Zaloguj się do konta

Jaxon sprzęt wędkarski opinie użytkowników

utworzono: 2010/08/16 08:56

O zapomniałbym :) Obrotówki jaxona to klasa sama w sobie! polecam
[2010-08-16 22:56]

ryukon1975

Z Jaxona nie mam kija dlaczego ?Bo miałem dwa i mi się złamały.A co ciekawe  były to dwa kije tej firmy na 16 które miałbym obecnie nie kupując tego badziewia.Inne dają radę.Mam też kołowrotek on jest dobry ale wiek go wykończył.Po tych doświadczeniach nie kupuję sprzętu tej firmy,a na pewno nie kijka.
[2010-08-17 07:12]

hondacivicprotec

A w jakich okolicznościach ci się złamały jakie były to kije do jakiej metody połowu ? [2010-08-17 07:23]

ryukon1975

Jedna przy metodzie żywcowej a druga feeder na kilowym leszczu .
[2010-08-17 07:40]

ryukon1975

Dodam że kijami innych firm łowię tak samo i one się nie łamią.
[2010-08-17 07:44]

hondacivicprotec

Coś mi się nie chce wierzyć że przy kilowym leszczu strzelił ci feder ja na lekką odległościowke łapie karpie po 2-3 kg wyciąglem leszcza 56 co liny po 40 cm i nic się nie dzieje a feder strzela przy kilowym leszczu [2010-08-17 07:51]

hondacivicprotec

A co do federa to szwagier na xt-pro wycholował suma 10kg na wodzie stojącej i nie strzelił a przy leszczu 1kg strzela feder być może uszkodziłes kija przy transporcie i to było powodem pęknięcia [2010-08-17 08:22]

A co do federa to szwagier na xt-pro wycholował suma 10kg na wodzie stojącej i nie strzelił a przy leszczu 1kg strzela feder być może uszkodziłes kija przy transporcie i to było powodem pęknięcia



A co ty sie tak upierasz przy tym jaxsonie?? chcesz na niego łowić? to łów!nie moja sprawa. Może jak połowisz trochę to sam sie przekonasz i zmienisz zdanie. Wszystkich przeciwników jaxona i tak nie przekonasz .

ps;masz już tą karte?
[2010-08-17 09:39]

Mnie również złamała się wędka Jaxona ( konkretnie model Jaxon Saturn Tele Carp 20 - 80 gr cw ) . Do awarii doszło w momencie zarzucania  węgozrowego zestawu z ciężarkiem o masie ... 25  g . Nauczony poprzednimi doświadczeniami , nie kupię już żadnego kompozytowego lub węglowego  wędziska marki Jaxon .Jaxon dobre robi jedynie szklaki a i te kilka lat temu były dużo lepsze niż produkowane obecnie. Z kolei zaś nowe modele kołowrotków ( np Arrow Rt , Galant i inne , o tych plastykowych za 20  zupełnie już  nie wspominając ) to pospołu z Yorkiem chyba największe badziewie  an rynku wędkarskim . Kołowrotek ARROW w ogóle nie nadaje się do łowienia ryb gdyż sprzęgiełko cierne będące częścią mechanizmu - jest wyjątkowo słabe . Holując większą rybę szybko stwierdzamy do wniosku - że kołowrotek Arrow , może przyczynić się do utraty holowanej ryby a sytuacji w której  ryba sp[ina się z  wędki - nie lubi chyba żaden z  nas.
[2010-08-17 09:52]

hondacivicprotec

Tak mam już kartę opłacona i dodatkowo zapisałem się do NTW rokitki dalej zostaje po stronie jaxona.I mam nadzieję że to koledzy mówicie że się sam przekonam o wadliwości sprzętu nigdy się nie sprawdzi ;)jak to się mówi każdy ciągnie za swoim zauważyłem że w wetkarstwie tak jak z samochodami kowalski mówi że Bmw a stasiu że mercedes ;) [2010-08-17 10:52]

hondacivicprotec

Tak mam już kartę opłacona i dodatkowo zapisałem się do NTW rokitki dalej zostaje po stronie jaxona.I mam nadzieję że to koledzy mówicie że się sam przekonam o wadliwości sprzętu nigdy się nie sprawdzi ;)jak to się mówi każdy ciągnie za swoim zauważyłem że w wetkarstwie tak jak z samochodami kowalski mówi że Bmw a stasiu że mercedes ;) [2010-08-17 10:52]

