Jazgarz w rejestrze połowów

/ 106 odpowiedzi / 5 zdjęć
Panowie i Panie z góry proszę o cierpliwość i nie wpisywanie złośliwych komentarzy. Dopiero raczkuje jeśli chodzi o "zabawy" z wędka i mam może dla większości głupie pytanie. Czy złowione Jazgarze powinno sie wpisywać do rejestru połowów?? Przeczytałem kilka podobnych wątków na forach i nie było jednoznacznej odpowiedzi. Sprawy nie ułatwia fakt że nie ma jednakowego rejestru dla wszystkich okręgów oraz fakt że ludzie rożnie interpretują regulaminy. Osobiście wpisałem w rejestr literke "Z" - inne ryby.
Dziękuje za pomoc.

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

RYCHO80


Jeśli ją zabierasz to jak najbardziej wpisuj , po co ci problemy podczas kontroli przez taką głupotę . Szkoda stracić papiery czy płacić kary za coś takiego . Jak nie masz określonej tej ryby w rejestrze to powinno być coś takiego jak "INNE" -u mnie tak jest- i pod tym nr ją wpisz . (2012/03/19 19:40)

Artur z Ketrzyna


Każdą rybę złowioną i zabraną z łowiska (wrzuconą do siaki wędkarskiej) musisz w zapisać w rejestrze. Nie zapisujesz ryb którym odrazu po złowieniu zwracasz wolność, bo nie są one twoim pożytkiem (nie zabierasz ich, pozostają w wodzie). Niektóre odrazu po złowieniu i wrzuceniu do siatki np.;szczupak, a niektóre dopiero zakończeniu wędkowania np.; płoć -chodzi o rubrykę sztuki, bo gatunek musisz odrazu.
W przypadku jazgarza (okręg Olsztyński) wpisujesz nr 23 "Inne", bo nie masz określonego numeru dla jazgarza. (2012/03/20 09:40)

u?ytkownik107205


Każda ryba przeznaczona do zabrania musi zostać włączona do rejestru.  Jazgarz jest zaliczany do kategorii INNE ( czyli wg PZW - te gorsze i jakby mniej wartościowe). Ich karpie i amury  zafajdane sypane do wody z fasy  ogrodowej o pojemności 1000 litrów - to jest dopiero  draństwo. (2012/03/20 12:36)

michal-krason


Takiej odpowiedzi sie spodziewałem i dziękuje wszystkim za poświęconą chwile. (2012/03/20 13:24)

Padres


A u mnie nie ma rejestru w tym roku i nie ma kłopotu ;-) (2012/03/20 14:15)

adamo0


Jak go nie zabierasz to nie wpisuj. Ja muszę choć też nie zabieram!   (2012/03/20 15:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

89krzysztof


W przypadku ryb, na które nie ma ograniczenia ilościowego rubrykę 'ilość' uzupełniasz po zakończeniu łowienia.  (2012/03/20 17:55)

Pitbul


Przeczytałem wszystkie posty w tym temacie i wszyscy (prawdopodobnie) mają rację.W każdym Okręgu bywa inaczej w tematyce REJESTRÓW.Dlatego pytając - pisz konkretnie o jaki Okręg chodzi, bo nikogo nie będzie interesowało, że na "wedkuje.pl" tak Ci napisano....Na końcu rejestru (Zezwolenia) powinieneś mieć telefony do SSR, PSR, ZO PZW.pozdrawiamT. (2012/03/20 21:32)

u?ytkownik16322


Zapadł zmierzch odłożyłem swoją ulubioną spławikówkę  skupiłem się na łapaniu na grunt. Chłopaki poszli spać do samochodu ja zostałem przy kijach, tak prawdę powiedziawszy przykimałem na krzesełku.Nagle jak coś zadzwoni biegnę do wędki kumpla adrenalina rozwala mi łeb zacinam ..... i już wiem .Po krótkim holu zjawił się on jazgarek.Jeszcze trochę a pożarła by gorosówka była chyba większa od niego.Jak zobaczyłem tego potwora dostałem histerycznego śmiechu.Tak mnie ten widok rozbawił.Miedzy czasie zjawili się kumple zobaczyli mnie tarzającego się ze śmiechu.Julek coś ty pił ale gdy go zobaczyli też ryknęli.Dostał buzi jak u Rexa i do wody.Nigdy nie złoszczę się gdy biorą takie coś a też ryba.Jak widzę te wyłupiałe oczyska i nastroszone płetwy zawsze wraca mi humorPs. Połamania kija nawet na jazgarkuJulian (2012/03/20 21:51)

krotki


Kolego,zgodnie z RAPR wpis do rejestru dokonujemy po zakończeniu łowienia .Przykład;limit karpia to trzy szt. które mam już w siatce.Czy to oznacza że mam się zwijać do domu?Nie! Łowie dalej,a następna złowiona sztuka jest większa od pozostałych, więc wrzucam ją do siatki .Po zwinięciu wędek,wypuszczam najmniejszą sztukę ,mierzę długość pozostałych,wpisując do rejestru,a dopiero w domu je ważę i wpisuje ŁĄCZNĄ wagę.Tak stoi w rejestrze. (2012/03/20 21:58)

Roxola


Kolego,zgodnie z RAPR wpis do rejestru dokonujemy po zakończeniu łowienia .Przykład;limit karpia to trzy szt. które mam już w siatce.Czy to oznacza że mam się zwijać do domu?Nie! Łowie dalej,a następna złowiona sztuka jest większa od pozostałych, więc wrzucam ją do siatki .Po zwinięciu wędek,wypuszczam najmniejszą sztukę ,mierzę długość pozostałych,wpisując do rejestru,a dopiero w domu je ważę i wpisuje ŁĄCZNĄ wagę.Tak stoi w rejestrze.


