszamałem (sory) a co ciekawe był pyszny. [2012-03-23 22:54]

JOPEK1971

Ja na jeziorze chełmickim widziałem jazgarza 28cm,ale to nic w porównaniu z górą na metr usypaną z samych jazgarzy,większośc była wypchana ikrą,grubaśne jak pięśc dorosłego człowieka,ta jadka miała miejsce  na bazarze w Dobrzyniu nad Wisłą,do tej pory nie mogę tego zapomniec,a ta masakra sięga lat 90-tych. [2012-03-23 23:07]

jeczeziel

Kolego. Zapoznaj się DOKŁADNIE z instrukcja wypełniania rejestru. Punkt C określa dokładnie że do rejestru wpisujemy ryby które zabieramy. Nie sądzę żebyś zabierał jazgarze, i wówczasich nie wpisujesz. Natomiast jeżeli są zabierane należy ich wpisać pod 28 czyli inne. Z wędkarskim pozdrowieniem. [2012-03-25 13:57]

palealex

jeżeli ma Pan 4 sztuki karpia w siatce a limit jest 3 za to jest mandat( przekroczenie limitu)i nie  ma podmiany ryb ze względu na długość ryb dlatego ze po złowieniu każdego karpia wpisuje się odraz długość ( wagę można później) chyba ze chce Pan podmieniać na takie same długości rybwiec nie ma takiej możliwości żeby podmieniać ryby w siatce [2012-03-29 16:12]

palealex

kol Pit bull nie masz racjiryby które są w siatce  jest równoznaczne z tym że są  ryby  do zabraniai tak u nas jest ponieważ jesteśmy z dolnośląskiegowiec ;datę i numer łowiska wpisujemy przed wędkowaniemnastępnie ryby które są objęte limitem ilościowym wpisujemy odraz po włożeniu do siatki tzn gatunek i sztuki oraz długość  a pozostałe ryby nie objęte limitem ilościowym ( płoć leszcz  itd) wpisujemy tylko do rejestru gatunek ( a ilość mamy obowiązek wpisać do zakończeniu wędkowaniamyślę ze chyba wszystko jasne? [2012-03-29 16:21]

palealex

Kolego,zgodnie z RAPR wpis do rejestru dokonujemy po zakończeniu łowienia .Przykład;limit karpia to trzy szt. które mam już w siatce.Czy to oznacza że mam się zwijać do domu?Nie! Łowie dalej,a następna złowiona sztuka jest większa od pozostałych, więc wrzucam ją do siatki .Po zwinięciu wędek,wypuszczam najmniejszą sztukę ,mierzę długość pozostałych,wpisując do rejestru,a dopiero w domu je ważę i wpisuje ŁĄCZNĄ wagę.Tak stoi w rejestrze.



jeżeli ma Pan 4 sztuki karpia w siatce a limit jest 3 za to jest mandat( przekroczenie limitu)i nie  ma podmiany ryb ze względu na długość ryb dlatego ze po złowieniu każdego karpia wpisuje się odraz długość ( wagę można później) chyba ze chce Pan podmieniać na takie same długości rybwiec nie ma takiej możliwości żeby podmieniać ryby w siatce
[2012-03-29 16:23]

palealex

W świetle tego co np. napisał Kolega Romuald (z mojego Okręgu) takie rozmowy mają sens.Wielu z nas różnie rozumie zapisy odnośnie wypełniania rejestru (jeśli taki obowiązek w danym Okręgu "obowiązuje"). Ale jeśli robi się na z tego na ogólnopolskim forum międzyokręgowy "misz masz" to wtedy wszyscy mają rację i nikt nie ma racji a konkretne służby (PSR & SSR) w danym Okręgu i na danym łowisku walą po całości i mają rację. ----------------------------
Reasumując dla Okręgu Jelenia Góra, Wrocław, Legnica.,Wałbrzych:
1 Ryby przeznaczone do zabrania wpisujemy po zakończeniu wędkowania (wszystkie - nie tylko      objęte limitami)2. Wagę zabranych ryb wpisujemy najszybciej jak można (a idąc za logiką przepisów - najczęściej w domu, by przed kolejnym wpisem daty i numeru łowiska - rubryka waga była wypełniona)----------------------------Dla pewności dodam ( na wszelki wypadek)...Zgodnie z RAPR , przepisami okręgowymi i obowiązującymi Informatorami Wód Pstrąga i Lipienia:
1. Na wodach C&R łowimy, wypuszczamy i nie wpisujemy (zakaz posiadania przysobie salmonidów z innych łowisk !!!)2. Jeśli zabieramy rybę z łowiska gdzie jest to dopuszczone (a ryby łososiowate i lipienie przeznaczone do zabrania mamy obowiązek uśmiercić) - wpis natychmiastowy (stawiamy "kreskę")------------------------------
Co do gatunków nierodzimych - wpisywanie też (powinno) ma sens w związku z założeniem, że rejestry są analizowane. Co za tym idzie takie wpisy świadczyć mogą o ekspansji i oddziaływaniu na gatunki rodzime.Prawda jest taka, że jest to papierologia dla samej papierologii.Osobiście rejestry mnie denerwują. Nie z tej przyczyny, że dopadł mnie kolejny obowiązek, ale dlatego, że łajno z tego wynika.W Okręgu Jelenia Góra i tak odbywają się odłowy kontrolne (asystowałem jako SSR) i to na tej podstawie odbywa się tworzenie operatów wodno prawnych w kwestii zarybień a nie na podstawie rejestrów.Rejestry trafiają do "opracowania" i z jednego z takich opracowań (wydane w formie książkowej) dowiedziałem się, że dwóch "kolegów" zgłosiło połowy ze zbiornika objętego całkowitym zakazem wędkowania (Kolega Romuald poczyta przedostatnie (bo raczej nie było kolejnych...) wydanie tego "dzieła" w temacie zbiornika Dobromierz)Te "dzieła" powstają za grubą kasę i wielki RESPECT dla Okręgów, które sensownie gospodarują nie wywalając naszej kasy na zbędną makulaturę. Tam obowiązujący z punktu widzenia RZGW rejestr opiera się na odłowach kontrolnych. Tak jest taniej i sensowniej....Temat rzeka.....T.