Ja absolutnie na JAXONa nie mam powodów narzekać. Mam 22 wędki, w tym 6 wędzisk JAXONa, siatki, kołowrotki, inne klamoty i jestem zadowolony z tej firmy. [2010-08-17 11:03]

minus

a ja nie polecam jaxona bo wszystko co miałem tej marki sie psuje

kołowrotek, echosonda i nawet okulary są do bani
[2010-08-17 11:06]

baloonstyle

Ja i firma JAXON.

Dwa feedery nie najgorsze po za szczytówkami.

W każdym z nich dwie szczytówki połamane, dokupiłem sam szczytówki i jest mistrzostwo swiata.co do feederów typu eternium przy zakupie facet pokazywał mi mi dwa kije i zauwazyłem źle poklejone przelotki.

Ogólnie nie polecam.

co do koszyków z obciążeniem to sa strasznie drogie w porównaniu do innych firm.

Kupiłem tez sygnalizator brań tej firmy ale gość nie miał pobpórki do kompletu i mówił ze w przeciągu tygodnia będzie miał.

Kupiłem a po 6 miesiącach nadal nie ma podpórek :((

Ogólnie  opinia mojego ojca i jego znajomych jest taka że  , na poczatku wchodzenia na rynek mieli naprawde dobre wyroby obecnie jest to strasznie komercyjna firma i nie ma juz tak dobrego sprzętu jak dawniej.

[2010-08-17 11:12]

ja mysle ze polowa przypadkow zlaman to jest z winy wlasciciela sprzetu - niekiedy nawet nie widzi o co opiera kija i jak go transportuje - mala ryska jest przyczyna wiekszego urazu ale nie zawsze musi sie to stac odrazu - kij podczas rzutu przenosi duze obciazenia i naprezenia i pozornie wygladajaca zdrowa wedka okazuje sie lipa bo peka przy rzucie - takich przypadkow sa setki - ale zeby przy holu 1 kilogrmowej rybki kij  strzelil to nie chce mi sie wierzyc - w mojej karierze wedkarskej sie jeszcze z takim czyms nie spotkalem - pzdr [2010-08-17 12:16]

Wszystko tylko nie York  - mój Boże . Jak pragnę Boga - sprzęt tej firmy pospołu z Jaxonem stanowi wysypisko śmieci na rynku wędkarskim . Lepsze firmy to Robinson , Mikado , Okuma ,Shakespeare a dobre : to Daiwa , Cormoran ,  Browning , Quantum , Mitchell itp .Nawet Konger lepi lepszy sprzęt niż p Andrzej Podeszwa ze swoimi Arrowami , Galantami , Ayrtonami , itp . Kołowrotki Jaxona i Yorka - to zabawki dla dzieci a wiem co mówię bo przekonałem się o tym nie raz.
[2010-08-17 13:21]

Wędki Jaxon z wł szklanego według mnie nie są takie złe ale już do kompozytów i węgli - nie mam zbytniego zaufania gdyż jak już wcześnie wspomniałem - miałem przypadek kiedy to kij kompozytowy - bez wyraźnej przyczyny , złamał się już przy 2 użyciu.
[2010-08-17 13:33]

baloonstyle

Kukufas81  no i to jest to o czym pisałem wczesniej.Kazdy ma inne podejscie do firm.

Yorka zaczołem uzywac na wyprawach na dorsza i mi się bardzo spodobał.

Zainwestowałem w kolejny ale juz pod feedera i jestem naprawde bardzo bardzo zadowolony.

Nic mi w nich jeszcze nie padło a jak pewnie wiesz na kutrach kołowrotki ostro dostaja po tyłkach, a ten York daje rade sam byłem świadkiem jak super kołowrotki super firm rozlatywały się na dorszach a mój York dalej ładnie pracuje.

Co do Yorka gruntowego to tez go nie oszczędzam i wszsytko jest ok.

dletego uwazam że debaty na temat sprzętu to nieporozumienie poniewaz kazdy chwali to co mo poniewaz nie da się chwalic czegoś czego się nie wypróbowało :))

 

Pozdrawiam

[2010-08-17 13:54]

Miałem kilka kołowrotków Yorka i wszystkie padły co nie znaczy ze wszystkie są modele są złe . Z Jaxona cenię sobie wędki szklane ( jak juz wcześnie pisałem ) ale już węgłowki nie odważę się kupić . Wolę zdecydowanie inne firmy . Mikado , Milo , Colmic , Robinson , Cormoran ,  Shakespeare i w przyszłości Dragon - to są firmy na które nastawiam anteny . Przy okazji odradzam sprzęt firmy "Lineaeffe ( włoski producent z  siedzibą  w Chinach ) . Wędziska tego producenta - choć wytrzymałe - bardzo szybko ulegają uszkodzeniom powłoki . Pozdrawiam .
[2010-08-17 15:11]

kjb33

Witam kolegów.

Moja opinia co do firmy Jaxon jest bardzo pozytywna chodź używam różnych wędzisk do różnych metod połowu. Jaxon jednak przeważa w moim skromnym arsenale. Szczeże mówiąc gdy się dba o sprzęt,uważa w jaki sposób się przewozi,nie rzuca się nim byle gdzie np. w piasek. Wiadomo że łowi się w różnych miejscach jak np. plaża.lub w różnych warunkach pogodowych. W suche dni pył,kurz w deszcz cały sprzęt zmoknie powinno się po powrocie przetrzeć,osuszyć. Kołowrotki przedmuchać np. sprężonym powietrzem jeżeli jest taka możliwość i ponownie na smarować. Może to przesada ale to mój rytuał po powrocie z wędkowania. Miłłe jest łowienie jeżeli wszystko dziala i nie skrzypi piach w kołowrotkach. Wracając do sprzętu Jaxon osobiście polecam ale i równierz zachęcam do wypróbowania wędzisk innych firm żeby była jasność pzed wydaniem opinii.

Pozdrawiam.

[2010-08-17 17:19]

alx77r

Witam, posiadałem kija spiningowego JAXON z serii XT-PRO 3m. cw. 10-30gr, był dość ładnie wykonany, posiadał dobrej klasy komponenty ( przelotki FUJI SIC, dobry uchwyt FUJI ) i wszystko byłoby dobrze gdyby nie to że po 2 tygodniach łowienia kij strzelił na szczytówce w momencie zacinania ryby,  pomyślałem sobie OK. może trafił mi się wadliwy egzemplarz, posiadam gwarancję więc wymienię go na nowy.Po otrzymaniu nówki pojechałem nad wodę i po upływie ok. godziny zaciąłem zębatego, zacząłem go holować i tu niespodzianka, przy kolejnym odjeżdzie ryby kij strzelił, rybę udało mi się wyjąc, to był szczupak 72cm. i ok. 2 kg. wagi.Mocno zirytowany zawiozłem kija do sklepu.Na pytanie sprzedawcy "w czym mogę pomóc" odpowiedziałem że chcę zareklamować złamanego kija, a sprzedawca na to rzecze "JAXON".Po upływie bliżej nieokreślonego czasu znowu miałem w domu nówkę która, i tu kolejna niespodzianka strzeliła o dziwo dopiero po 4 tygodniach.Wreszcie skończyła się gwarancja na kija (liczona od dnia zakupu pierwszego egzemplarza) i razem z nią skończyła się też moja przygoda z ta firmą i jej wspaniałymi produktamiPodsumowując: kij nie był tani, kosztował mnie ok.300zł. i uważam że wędka za taką kwotę powinna spisać się troszeczkę lepiej ;)Dodam tylko że biczowałem niejednym kijem i mam porównanie w którym kijki tej firmy zajmują chwalebne OSTATNIE MIEJSCE.  [2010-08-18 14:59]

