Jaxon Red Carp FRXL 600

/ 18 odpowiedzi
Witam kolegów chciałbym zasięgnąć opinii na temat tego kręciołka może ktoś posiada lub miał  z nim do czynienia http://www.bass-sklep.pl/kolowrotek-jaxon-red-carp-frxl-500-duplikat-1.html
endriu1994

Jeżeli masz zamiar kupic kolowrotek to odpuść sobie firmę jaxon lepiej kup: Okuma Travertine Baitfeeder napewno posłuży dłużej niż jaxon (2013/02/04 19:10)

Slawekkkk

Również polecam Okume Travertine Baitfeeder 55 .Nabyłem dwie sztuki w sezonie 2012 ,jak za tą kasę to rewelacja !!hamulec pięknie gra heh

http://allegro.pl/kolowrotek-okuma-travertine-baitfeeder-55-i2947374193.html (2013/02/04 19:52)

bednar14

Miałem dziś ten kołowrotek w rękach naprawdę nic ciekawego ;-( Dołożysz kilka dyszek i kupisz dobry kołowrotek. A do do karpiówki czy do feedera czegoś szukasz? (2013/02/04 20:21)

bossi11

szukam uniwersalny taki do gruntówki jak i na połowy niedużych karpi (2013/02/04 23:36)

bednar14

Pewnie interesuje cię kołowrotek z wolnym biegiem? Z droższych to tak jak pisał kolega Slawekkkk okumę travertin albo może dragona maximę. A z tańszych to popatrz sobie na cormorany z serii corcast albo na okumy (tactic,lexan pro,carbonite). Może coś wybierzesz. (2013/02/05 00:14)

maniu1961

Jeżeli masz zamiar kupic kolowrotek to odpuść sobie firmę jaxon lepiej kup: Okuma Travertine Baitfeeder napewno posłuży dłużej niż jaxon

nie wiem czy to jest zwykła bezczelność czy tylko nie wiedza, chłopak pyta konkretnie o Jaxona , bo to jest ta właśnie grupa ,a tu od razu miłośnicy innych producentów zabierają głos , zrozumcie ,że gdyby chłopak chciał dowiedzieć się czegoś o Okumie , cormoranie czy innym producencie to zapewne szukał by podpowiedzi  właśnie w rzeczonych podgrupach. (2013/02/05 15:37)

LukaszMag

Witam serdecznie!

Magia tego forum... ktoś pyta o jedno, piszą o drugim. Wypowiedzi praktycznie nic nie wnoszące. Zero poparcia suchymi faktami i przykładami. Dobrze, że każdy ma portfel pełen kasy na Okumy, Daiwy, Tici, Chuby, Yady etc. Gorzej jak się wchodzi w galerie niektórych użytkowników polecających Bóg jeden wie co... Na forum sam high life, a na foto bazar za 15zł bo na egzemplarz za 25zł już zabrakło...

Odnośnie Red Carpa. Wg mnie problem w tym kołowrotku leży m.in. w szpuli. Jaxon w kilku modelach ma szpule z aluminium... jedynie na zewnątrz. Osadzenie samej szpuli na osi kołowrotka jest niestety plastikowe! To bardzo osłabia całość i w moich oczach taki kołowrotek odchodzi na bardzo daleki plan o ile od razu go nie skreślam. Podobną konstrukcją jest Jaxon Magnet, ten ma już szpulę w pełni z alu. Myślę, że można się nim zainteresować. Sam czekam aż będę mógł je organoleptycznie obejrzeć.

Sprzęt jak każdy inny w podobnej klasie cenowej- made in China. Tu niezależnie czy pisze Jaxon, Trabucco, Dragon, Mikado, Balzer, Lineaffe, czy nawet kochana Okuma /nie mam nic do tej marki- używam, dbam i jestem zadowolony/ trzeba wykazać się męską naturą i odpowiednim poziomem testosteronu i ocenić jakość i wykonanie. Wtedy wybrać najlepiej... Ech... szkoda, że już w szkołach nie uczą prac ręcznych, a rowery i samochody są bez gaźników. To uczyło jakiegoś pojęcia o kwestiach technicznych. (2013/02/05 15:53)

LukaszMag

Pewnie interesuje cię kołowrotek z wolnym biegiem? Z droższych to tak jak pisał kolega Slawekkkk okumę travertin albo może dragona maximę. A z tańszych to popatrz sobie na cormorany z serii corcast albo na okumy (tactic,lexan pro,carbonite). Może coś wybierzesz.

