Zaloguj się do konta

Jaxon Serinus GTX

utworzono: 2016/11/28 13:29
fishing with makarony7

Co myślicie o tym kołorotku? Mam na myśli ten kołowrotek do łowienia w okolicach  +-40g przynęty.

SERINUS GTX Zaprojektowany w nowoczesnym stylu, nasz flagowy model kołowrotka spinningowego. Z zewnątrz intryguje swoim dynamicznym i innowacyjnym wyglądem, a wewnątrz kryje prawdziwą inżynierską precyzję. Kołowrotek posiada ażurowy rotor, oś główną ze stali nierdzewnej oraz wysokiej jakości łożyska. Płynnie działający mechanizm został zamknięty w metalowym korpusie z elementami z włókna węglowego. Dużą zaletą jest wysokie przełożenie 5,8:1, pozwalające na bardzo szybkie i agresywne prowadzenie przynęty. Kołowrotek posiada szpulę główną z aluminium i taką samą w zapasie.

7 łożysk
1 szpulka zapasowa w komplecie
Łożysko OWC
Szpulka z aluminium
pokaż opis serii

http://www.jaxon.pl/Katalog/248_176_kolowrotki/5026_kolowrotki/Produkt/55529_jaxon-serinus-gtx.aspx [2016-11-28 13:29]

amstaf358

Daj sobie na luz.........z Jaxonem...za tą cenę można wyrwać coś BARDZIEJ odpowiedniego.......... [2016-11-28 16:27]

fishing with makarony7

Tak w sumie patrzyłem i do tego samego wniosku dochodzę. Poza tym straszy 12 miesieczna gwarancja. [2016-11-28 17:01]

luxxxis

Jak wyżej ... Jax to tylko do tarcia chrzanu się nadaje. Cenowo pewnie łasy kasek ale to pierwsza i zarazem ostatnia zaleta tego sprzętu. [2016-11-28 17:08]

SlawekNikt

Jak wyżej ... Jax to tylko do tarcia chrzanu się nadaje. Cenowo pewnie łasy kasek ale to pierwsza i zarazem ostatnia zaleta tego sprzętu.
Nie no luxxxis nie przesadzaj. Fakt, może to nie najwyższa liga, ale są rzeczy od jaxa, które dają radę np. ciężarki czy podbieraki, spinnigi z serii ferox czy pro. Mam, używam i nie narzekam, a cena baaardzo przystępna. Szkoda też, że są i takie, które rady nie dają ... a jeśli chodzi o cenę tego kręcioła to jest ona moim zdaniem za wysoka o co najmniej 25 %.
  [2016-11-28 17:18]

kumka

Sławek ma rację. Jest za drogi jak masz 250 zł to lepiej poczekaj dołóż jeszcze te 50 zł i poszukaj jakiegoś Penna, a jak nie to jest za 200 zł na Allegro Dragon Metal Guide II, który był w sierpniu recenzowany przez Luxxxisa. A i taka drobna uwaga Janek. Jak szukasz kołowrotka to pamiętaj, że liczba łożysk nie przekłada się na trwałość konstrukcji. Poza tym w tanich kołowrotkach te łożyska są marnej jakości np. mają plastikowe bieżnie... [2016-11-28 17:25]

fishing with makarony7

A może Ryobi VERUM za 220 zł? Poszukuje mocniejszego kołowrotka do wędki cw 40g. [2016-11-28 17:49]

luxxxis

A może coś takiego - https://www.olx.pl/oferta/dragon-kolowrotek-maxima-hs-match-nowy-5-lat-gwarancji-CID767-IDiQm
Miałem,dwa lata mordowałem i nic,hamulec jak ta lala,podwójna korba ,różne szpule,mocny mechanizm,cena jak za czapkę śliwek .Możesz też poczekać na tego poniżej Team Dragon FD 1035iZ ale nie wiem jak cenowo stać będzie,betoniara jak się patrzy,naprali w niego łożysk jak w kolarzówce jakiejś. [2016-11-28 19:03]

fishing with makarony7

Maxima ciekawie się prezentuje. Szukam testów i opinii. [2016-11-28 19:27]

Sith

@jan-siu, nie ryzykowałbym Serinusa, to nowość 2016r. i wątpliwe czy są na jego temat miarodajne opinie (wystrzegaj się "profesjonalnych" testów, są przeważnie pisane "pod producenta").
Zainteresuj się propozycjami Luxxxisa, dobrze radzi.

Ostatnio do wędki 300cm/217g/10-35g kupiłem  http://www.wedkarski.com/kolowrotki-match/9173-kolowrotek-vectron-konger.html  model 005092115 wygląda solidnie, dobrze wyważa wędzisko, po trzech godzinach wędkowania niewiele można powiedzieć, ale z nową plecionką DRAGON Magnym 4X (16mm) sprawował się bardzo przyzwoicie, dalekie rzuty, bez gniazd.
  [2016-11-29 07:17]

fishing with makarony7

Chciałbym, żeby wybór padł między tymi trzema firmami: Okuma, Ryobi lub Dragon. Głównie ze względu na 5 letnią gwarancje. Jakieś propozycje? [2016-11-29 15:46]

ryukon1975

W podobnej cenie masz:

http://allegro.pl/dragon-metal-guide-ii-fd-1020i-wyprzedaz-z-grati-i6323052795.html

http://allegro.pl/dragon-ultima-fd-830i-5-lat-gwarancji-i6622489103.html

http://allegro.pl/kolowrotek-dragon-team-dragon-fd930iz-promo-i6627898833.html [2016-11-29 16:02]

Haryyy5

Krytykujecie wszyscy jaxona a to wcale nie musi być zły kołowrotek. Jak to jaxon - może być super, może być średni, może być g***o nie nadające się do użytku. Trochę jak kinder niespodzianka. Jak już kupować sprzęt jaxona to tylko taki co jest już parę lat na rynku i mozna znaleźć o nim wystarczająco dużo opinii. 

Ja brałbym slammera w tym budżecie. 40g przynęty to już jest co ciągnąć, zwłaszcza w rzece pod prąd, także przyda się sprzęt do solidnej orki. Gwarancja 2 lata ale : "Panie a na ch** Panu gwarancja jak to się nie psuje" :P [2016-11-29 16:21]

erykom

Jeśli chodzi o Jaxona to używałem kołowrotka do spinningu przez...7 lat i jeszcze dawał radę ale postanowiłem wymienić na Dragona.A łowiłem Jaxonem dużo.Ciężka orka po odrze.Nie taki diabeł straszny jak go malują... [2016-11-29 20:48]

superzander

Ten jaxon to nowośc i brakuje o nim opinii w necie. Wcale nie musi to być coś złego.  [2016-11-29 21:44]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia