Zaloguj się do konta

Jaxon Red Carp - wciąga żyłkę pod szpulę

utworzono: 2013/03/26 22:13
Kamillo583

witam Koleżanki i Kolegów,
Kupiłem, gdyż sprzedawca w sklepie zachwalał, kołowrotek Jaxon Red Carp ( http://www.wedkarski.com/kolowrotki/7056-kolowrotek-red-carp-frxl-jaxon.html ), taki jak ten w linku. Wyglądał masywnie, 7 łożysk plus jedno oporowe, regulacja wolnego biegu. W tym kołowrotku działają bez zarzutu wolny bieg i hamulec,  ale jeżeli podczas zwijania albo przy zacinaniu żyłka jest odrobinę luźna to zostaje ona wciągnięta pod szpulę. Co sie wtedy dzieje nie muszę pisać - dostaje nerwicy. 
Czy ktoś z was posiada kołowrotki z takim mankamentem.Jak to wyeliminować.A może to wada fabryczna.
Napiszę również list do Jaxon i podzielę się ich odpowiedzią na ten temat na forum.  Ten kołowrotek to nowość w 2013 roku na dzień dzisiejszy bym go nie polecał.
Zapraszam do dyskusjiKamil F.
[2013-03-26 22:13]

Czy ktoś z was posiada kołowrotki z takim mankamentem.Jak to wyeliminować.A może to wada fabryczna.

Ja posiadałem - Delfina : wyeliminowałem go wywalając go do kubła [2013-03-26 22:29]

Rav

Nie dalej jak w ten poniedziałek kupiłem model: http://allegro.pl/kolowrotek-jaxon-magnet-carp-frxl-400-i3099988316.htmlw pobliskim sklepie wędkarskim.Oglądałem również ten, który Ty kolego wymieniłeś, ale nie podobała mi się właśnie praca kabłąka i szpuli, więc zdecydowałem się na powyższy, tym bardziej, że sprzedawca też stwierdził to samo... Myślę, że to wada fabryczna i jeśli masz gwarancję, śmiało złóż reklamację. Inna sprawa, że od Jaxona w tym przedziale cenowym nie można wymagać cudów, ale fakt jest faktem.

[2013-03-27 01:05]

To zadna wada fabryczna tylko normalna kolej rzeczy przy wydluzonej szpuli. Zylka dostaje sie pod szpule bo nie ma zabezpieczenia i tyle. A kolowrotki Jaxona to badziew. Na gwarancje nie ma co oddawac. Kolowrotki wyzszej klasy maja juz takie zabezbieczenia i jest nim taki plastikowy pierscien z skrzydelkami (ten ze zlotymi paseczkami pod szpula). Dla przykladu dodaje zdjecie. To akurat Shimano Biomaster 8000 XTB ktorego zreszta sam uzywam i tam tego problemu nie ma.

[2013-03-27 05:26]

Moim zdaniem winna jest zbyt sztywna i być może źle nawinięta żyłka.
[2013-03-27 09:54]

jurzur3

mam ten kołowrotek wielkości 300 bebechy ma takie same jak top carp żyłki mi nie wciąga pod szpulę jak narazie - nawinął żyłę normalnie ale proponuje go rozebrać i dobrze nasmarować bo smaru w nim bardzo mało
[2013-03-27 10:19]

panterasrc

Witam. Mam tego red carpa ,byłem w niedzielę na Odrze rzuciłem tylko 3 razy więc trudno wyrazić opinię, ale się nie plątało nic. Wchodzenie żyłki pod szpulę znam z innych moich kołowrotków. Rozwiązałem ten problem i ogólnie plątanie żyłki stosując żyłki karpiowe , bardziej miękkie. Typową żyłkę dedykowaną do feedera mam tylko na pickerze -mała średnica. Możliwe że jak będzie ciepło i żyłki nie będą takie sztywne to też się coś poprawi.Nie znaczy że polecam tu żyłki karpiowe do feedera jako lepsze, po prostu mnie bardziej pasują , nie stwierdziłem też gorszej sygnalizacji brań.
[2013-03-27 11:46]

Grzesiek75

Odpowiedż jest prosta , masz problem bo to  jaxon. [2013-03-27 13:53]

Kamillo583

napisałem do jaxon i jak dotąd bez odpowiedzi...problem może być w żyłce, jest to żyłka jaxon - pomyślałem ze będą kompatybilne jak to się modnie teraz mawia...niestety jest ona sztywna to może być sednem problemu, było zimo gdy łowiłem. kaszana jakich mało - do tego usunięto moje negatywne wypowiedzi na temat tego kołowrotka. Coś tu śmierdzi kiepszczyzną :)
[2013-03-27 16:35]

haja

Jak to Jaxon...
[2013-03-27 18:02]

zwirek71

przyczyną może być
- za gruba żyłka
- za dużo nawiniętej żyłki
- za lużno nawinięta żyła
[2013-03-27 18:18]

pawel75

Jaxon nie jaxon, w każdym kołowrotku wielu firm mi się to zdarzało, szczególnie przy badziewnym mikado, także nie ma co kruszyć kopii nad daną firmą.... to po prostu się zdarza.....
[2013-03-27 18:55]