Kręciłeś Kolego Okumą Carbonite? Ja tak... nawet niemało. Nawet miałem okazję rozebrać owy kołowrotek. Wg mnie nie jest do trwała konstrukcja. :-) Za tą kasę na pewno można kupić lepiej.
(2013/02/05 15:55)

endriu1994

Udzieliłem rady nie zauważyłem że to grupa jaxona wybacz ten karygodny błąd. A i nadal polecam okume. (2013/02/05 15:56)

endriu1994

Nie wyznaje zasady im droższe tym lepsze, ale co do kołowrotków jaxona to naprawde warto dołożyć i kupic coś lepszego tym bardziej że do początku sezonu jeszcze daleko. No cóż widocznie na tym forum nie opłaca się pomagać . (2013/02/05 16:06)

maniu1961

kolego, nikt nie pisze żeby nie pomagać , jest tylko jedna elementarna zasada , na forum w podgrupach starajmy się wypowiadać , podpowiadać, w zadanym temacie, tz, w podgrupie JAXON wypowiadajmy się tylko i wyłącznie o sprzęcie tego producenta ,przecież po to moderator stworzył właśnie w taki sposób to forum, aby nie gdybać , snuć przypuszczenia i domysły  tylko ,mądrze i rzeczowo doradzać ,
Przecież kolega  bossi11 zadał wyraźne i jednoznaczne pytanie,( Witam kolegów chciałbym zasięgnąć opinii na temat tego kręciołka może ktoś posiada lub miał  z nim do czynienia http://www.bass-sklep.pl/kolowrotek-jaxon-red-carp-frxl-500-duplikat-1.html)
czy pytał o innego producenta ?
Jestem wędkarzem z .....paroletnim stażem , na moim wyposażeniu posiadam naprawdę bardzo różnorodny sprzęt ,akcesoria itd. itp. szanuję wędkarzy za ich przywiązanie do danego producenta ,przecież przez to nad wodą jest piękniej ,piszmy, dyskutujmy,doradzajmy i odradzajmy, ale na Boga niech to będzie uporządkowane, bo zrobimy z tak zacnego forum przysłowiowy magiel !!! (2013/02/05 17:58)

bossi11

He He widzę temat się jak zwykle rozwiną ale to dobrze a może koledzy wiecie czym róznią się młynki ten w temacie z Jaxon Syncro FRXL 600 czy tylko nazwą czy jest może lepszy (2013/02/06 10:02)

bossi11

Zakup zrobiony zakupiłem   MistrallCarp X4 Power 600 -   mam nadzieje ze trochę posłuży  (2013/02/07 12:01)

bednar14

Pewnie interesuje cię kołowrotek z wolnym biegiem? Z droższych to tak jak pisał kolega Slawekkkk okumę travertin albo może dragona maximę. A z tańszych to popatrz sobie na cormorany z serii corcast albo na okumy (tactic,lexan pro,carbonite). Może coś wybierzesz.

Kręciłeś Kolego Okumą Carbonite? Ja tak... nawet niemało. Nawet miałem okazję rozebrać owy kołowrotek. Wg mnie nie jest do trwała konstrukcja. :-) Za tą kasę na pewno można kupić lepiej.

Tej akurat w rękach nie miałem, zauważyłem że ktoś na forum chwalił więc podpowiedziałem koledze. Ale tematu nie ma co dalej wałkować bo  przecież zakupił już mistralla.

(2013/02/07 14:30)

tomeczek439

ja osobiście zakupiłem ten kołowrotek do feedera i jestem zadowolony mam cały sprzęt z tej firmy i jest oki nie rozumje krytyki wobec tej firmy (2013/02/18 21:27)

panterasrc

Dwa lata temu wpisując hasło kołowrotek do feedera prawie jednogłośnie odpowiadano shimano catana,dziś okuma trawertine.Nie wiem czy są naprawdę dobre czy tylko modne.Dziś o catanie już nic nie słychać.Byłem w sklepie powiedziałem sprzedawcy że szukam nie drogiego solidnego kołowrotka z wolnym biegiem i poprosiłem żeby pokazał mi okumę trawertine.Podał mi ten kręcioł ze ze zdziwieniem,twierdzac że solidny w niskiej cenie jest dragon maxima.Ten dragon za 212 zł był poza moim zasięgiem finansowym.Następnie powiedział, że nie wiele gorszy a za to tańszy od okumy jest jaxon red carp,nowość na rynku, ale jest to to samo co top carp których dużo sprzedaje a reklamacji nie wiele.Kupiłem red carpa, nawet jak rozsypie się na feederze po 3 sezonach to strata nie wielka. (2013/02/19 14:02)

wojtaszek89

mam jednego top carp'a i jestem z niego bardzo zadowolony !! Przymierzam się również do Red'ka. Każdy prawie pisze - doloz doloz .. a jak nie ma z czego to co ma zrobic ? puszek szukac ? nie kazdy zarabia pare tysiecy by moc isc do sklepu kupic "siemano"  czy daiwe za pare baniek i nie martwic sie o portfel. JAXON to nie są juz te elementy badziewne co kiedys. Czekam az zobacze w dloni nową serię black arrow w ktoryms sklepie u mnie w miescie bo cenowo powalaja wszystkie kongery czy dragony. To juz widze rutyna mowic - jaxon = chlam.... (2013/02/19 17:15)

Tenera

Obecnie szukam dobrego kołowrotka i myślę, że ww opinie są mi pomocne za co z góry dzięki, a twoja postawa zostawiła swoisty niesmak. (2017/12/08 01:53)