kol Pit bull nie masz racjiryby które są w siatce  jest równoznaczne z tym że są  ryby  do zabraniai tak u nas jest ponieważ jesteśmy z dolnośląskiegowiec ;datę i numer łowiska wpisujemy przed wędkowaniemnastępnie ryby które są objęte limitem ilościowym wpisujemy odraz po włożeniu do siatki tzn gatunek i sztuki oraz długość  a pozostałe ryby nie objęte limitem ilościowym ( płoć leszcz  itd) wpisujemy tylko do rejestru gatunek ( a ilość mamy obowiązek wpisać do zakończeniu wędkowaniamyślę ze chyba wszystko jasne?
[2012-03-29 16:24]

Roxola

jeżeli ma Pan 4 sztuki karpia w siatce a limit jest 3 za to jest mandat( przekroczenie limitu)i nie  ma podmiany ryb ze względu na długość ryb dlatego ze po złowieniu każdego karpia wpisuje się odraz długość ( wagę można później) chyba ze chce Pan podmieniać na takie same długości rybwiec nie ma takiej możliwości żeby podmieniać ryby w siatce

Kolego też tak myślałam, jednak w innych Okręgach jest inaczej...
Czytając poprzednie posty dojdziesz do tego tak jak ja...
[2012-03-29 16:24]

Roxola

Po zakończeniu wędkowania, ryby przeznaczone do zabrania wędkarz ma obowiązek wpisać do rejestru..... itd

Czy w Twoim rejestrze również tak pisze ?
[2012-03-29 16:30]

Pitbul

Kolego @palealex :)zajrzyj na stronę nr 2 tego tematu - tam jest scan rejestru dolnośląskiego

#446421wysłano: 2012/03/21 15:19

Masz jakiś inny rejestr ? Czy opierasz się na jakichś mocno wirtualnych danych ?Zajrzyj do swojego rejestru, poczytaj i nie wprowadzaj ludzi w błąd.PozdrawiamT.

[2012-03-29 16:31]

palealex

jeżeli ma Pan 4 sztuki karpia w siatce a limit jest 3 za to jest mandat( przekroczenie limitu)i nie  ma podmiany ryb ze względu na długość ryb dlatego ze po złowieniu każdego karpia wpisuje się odraz długość ( wagę można później) chyba ze chce Pan podmieniać na takie same długości rybwiec nie ma takiej możliwości żeby podmieniać ryby w siatce

Kolego też tak myślałam, jednak w innych Okręgach jest inaczej...
Czytając poprzednie posty dojdziesz do tego tak jak ja...

nie ma takiej możliwości chyba że w innych okręgach nie mandatów  za to  a powinny byćalbo jeszcze nikt nie był kontrolowany i  dlatego takie głupoty wypisują a najlepiej to sprawdzić samemu ( trzymać 4 karpie w siatce jak jest limit 3 i czekać na kontrole hi hi ) oni  szybko wyjaśnią problem hi hi [2012-03-29 16:34]

Roxola

Po zakończeniu wędkowania, ryby przeznaczone do zabrania wędkarz ma obowiązek wpisać do rejestru..... itd

Czy w Twoim rejestrze również tak pisze ?

Ponawiam pytanie.
[2012-03-29 16:36]

palealex

Kolego @palealex :)zajrzyj na stronę nr 2 tego tematu - tam jest scan rejestru dolnośląskiego
#446421wysłano: 2012/03/21 15:19

Masz jakiś inny rejestr ? Czy opierasz się na jakichś mocno wirtualnych danych ?Zajrzyj do swojego rejestru, poczytaj i nie wprowadzaj ludzi w błąd.PozdrawiamT.


zwracam honor kol Pit bull ma racje
pokiełbasiło mi się ponieważ łowie tez w opolui tam rejestr trochę inaczej wygląda wiec dlatego myślałem ze są podobne a tak nie jest  wiec sorki:) [2012-03-29 16:51]

Bernard51

Skoro to byla pomylka popros Modera o wykreslenie wczesniejszuch Twoich postow bo sa nie na miejscu  w chwili kiedy to zrozumiales Kol.palealex-wypadalo by!
[2012-03-29 17:04]

Roxola

Jestem za pozostawieniem wszystkich postów, na tym właśnie polega dyskusja.
Pozdrawiam
[2012-03-29 17:08]

palealex

Skoro to byla pomylka popros Modera o wykreslenie wczesniejszuch Twoich postow bo sa nie na miejscu  w chwili kiedy to zrozumiales Kol.palealex-wypadalo by!

napisałem żeby usunąć
pomyłka wynikała z tego ze co roku te rejestry są zmieniane i co okręg to inne rejestry oraz inny regulamin ich wypisywania a to początek sezonu :) [2012-03-29 17:12]

Roxola

A to źle, ponieważ niewielu potrafi się przyznać do błędu, jednak wielu je popełnia i w nich uparcie trwa.
[2012-03-29 17:16]