Jaxon Grey Stream 2-12g

/ 5 odpowiedzi
 Czy wędka Jaxon Grey Stream 2-12g i kołowrotek Robinson Dakota 206 FD dałyby sobie rade z niedużymi szczupakami?
 Czy prędzej ta sama wędka tylko z cw 4-17 g? 
Wybrałbym ta druga ,ale nie wiem czy dobrze wyczuje brania okoni na tej wędce
.Z góry dziękuję.

Jakub Woś

Nie mam tego Jaxona więc co do kija się nie wypowiem. Natomiast jeśli chodzi o parametry to moim zdaniem do 12g to ciut mało. Oczywiście wyciągniesz szczupaka ale po pierwsze trochę i siebie i jego namęczysz a po drugie do 12g bardzo mało przynęt szczupakowych. Szczupaka i okonia ciężko pogodzić zwłaszcza jeśli chcesz łapać na mikroprzynęty. Ja osobicie do tych dwóch gatunków wziąłbym dwa kije ale jeśli musi być jeden to moim zdaniem do 17g.

Zawsze istenieje pośredni wybór. Np Robinson Stinger Perch 2,7m do 15g.

Kołowrotek Robinson Dakota mam i uważam, że w cenie do 100zł to jeden z lepszych kołowrotków. (2019/04/08 21:45)

Sith

(...) Natomiast jeśli chodzi o parametry to moim zdaniem do 12g to ciut mało. Oczywiście wyciągniesz szczupaka ale po pierwsze trochę i siebie i jego namęczysz a po drugie do 12g  bardzo mało przynęt szczupakowych. Szczupaka i okonia ciężko pogodzić zwłaszcza jeśli chcesz łapać na mikroprzynęty. Ja osobicie do tych dwóch gatunków wziąłbym dwa kije ale jeśli musi być jeden to moim zdaniem do 17g.(...)
Jestem dokładnie tego samego zdania, tym bardziej że JAXON opisuje swoje wędziska dość rzetelnie i miałbym obawy o całość wędziska po przekroczeniu ciężaru przynęty >12g. Podobnie z dolnym zakresem CW, tym cięższym zapewne rzucisz okoniową przynętą <4g ale  nie będzie to w granicach komfortu.
Też sugerowałbym to 4-17g, ostatecznie 4-gramowe przynęty powinny skusić okonia, a przynęt 17-gramowych na szczupaka już jest trochę do wyboru.
Nie znam tej Dakoty, ale jeśli Jakub ją poleca, to nie mam zastrzeżeń. Jednak jeśli chcesz tym samym wędziskiem łowić okonie i szczupaki, musisz wziąć pod uwagę, że zajdzie konieczność używania dwóch różnych linek:
- okoniowej żyłki w granicach 0,14-0,18, lub plecionki 0,04-0,06;
- szczupakowej plecionki 0,08-0,12,
więc będziesz potrzebował dwóch szpul z tymi linkami, a Dakota ma szpulę zapasową z grafitu. Plecionka - zwłaszcza jeśli przylepią się do niej drobinki pyłu - potrafi szlifować grafitową krawędź jak papier ścierny, w konsekwencji, musisz z góry  przyjąć założenie, że plecionka na główną, a żyłka na zapasową.
  (2019/04/09 13:22)

esox12kg

do Mateusza- Mam dakote 306 i nad podziw chodzi bezblednie ,szoku dostalem jak wytargalem 2 szczuple 7i 8 kg rok temu,dziala be problemu lekki ,hamulec precyzyjny ,dobrze uklada zylke ,za 100 zl rewelacja. Naprawde polecam 👍 (2019/04/10 20:01)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

agreda

Grey Streamem do 7g szczupaki po 70 cm wyciągałem bez wiekszych problemów! A ten do 12 to o wiele mocniejszy kij! Bez problemu sobie poradzi :) (2019/04/11 08:13)