Zaloguj się do konta

Jaxon Variant Pro Texa i Mikado Specialized

utworzono: 2016/12/27 01:39
Mortal Kombat

Interesują mnie te dwa kijki dokładnie JAXON VARIANT PRO TEXA SPIN2,70m 5-20gr i Mikado Specialized Trout 2,60 5-21. Jak ktoś ma to proszę o informacje jaki jest realny cw. , jak się wyważają, ogólne wrażenia z użytkowania tych kijków. Ciekawi mnie też uchwyt TVS czy jest wygodny, zazwyczaj trzymam całą dłoń przed kołowrotkiem i obawiam się o wygodę przy dłuższym wędkowaniu. [2016-12-27 01:39]

Sith

Tego kijka MIKADO nie znam.
Natomiast mogę się wypowiedzieć w sprawie JAXONA. Odpuść sobie wersję Pro Texa, natomiast polecam Ferox Ultra Spin 270cm/5-20g, to bardzo przyzwoite wędzisko, jakością znacznie przewyższające to co sugerowałaby cena.
Tutaj masz recenzję na jego temat Relacja z wypadów z wędką Jaxon Ferox Ultra Spin 2.70 cm. cw. 5 - 20 g. Potwierdzam ją w pełni, a nawet cenię wyżej.
Bardzo dobrze wyważa  ją kołowrotek około 310-gramowy. Realne CW napisane na kijku, czyli 5-20g. JAXON chyba jako jedyny bardzo rzetelnie opisuje swoje kijki, więc nie licz, że porzucasz smużaczkami, a nie radzę używać przynęt cięższych niż górna granica. [2016-12-27 06:13]

Mortal Kombat

Fajny kijek ma dla mnie jeden mankament na starcie to waga 178gram, założyłem sobie że szukam kija o wadze poniżej 160gram. Najpiej narazie wypada kijek Mikado, bo ma wagę tylko 145gram. [2016-12-27 17:25]

florek13

Ja właśnie zakupiłem mikado i jest bardzo lekka, natomiast zapas mocy ma dużo powyżej zadeklarowanej.
Mam nadzieję że po pierwszym zobaczę jak pracuje pod rybą. Sprawia wrazenie dość szybkiej.
Mam kilka ich spinów i są rewelacyjne, przede wszystki niezniszczalne.
  [2016-12-28 08:22]

Sith

MIKADO podobnie jak DRAGON celowo zaniżają CW i ewentualne informacje o mocy kijków co jest o tyle korzystne marketingowo, że ich wędziska są uważane za bardzo mocne i niezniszczalne. Osobiście wolę gdy producent/dystrybutor nie kłamie w celach agresywnej reklamy. Dla tego wybieram kijki SHIMANO, KONGERA i JAXONA. [2016-12-28 08:47]

ryukon1975

"zaniżenie ciężaru wyrzutowego" ma się nijak do powodu jego złamania czy uznawania go za niezniszczalne. Wie to każdy komu kijów się złamało i te złamania widział. Dlatego już nigdy nie zapłacę za kij Kongera czy Jaxona. Mała przewaga Jaxona nd Kongerem to tylko fakt że wiedzą co sprzedają więc naprawiają bez zbędnych pytań.
Takie sa prawa rynku kupując coś za cenę 100 zł nikt nie oczekuje chyba dożywotniej gwarancji. [2016-12-28 09:15]

Mortal Kombat

florek13 jaki model konkretnie kupiłeś? [2016-12-28 14:12]

florek13

3-15 g. 210 cm. Smoka na nią wyciągniesz i dzika utłuczesz :-)))
Nie wiem czy zanizają ciężar wyrzutu, ale kilka szczytówek innych firm  już złamałem, mikado nie pęka.
Żadne chaszcze na pstragowymi siurkami nie złamały mi poprzedniej (inazuma) i mam nadzieję że i tu się nie zawiodę .
Zmieniłem tylko dlatego bo bardzo mi się spodobała ta nowa wędeczka.
Inazuma w rezerwie czeka.
Jeżeli chodzi o ich wędki to miałem kupić kongera WC, ale coś mi nie leżało. Tu polubiłem się od razu z wędką.
Mam nadzieję że i ryby ją docenią. [2016-12-28 15:55]

Mortal Kombat

A jak sprawa wygląda z uchwytem TVS czy według ciebie jest wygodny, trochę mam obawy co do tych nowych uchwytów. [2016-12-28 18:52]

florek13

Inny. I rzeczywiscie to jeden z drażniących elementów. Czy wygodny to zobaczymy za miesiąc, jak trochę porzucam. [2016-12-28 18:55]