Tośmy se pogadali,biorąc pod uwagę wszystkie posty werdykt w sprawie Jaxona jest statystycznie jednoznaczny-chłam choć czasem im się uda a ryzyko ponosi kupujący.Wracając zaś do chłamu i tandety to od dziś te dwa słowa kojarzyć będą mi się nie tylko z Jaxonem ale również z firmą SERT.Pękła mi godzinę temu 2 okoniówka tejże firmy,Hexanne Ultra Light,i co ciekawe obydwie w ten sam sposób-pod przelotkami,na końcu stopki.Nie może być mowy w tych przypadkach o uszkodzeniu mechanicznym,kijki pierwszy raz nad wodą,prosto z tuby,pęknięcia powstały podczas zwykłego zarzucania gumki o gramaturze nie większej niż zaleca producent.Miejsca pęknięć chroniła dodatkowo stopka oraz omotka tak więc jakieś rysy czy inne tego typu historie nie wchodzą w grę.Reasumując -Jaxon =kibel,Sert=dno tego kibla
[2010-08-18 17:06]

tomczyslaw

Mam dwa spiningi Jaxona z kołowrotkami i nie mam z nimi żadnych problemów, złego słowa powiedzieć nie mogę. Większość sprzętu produkowana jest w Chinach więc co za różnica jak się nazywa. jaxon jest git [2010-10-21 21:07]

wedkarz

Mają dobrą zanete .  kołowortki i kije a reszta chyba to gownoo [2010-10-21 21:14]

perwer

A ja posiadam trzy kije jaxona z serii Eternum jeden z nich to lekka odległościowka 4.2 m super kijek elegancko wykończony pięknie pracuje poszło na niego już parę karpikow takich do 3kg kolejny kij to lekką gruntówka na dużego leszcza oraz kij sumowy catfish 2.85 na grubą rybę z moich doświadczeń jaxon wypada na pięć z plusem co do kołowrotkow posiadam jeden przy lekkiej odleglościowce i spisuje się bez zarzutów .więc niewiem z kad te opinię o wadliwości jaxona



 Kolego, aby wyrazić opinie trzeba mieć porównanie sprzętu o którym się wypowiadamy względem sprzętu innych producentów. Na pewno więcej mogą powiedzieć koledzy wędkujący od wielu lat którzy mieli w ręce nie jedno wędzisko i niejednym kołowrotkiem żyłkę zwijali. Może jak i Ty będziesz miał większe doświadczenie to i Twoja opinia będzie się różnić od tej dzisiejszej.
Po twoim awatarze odnoszę wrażenie że doświadczenie masz raczej niewielkie.
Pozdrawiam 

Co ty bredzisz człowieku.....czemu chłopak ma zmieniac opinie.Wyzbądzcie sie wreszcie mitów ze Jaxon to gówno.Seria Eternum która Jaxon wydał jest jednym z lepszych wedzisk na naszym rynku.Jest on stosunkowo tani nawet bardzo i niezawodny.Łowie 30 lat ,troche wedek posiadam,róznych firm i eternum wypada baaardzo dobrze.Do tych kijów polecał kołowrotki dragona lub Shimano i będzie super zestaw.Dużo sprzetu Jaxona który nastawił sie na tych mniej zamoznych wedkarzachy, nie jest wysokich polotów ,ale wedki z serii eternum to klasa.Jak wam ktos będzie ględził ze to badziew do dupczy fleki.
[2010-10-21 21:34]