Jaź i kleń na Narwi

/ 7 odpowiedzi
Chciałbym spróbować pospinningować za kleniem i jaziem, myślałem o Narwi ale nie wiem na którym odcinku mam go szukać koło jakiej miejscowości.Na jakie przynęty(wobler,gumy), jaka żyłka i kiedy mogę zacząć(czy już żeruje)? Z góry dzięki za odpowiedz.
cytryn74


Jazia za dobrze nie znam ale wiem że na tego największego klenia to jest właśnie teraz okres.czytałem to zresztą na tym forum.Co do rzeki ja niestety jeżdżę na Wartę.Pozdrawiam (2011/02/24 16:06)

bobus86


Chciałbym spróbować pospinningować za kleniem i jaziem, myślałem o Narwi ale nie wiem na którym odcinku mam go szukać koło jakiej miejscowości.Na jakie przynęty(wobler,gumy), jaka żyłka i kiedy mogę zacząć(czy już żeruje)? Z góry dzięki za odpowi

spining i jaz...moze jeszcze nie pora na jazia ale powoli sie juz ruszyl.przynety polecil bym malutkie woblerki w krztalcie owadow,np stonka czy biedronka choc moja najlepsza przyneta na jazie jest pek rasow.z kleniami nie mam zbyt duzego doswiadczenia wiec ci nie pomoge
(2011/02/24 17:21)

Jack14


Rosówka lub każdy inny przypominąjący "robala" opadający swobodnie. (2011/02/24 17:26)

dareq84


Żyłka - 0,16-0,18. Ja używam żyłki Dragon - Maxima. Przynęty - woblery owadopodobne, pod nawisami drzew (choć teraz jeszcze owadów nie ma..:( ), obrotówki w rozm. 0-2. (2011/02/24 18:17)

mistrz654


Na jazia to nie wiem,ale na klenia poradziłbym ci specjalne woblery kleniowe.

Sam ma zamiar sie wybrać,ale na wiosnę i nie ze zspinningiem.

(2011/02/24 18:33)

kaban


Zima to czas kiedy klenie stają się wybitnie rybożerne.Polecam woblery o dość łagodnej pracy i stonowanych kolorach.Długość od 3 do 6 cm (wszystko zależy od ich aktywności i apetytu) wydaje mi się w sam raz.Do tego wahadełka o migotliwej i spokojnej akcji (bez zbędnego wirowania) od 3 do 5cm.Na koniec wirówki od 1 do 3 skrzydełko long lub comet w kolorach miedzi,czerni i złota(wszelkie dodatkowe kolorki czasami mile widziane). (2011/02/24 18:40)

pawel53


Co do przynęt to już wiem, ale czy ktoś z was wędkuje na Narwi lub innej rzece najlepiej koło Białegostoku, bo nie wiem na jakim odcinku mam próbować.Może ktoś mi poleci gdzie będę mógł się pouczyć (2011/02/24 19:41)