Sith

Krzysztof, pisałem "zaniżają CW i ewentualne informacje o mocy kijków" a więc nie tylko o CW. Na myśli miałem również informacje jakie zamieszcza na blankach DRAGON, a dotyczące zalecanej mocy linek, są bardzo cenne ale mają się nijak do faktycznej mocy kijka. Cóż mi po informacji - przykładowo Moderate 305 - że zalecana linka to 1,36-3,63kg, jeśli kijek, ponoć wytrzymuje ponad 10kg, wolałbym wiedzieć, że kijek wytrzymuje tę dychę i dla jego bezpiecznego używania zastosowałbym odpowiednią linkę, cóż z tego że CW jest określone na 3-15g, jeśli kijek doskonale współpracuje z przynętami 25g, ale gdzie jest granica tego bezpieczeństwa? Jak bardzo mogę przeciążyć wędzisko?
Wniosek - wolę rzetelną informację i stosować się do niej. [2016-12-29 06:53]

Sith

3-15 g. 210 cm. Smoka na nią wyciągniesz i dzika utłuczesz :-)))
Nie wiem czy zanizają ciężar wyrzutu, ale kilka szczytówek innych firm  już złamałem, mikado nie pęka. (...)
O, i to jest potwierdzenie moich zastrzeżeń. Zaopatrując się w wędzisko CW 3-15g nie zamierzam nim łowić smoków, ani ubijać dzików. Ono ma mi służyć do łowienia kleni, dużych okoni, ewentualnie powinno wytrzymać przyłów średniego sandacza lub szczupaka, a jak będzie zbyt duży, to linka o odpowiedniej mocy powinna być najsłabszym elementem zestawu i uchronić go od awarii, tylko gdzie jest ta granica?
Jeśli będę chciał łowić smoki, kupię wędzisko 100-300g i też zastosuję odpowiednią linkę, a na dziki wyposażę się w sztucer.
  [2016-12-29 07:56]

ryukon1975

W tym myśleniu jest jeden podstawowy błąd. Wychodzi z niego że jak łowię na wędzisko przykładowo o cw 3-15 g i założę przynętę o masie 18 g lub zatnę rybę powyżej 5 kg to ma się ono połamać i rozsypać. Przecież zgodnie z "opisem go przeciążyłem". :)  Są i takie które się rozsypują w następnych pytaniach proszę o zaznaczanie takiej opcji.

Górna granica cw to nie granca wytrzymałości kija ale ciężaru przynęty którą można komfortowo rzucić. [2016-12-29 15:49]

SlawekNikt

Górna granica cw to nie granca wytrzymałości kija ale ciężaru przynęty którą można komfortowo rzucić.
Jak dla mnie tak logicznie rzecz biorąc górne c.w. to właśnie górna granica ciężaru, którym można rzucać komfortowo mniej lub bardziej i nie należy jej przeciążać o więcej jak powiedzmy 10 procent bo i po co ? Aby psuć sobie radochę z wędkowania ? I nie piszę tu o przynęcie 3 gramy cięższej od zakładanego c.w. Zgadzam się także, iż to nie jest granica wytrzymałości wędziska. Zacięcie ryby większej jak 5 kg. o ile tylko jest dobrze zacięta bez problemu do podbieraka zostanie dociągnięta na patyku o c.w. do 18 czy 20 g. :-)
  [2016-12-29 16:40]

ryukon1975

Czy bez problemu zostanie dociągnięta to zależy już od warunków miejscówki. Zależy jak mocno wędkarz będzie ją musiał stopować i jakiej użyje do tego żyłki czy plecionki. Jak lubi "mieć przyjemność z holu" ryby o masie 3 kg nak kiju o cw 5 g to czasem może się przeliczyć szczególnie jak użyje linki o wytrzymałości 10 kg+.:) 
Wszystko jest proste i logiczne tylko tu musiałbym na każdy post odpowiadać w trzech tysiącach znaków broniąc się na zapas przed potencjalnym następnym ruchem przeciwnika, bo tu tak sprawy się mają a ja nie mam na to ochoty i czasu.
Z naciskiem na przeciwnika bo nie chodzi tu o konstruktywną rozmowę zazwyczaj tylko pokazanie kto jest górą.:)
  [2016-12-29 16:47]

pakul1206

Moc kija rośnie proporcjonalnie do cw. i tyle. Na forum skrajności są normą,jak masz kij do 15 g a założysz 16 g to połamie się  bo przekraczasz cw. Jak chcę mieć kij do 8g. to niech będzie to 8g. logiczne że  z jakimiś widełkami ale nie 35 g. Aż koledze Sith dałem plusa za wpis :) [2016-12-29 22:10]

Sith

No i jak zwykle daaaleeeko odeszliśmy od tematu. Wracać koledzy, wracać ;)
Mortal i na co się zdecydowałeś? [2016-12-30 05:45]

Mortal Kombat

Z tych dwóch to bardziej skłaniam się w stronę Mikado. Na razie jeszcze się zastanawiam, tym bardziej że pojawiają się nowości. Przeglądałem nowy katalog Jaxona i w oko mi wpadły dwa nowe kije Symbian HX Razor Spin 2,73 5-23 niezła waga 140g oraz Genesis Pro 2,70 5-20 waga też całkiem niezła 165g, pasuje mi w tej wędce uchwyt i pełny dolnik. [2016-12-30 13:41]

pakul1206

A jakie pieniadze, bo różnica w Twoich propozycjach spora? Rękojeść z korka mile widziana? [2016-12-30 18:04]

SebekKry

Uchwyt TVS jak dla mnie jest bardzo w porządku. Też na początku myślałem że będzie lipa ale bardzo mi on odpowiada. Używam w Kamisori Zander jak i w Kamisori Perch. Jestem bardzo zadowolony.  [2016-12-30 18:33]

Sith

Mortal, na Twoim miejscu odpuściłbym sobie "nowości", nigdy nie wiadomo co to jest, chyba że zamierzasz poeksperymentować.
Jeśli chodzi o dolniki, osobiście skłaniałbym się do pianki EVA. Korkowe, zwłaszcza w tańszych wędziskach, to tylko cieniutka "owijka", więc mają tendencję do wykruszania się. Poza tym EVA jest łatwiejsza do utrzymania w czystości i konserwacji, ale to też zależy od preferencji osobistych.
Posłuchaj Sebastiana, dobrze radzi i wskazał Ci dwa wędziska godne uwagi.
Na marginesie, na Twoim miejscu nie sugerowałbym się jedynie oglądaniem wędzisk w katalogach i internecie, idź do sklepu, pomacaj, sam zdecydujesz co Ci bardziej leży w ręku. [2016-12-31 06:43]

SebekKry

Dodam jeszcze, że też tak jak Ty trzymam zawszę w dłoni kij powyżej stopki kołowrotka i w uchwycie TVS ta niepozorna kuleczka z pianki EVA bardzo dobrze wkomponowuje się w dłoń i bardzo wygodnie się trzyma i łowi. Po łowieniu dłuższy czas Kamisori ciężko było mi się przestawić na korkowy uchwyt innej wędki. Ot takie moje spostrzeżenie. [2016-12-31 12:04]

Mortal Kombat

Seria Kamisrori dla mnie jest za mocna, szukam kijka o długości powyżej 2,60 i wyrzucie około 20gram, ma być uniwersał na rzekę. Chyba zdecyduję się na to Mikado Trout skoro ten uchyt całkiem dobrze leży w ręku, bo go najbardziej się obawiałem. Z tego co czytałem to kijek przechodzi w ugięcie środkowe i nie jest bardzo szybki, a takie mi pasują.
Z tym oglądaniem wędek to mam problem bo u mnie sklepach słabo jest z dostępnością i nie ma gdzie tego pooglądać, więc większość wędek biorę w ciemno, ale po przeczytaniu kilku opinie z forów, a jak nie pasuje to sprzedaję. [2016-12-31 14:22]

woro

Witam, mam ten kijek mikado w wersji 4-18 i jestem zadowolony. CHociaż CW zawyżone i mogłem wziąść 3-15 CW [2017-01-04 21:33]

Mortal Kombat

woro a jaki jest realny cw według ciebie? [2017-01-05 07:24]

w6i6e6

MIKADO podobnie jak DRAGON celowo zaniżają CW i ewentualne informacje o mocy kijków co jest o tyle korzystne marketingowo, że ich wędziska są uważane za bardzo mocne i niezniszczalne. Osobiście wolę gdy producent/dystrybutor nie kłamie w celach agresywnej reklamy. Dla tego wybieram kijki SHIMANO, KONGERA i JAXONA.

Jaxon  nie kłamie??? Uśmiałem się po pachy...

Z tych dwóch Mikado wygrywa zdecydowanie :-)
  [2017-01-05 16:10]