Kamillo583

w Jaxon powiedzieli ze to żadna wada...to świadczy o jakości tej firmy..nie ma co łamać kopi na firmie, ale tak nie powinno być...nie kupie już nic tej firmy. kaszanka [2013-03-28 15:50]

w Jaxon powiedzieli ze to żadna wada...to świadczy o jakości tej firmy..nie ma co łamać kopi na firmie, ale tak nie powinno być...nie kupie już nic tej firmy. kaszanka

Mowilem ze telefony nic nie dadza. Sprzet badziewny i tyle.

[2013-03-28 15:54]

sharki 2

Ja mam sprzet jaxsona i nie nazekam dostosowany na kazda kieszn i co roku cos nowego,ludzie nie wymagajmy duzo za te pieniadze sprzet maja dobry tylko wiadomo ze trzeba go wlasciwie zastosowac pozdrawiam [2013-03-31 21:05]

Kamillo583

Do Kolegi powyżej:

W jaki sposób chcesz właściwie zastosować kołowrotek wciągający żyłkę pod szpulę? Ja widzę tylko jedno rozwiązanie nie używać badziewia bo można się tylko nerwicy nabawić nad wodą. Jeżeli chcesz to odsprzedam za 50 % ten kołowrotek:) [2013-04-02 09:05]

panterasrc

Witam. Od kilku dni łowię feederem z kołowrotkiem red carp i potwierdzam- co jakiś czas wciąga żyłkę pod szpulę to samo dzieje się na kołowrotku jaxona victus , nie jestem początkujący.Wiem że ten problem dotyczy nie tylko jaxona , ale mam dość kołowrotków tej firmy , byłem naiwny wierzyłem reklamom i sprzedawcom , w efekcie wtopiłem ponad 200 zł na dwa kręcioły .Z tanich kołowrotków [do 100 zł] mam dwa caimany olympusy , taka mało znana firma , jeden ma za sobą 4 a drugi 3 sezony i chodzą bez zarzutu ale chwilowo były niedostępne i niecierpliwy kupiłem te namiastki kołowrotka jaxona.Będę szukał ,,jelenia'' który to odkupi za pół ceny.
[2013-05-20 19:48]

Odpowiedż jest prosta , masz problem bo to  jaxon.

Dokładnie :)
[2013-05-20 20:50]

Robson86

Witam. myślę że:
1. za dużo żyłki na szpuli2. kiepska żyłka (sztywna)

3. Bogu dziękuję że nie kupiłem tego kolowrotka.

4 Bogu dziękuję że kupiłem MAXIME. [2013-05-20 22:16]

Boolek

Nic z tych rzeczy mam taki sam i tak się dzieje gdy źle włożysz szpulkę lub włożysz szpulkę grafitową miałem ten sam problem. [2013-05-20 22:27]

KravPL

ja własnie wysyłam ten badziew na gwarancje bo właśnie kabłąk nie odbija i do tego wciąga żyłkępod szpule NIGDY nic z jaxona [2013-06-18 13:06]

przyczyną może być
- za gruba żyłka
- za dużo nawiniętej żyłki
- za lużno nawinięta żyła

To też, ale może to być wina linki za sztywnej jak np. Shimano Technium. Przy słabej jakości kołowrotki skręca się jak diabli i "lubi" wchodzić pod szpulę, choć żyłka w sumie pierwsza liga. Sama żyłka też może być lipna... Co do młynka, cóż... nie chcę nikogo obrażać, ani antyrekalmować, ale firma J... sama na opnię zapracowała i się z nią zgadzam, niestety...
Posiadam młynki Daiwa Emcast Advanced, posiadają specjalny system zabezpieczający przed dostaniem się żyłki pod szpulę i... żyłki prawie nie skręcają, a w rolkę nawet jak "dmuchniesz", to się kręci :)))

[2013-06-18 13:47]

Bialy89

Ja tam do Jaxona nic nie mam wędki ma nawet  ale kołowrotki lipne:) Miałem podobny problem z kołowrotkiem mikado ale go sprzedałem za groszę i trochę stratny byłem ale coż. Polecam dragona i cormorana sam łowię na takie kołowrotki i nie narzekam spisują się:)
[2013-06-18 16:46]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia