Zaloguj się do konta

Jaxon sprzęt wędkarski opinie użytkowników

utworzono: 2010/08/16 08:56
bigrybka95

Hej! :) sam posiadam wędziska i kołowrotki  firmy jaxon.Jestem z  nich zadowolony , ale nie tak mocno jak ze sprzętu firmy shimano lub dragona.Wędki od Jaxona są optymalnie dobre (mam 2 matchówki 4.20 m c.w 3-20g) jedynie co mi przeszkadza to delikatne wykonanie a najbardziej przelotki , bardzo łatwo jest je uszkodzić.Inna sprawa z kołowrotkami - nie lubie ich używać.Często w tanie kręćki pakowana jest duża ilość słabej jakości łożysk przez co młynkiem kręci się niezbyt subtelnie.Kolejną sprawą są baty tejże firmy , mam bata 7m  , moim zdaniem świetne dla początkujących -tanie i dobre.Nie było trudności wycholowania na nim 3.5 kg leszcza , bat strasznie się wyginał  ale nie zawiód.Ogólnie firma dobra ,  ale jeśli chcemy kupić sprzęt na "dłuższą mete" to warto jest zainwestować w co innego.
[2010-10-21 21:36]

z@mela

Jak zaczynałem przygodę z wędkarstwem to kupowałem sprzęt Jaxona bo  było go najwięcej i w przystępnych cenach .
Bat  7m  Legend Pole  czy jakos tak    4x złamany    drugi  element od szczytówki  zawsze tam pękał  w efekcie kij leży i na niego już nie łowie.      [BUBEL]

Kolejnym zakupem tej  firmy był spinning  Jaxon Crystalis   o ile dobrze pamiętam  ,   10-40g
 złamał się drugi skład   7cm od łączenia i  to podczas zarzucania   10gramową  główką    dodam ze  zawsze dbałem o kij   .
Element wymieniłem i kij sprzedałem za cenę  II elementu.   [BUBEL]

Okulary polaryzacyjne   bardzo ładne z wyglądu i "szkła" super  ale niestety okularki rozleciały się na pierwszej wyprawie  już po   30 minutach użytkowania  (złamały się te uchwyty co zakłada się  na uszy  na łączeniu  twarde z miękkim)   reanimacja   z  miedzianego drutu i tubki  super kleju  dała rade  i oxy posłużyły jeszcze rok.           [BUBEL]


Obrotówki są OK  , wahadłówki " Karaś" w kolorze nikiel   hahaha   na pierwszej wyprawie  piękny lśniący nikiel stracił barwę  na tę przypominającą  rozlaną benzynę na wodzie  (fiolet ,  zieleń itp )
Przy pierwszym zaczepie tą blachą  i lekkim szarpnięciu kijem  kółeczko łącznikowe   się chyba wyprostowało bo wyciągnąłem sam wolfram z zamkniętą agrafką :|   [ NA BIEDE MOGĄ BYĆ]

Pleciona  modelu nie pamiętam ale 0,16mm  wytrzymałość   18kg   yyyyy  na pcozątku była  bardzo wytrzymała   w szoku byłem ale szybko straciła swe parametry i to  na niej  straciłem  2 największe ryby w życiu po czym  linka została  w nerwach zniszczona i wyrzucona :D

Siatka  do przechowywania  ryb jest   super a  to dlatego ze od nowości leży w garażu :)
Szczypce  do odczepiania kotwiczek itp    zdają  egzamin i polecam
Dzwonki na szczytówkę  niestety przy mocniejszym dokręceniu nakrętki pękają  przez co są mało  trwałe.

Reszty sprzętu nie znam więc nie komentuje  ale  generalnie nie polecam produktów  tej formy no chyba ze portfel na nic lepszego nie pozwala i ktoś wędkuje 3 razy  do roku  to OK

[2010-10-21 21:40]

pangaz4

o tej firmie szkoda gadać miałem mnóstwo sprzętu tej firmy  dlaczego pisze miałem ,a nie mam ?? bo wszystko sie rozpipczyło heh najpierw były kołowrotki modeli wymieniać nie będę były w cenie ponad 100zł każdy   i każdy sie rozpadł a to hamulec a to coś z łożyskami już nie wspomnę  o sprężynie kabłąka o podobno przedłużonej żywotności najbardziej zawiodłem sie na kijku karpiowym to był teleskop jaxon harmony tele carp jaja jak nic czemu bo na pierwszej wyprawie szytówka pekła w połowie gdy lekko zawadziłem o roślinność w zasadzie to nie pękła tylko tak sie wygięła tak już została a po wyprostowaniu ręcznie odłamała sie było to na gwaranci w przeciągu miesiąca wymieniono mi ją w serwisie wędzisko odłożyłem bo bałem sie powtórki podczas holu karpia wyciągnąłem jednak kijek po roku przerwy  i użyłem na zasiadce na linka na spławik ta sama sytuacja w tym samym punkcie tym razem szczytówka poszła pod ciężarem 0,5kg linka  albo bardziej lineczka heh od tamtej pory unikam tej firmy no chyba ze chodzi o obrotówki mają fajne i w przystępnej cenie no i puki co nie zawiodły 
[2010-10-21 22:07]

jeremi88

Ja mam stary kołowrotek Jaxona , ma już trzy lata i nadal dobrze działa , ale co do przynęt jest fatalnie . Robi przynęty byle jakie , nietrwałe , a krótko mówiąc tandeta .
[2010-10-22 10:56]