Zaloguj się do konta

Jaź - spinning - Wisła .

utworzono: 2011/02/10 12:50
OOkon

Witam

Jak myślicie czy można juz powoli wybrac się ze spinningem na jazie czy jest jeszcze za wcześnie? Na co łowicie o tej porze roku?

[2011-02-10 12:50]

SpinerZbok

jak jest taka fajna pogoda jak dziś to pewnie, że tak, choć ja na przykład dobre wyniki zawsze miałem koło połowy marca [2011-02-10 12:59]

Rufio 2

Jak pora na jazie to pewnie można też się wybrać na klenie , w taką pogodę jak dziś to każdy by chciał być nad wodą , ale Moim zdaniem jaszcze jest za dusza woda jeszcze trzeba trochę poczekać chyba że masz dobrą miejscówkę .
[2011-02-10 13:33]

minus

na większych rzekach gdzie ryba zimuje można już powoli próbować łowić klenia i jazia. Osobiście czekam jeszcze dwa tygodnie i walę nad Wisłę na klenika i jazika
[2011-02-10 14:24]

khakiprichi

nie wiem jak na waszej Wisełce,ale u mnie na warcie jeszcze nie chcą skubać,byłem wczoraj nawet okonek się nie skusił.

pozdrawiam!!!

[2011-02-10 15:06]

OOkon

Panowie a na co o tej porze? Tylko małe woblerki, czy i obrotówki?? [2011-02-11 12:38]

łysy wąż

Właśnie wróciłem znad Wisły. Pomachałem trochę małymi wobkami, jednak ryby nie widziałem ;-) Myślę że jeszcze trochę za wcześnie, ale i tak warto połazikować nad brzegami rzek.

połamania

[2011-02-11 12:47]

SpinerZbok

Panowie a na co o tej porze? Tylko małe woblerki, czy i obrotówki??

i woblerki i obrotówki, choć nie zapomnij także o małych gumkach, które bywały o tej porze naprawdę skuteczne (mnie zawsze jazie najlepiej brały na małe gumowe żabki w kolorze brązowym) [2011-02-11 12:58]

Rufio 2

Jak woblery , obrotówki i małe gumki to pewnie i żyłka musi być nie za duża , do jakich kilogramów najlepiej zastosować żyłkę albo jaki rozmiar bo pewnie i woblery są małe , jak się wybiorę nad wodę to napisze coś więcej .
[2011-02-16 13:22]

Jak woblery , obrotówki i małe gumki to pewnie i żyłka musi być nie za duża , do jakich kilogramów najlepiej zastosować żyłkę albo jaki rozmiar bo pewnie i woblery są małe , jak się wybiorę nad wodę to napisze coś więcej .

no o tej porze roku i na klenia / jazia to 0 ,1 2 powinno starczyć , chyba , że się większych rybek spodziewasz to załóż 0 , 1 4 mm . ja na 0, 14 spokojnie holowałem klenie po 45 - 50 cm , tylko jedna zrywka była .
pozdrawiam
[2011-02-16 13:43]

Rufio 2

Dzięki za podpowiedz ale przy takiej pogodzie jak dzisiaj to nici z wypadu , można złapać ale katar , po prostu trzeba być cierpliwym , maże pogoda niedługo dotrze i do nas , bo nie jeden wędkarz by sobie posiedział nad wodą , pozdrawiam .

[2011-02-17 12:34]

SpinerZbok

Dzięki za podpowiedz ale przy takiej pogodzie jak dzisiaj to nici z wypadu , można złapać ale katar , po prostu trzeba być cierpliwym , maże pogoda niedługo dotrze i do nas , bo nie jeden wędkarz by sobie posiedział nad wodą , pozdrawiam .

O rany! a u mnie (Jasło) pogoda wymarzona na lutowe wędkowanie. Na plusie, cienka warstwa chmurek, czasem słońce. Tylko czasu brak:((

[2011-02-17 12:58]

Mateusz997Pila

zima wróciła , minusowa temperatura, biało. A chciałem się przejść w weekend za kleniem i jaziem, ale chyba jeszcze poczekam.

[2011-02-17 13:17]

Rufio 2

W Moim rejonie Maków Mazowiecki to pogoda wczoraj była do kitu padał śnieg , wiał  wiatr i do tego był mróz około -5 st. , ale dzisiaj jest na plusie tylko delikatnie pada śnieg , więc można by było się wybrać na rybki oczywiście z ciepłą herbatką w termosie , jak chcemy posiedzieć nad wodą dłużej to musimy poczekać na lepszą pogodę , na razie .
[2011-02-18 11:47]