Wszystko odwrotnie...!!! Łowisz rybę, mierzysz, wpisujesz do rejestru. ŻADNEJ podmiany ryb.

Co złowiłeś jest wpisane w rejestr i w siatce, dopiero dalej wędkujesz. (2012/03/20 22:05)

Pitbul


Nadal piszecie o niuansach okręgowych.Dla przykładu:W okręgu Jelenia Góra rybę wpisuje się po zakończeniu połowu. Dlatego mogę sobie podmieniać. Byle limit w siatce się zgadzał. (piszę o możliwościach - nie etyce).T. (2012/03/20 23:13)

Roxola


Więc dobrze... to co napisałam powyżej dotyczy Okręgu Katowice, wycofuję się z dyskusji w tym temacie.
(2012/03/20 23:26)

ryukon1975


Kolego,zgodnie z RAPR wpis do rejestru dokonujemy po zakończeniu łowienia .Przykład;limit karpia to trzy szt. które mam już w siatce.Czy to oznacza że mam się zwijać do domu?Nie! Łowie dalej,a następna złowiona sztuka jest większa od pozostałych, więc wrzucam ją do siatki .Po zwinięciu wędek,wypuszczam najmniejszą sztukę ,mierzę długość pozostałych,wpisując do rejestru,a dopiero w domu je ważę i wpisuje ŁĄCZNĄ wagę.Tak stoi w rejestrze.





RAPR to przepisy ogólnokrajowe i nie mają nic wspólnego z regionalnym folklorem w postaci rejestrów połowów,które są różne.

Dodam że u mnie każdą rybę którą wrzucam do siatki muszę wpisać i nie ma żadnych podmian ryb na większe.
Nie wpisuje się żadnej łącznej wagi tylko każdą rybę osobno,choć nie mam wagi bo nie jest obowiązkowa.:)
Jeśli w twoim rejestrze jest tak jak piszesz to fajnie bo to daje możliwości kłusownikom.Jak kończy łowienie i ma w siatce 4 karpi przy limicie 3 szt.,czy aby na pewno najmniejszą wypuści?:) (2012/03/21 07:38)

grzesiek35


Sumików karlowatych nie wolno wpuszczac  z powrotem do wody tak? Czy je tez trzeba wpisywac? (2012/03/21 08:58)

Romuald55


Kolego Pitbul,ryby objęte limitem wpisuje się do rejestru bezpośrednio po włożeniu ich do siatki.Pozostałe po zakończeniu łowienia. (2012/03/21 09:21)

89krzysztof


Kolego Pitbul,ryby objęte limitem wpisuje się do rejestru bezpośrednio po włożeniu ich do siatki.Pozostałe po zakończeniu łowienia.


To samo napisałem kilka postów wyżej. 
Sumika też wpisujemy po zakończeniu łowienia, jako inne.  (2012/03/21 10:09)

Roxola


Mój post odnosił się do tego, co napisał Mirosław @krotki, dlatego cytowałam post powyżej.
Dotyczył on podmiany karpia w siatce i wpisu po skończonym łowieniu.
Napisałam o mierzeniu, czyli ryb objętych limitem.
Pozostałe ryby ważymy po skończeniu łowienia, lub jak w niektórych Okręgach (podobno)w domu.

Tomek zamiast przeczytać o czym ja piszę, miał w głowie jazgarza... zaczekam... (2012/03/21 10:25)

ryukon1975


Jeśli Ola chodzi o ważenie u mnie się ryb nie waży.
Nie ma nawet takiej rubryki jak waga w rejestrze,wpisuje się tylko długość.

Jeśli zaś chodzi o ryby nie objęte wymiarem potrzebny jest kalkulator.:)
Po zakończeniu łowienia należy wpisać liczbę ryb np. ukleja 9 szt. potem wszystkie zmierzyć i wyciągnąć średnią długość którą wpisujemy do rubryki.

I jak się tu nie śmiać z PZW i tych przepisów?:)

Inna rzecz że teoretycznie waga jest potrzebna na rybach,przecież są limity wagowe niektórych gatunków.Jak mieć pewność że się ich nie przekroczy bez wagi? (2012/03/21 10:42)

Roxola


"Co Okręg to obyczaj" dlatego w pierwszej chwili pomyślałam,że mogę nie mieć racji, ale wiem jak jest w moim Okręgu.

Już pomalutku zaczyna mi się to mieszać z tymi różnicami w Okręgach,
właściwie to pod każdym postem powinnam pisać, że "dotyczy Katowic" (2012/03/21 10:53)

89krzysztof


W Katowickim również jest rubryka waga. I słusznie hafeed zauważyłeś, odnośnie ograniczenia wagowego dla drobnicy. W RAPR jest zapis, że należy mieć przyrząd do wyciągania haczyków, ale nie ma ani słowa o konieczności posiadania wagi. Więc albo masz wagę, albo wrzucone do siatki ryby ważysz 'na oko'. 
I nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie. Czy SSR, PSR, Policja itd podczas kontroli mają wagę?  (2012/03/21 11:04)

ryukon1975


Dokładnie.
Dyskusje na temat rejestrów nie mają sensu.
Każdy pisze o zasadach wypełniania w swoim okręgu,niektórzy nawet tego nie wiedzą.
Wychodzą z tego tylko niepotrzebne spięcia.:)

Najlepiej gdyby zakładający wątek wpisał w tytule o jaki okręg chodzi.
Np. "Zasady wypełniania rejestru połowów w Okręgu Rzeszów".

Wtedy każdy kto coś pisze przemyślałby że może u niego jest inaczej. (2012/03/21 11:06)