Jaxon czy York?

/ 17 odpowiedzi

Witam

Mam wątpliwości co do kijka. Czy lepszy będzie Jaxon Harmony Carp 360/3lbs czy York Combat Carp 360/3lbs. Miałem fajne wędzisko Shimano ale polamałem na wielkiej rybie. Wiem, że podane przeze mnie kije to żadna rewelacja ale chciałbym żeby jeden z nich posłużył chociaż ze 2 lata i proszę o opinie. A może macie lepsze propozycje w podobnej cenie? Dobrego w Nowym Roku dla wszystkich poszukiwaczy przygód z nad brzegu!!!

Pozdrawiam i do Siego Roku

mlotek2222


Witam jaką cene chcesz przeznaczyć na zakup nawego kija , moze poszukasz czegoś z firmy konger oni mają w miare tanie i dobre kije.Pozdrawiam (2010/12/29 18:40)

adrianCZN


Witam, Z tych dwóch wymienionych wędzisk to postawił bym na Jaxona. Ale jak możesz trochę dołożyć $ to proponował bym także postawić na jakiś kij KONGERA. Pozdrawiam:) (2010/12/29 19:29)

Banisher10


Cześć ,ja też proponuje kongera ,dziś byłem w sklepie oglądałem serie Arcus naprawdę wygodne wędziska,jeżeli nie ta to tylko węglówka ja od teraz kupuję tylko wędki węglowe i najlepiej 2-3 składowe,dość często w teleskopach urywam przelotki a potem latają albo po wędce albo po żyłce  ;) Oczywiście jest to tylko moje zdanie ;) Pozdrawiam ;) (2010/12/29 20:06)

ryukon1975


Nie znam firmy York ale zdecydowanie odradzam kije Jaxona.Miałem od nich 3 kije został mi jeden a i on był w naprawie gwarancyjnej.To chyba jedyny plus tej firmy,wszystko się psuje czyli naprawiają bez problemów. (2010/12/30 09:11)

Bugowy Lowca


witam poszukaj coś cormorana np to.http://allegro.pl/wedka-cormoran-topfish-tele-carp-3-60m-20-60g-i1376282418.html.
mam tą wędkę rok czasu stosuje ją do połowów gruntowych na bugu przeznaczam ją bardziej na suma.Kij raczej nie do złamania(jeżeli się go specjalnie nie połamie)Pozdro. (2010/12/30 10:45)

tomasz09195


proponowal bym kongera tak jak koledzy (2010/12/30 13:00)

Bigos44


Wielkie dzięki, więc szukam kongera Pozdrawiam (2010/12/31 10:44)

gruby12345


ja tez polecam kongera maja tak szerki wybor w wedziskach karpiowych ze bol glowy ale odradzam te teleskopy carbomax costam mialem ale polamalem wszystkie i nie specjalnie pozdrawiam (2010/12/31 13:05)

mar83


a może Mikado też mają niezłe i w miarę niedrogie kije (2010/12/31 16:43)

Jigsaw14


Jeśli chodzi o wędziska to Jaxon dla mnie odpada co do yorka to mam podobna wędke i jest ok ale polecam Kongera (2011/01/01 10:32)

kamils125


również polecam kongera, sam posiadam 2 feederki i ta firma ma b dobre wędziska  (2011/01/01 11:33)

u?ytkownik61065


ja mam mikado MTL czy coś takiego dałem 130 zł i świetnie sie sprawdza (2011/01/13 19:47)

u?ytkownik61065


ja mam chyba wszystkie wędki z kongera oprócz spiningu bo mam mistrala miałem wędke jaxon i złamała sie przy cholu 5 kg karpia miałem wyregulowany chamulec lecz słaby materiał robi swoje

odradzam więc jaxon inny przypadek mój wójek kupił sobie kołowrotek od jaxon po 1 dniu mu sie rozleciał i nie był to tani kołowrotek kosztował jakieś 180 zł

(2011/01/13 19:51)

jawor111


co do kongera 3lb chodzi mi o te tanie kije carbomax musisz wiedziec ze tym kijem nie rzucisz daleko aż strach mocniej machnąć  ciężarkiem 70gr lapanie karpi takim wedziskiem mija sie z celem dołóż pare groszy kup shimano alivio ten kijek jest naprawde fajny i tani ale oczywiscie zaraz sie jakis kolega wypowie ze KONGER jest ok ale dlatego bo nie mial  innego kija albo go nie stac  na inny BEZ URAZY dla tych kolegow daj se spokój z kongerem poszperaj na alegro moze ktos ma do sprzedania nie musisz kupować na poczatek nowego wedziska a cena nie bedzie duzo wieksza od kongera ale jakosc bedzie duzo wyższa (2011/01/13 20:10)

u?ytkownik61065


co do kongera 3lb chodzi mi o te tanie kije carbomax musisz wiedziec ze tym kijem nie rzucisz daleko aż strach mocniej machnąć  ciężarkiem 70gr lapanie karpi takim wedziskiem mija sie z celem dołóż pare groszy kup shimano alivio ten kijek jest naprawde fajny i tani ale oczywiscie zaraz sie jakis kolega wypowie ze KONGER jest ok ale dlatego bo nie mial  innego kija albo go nie stac  na inny BEZ URAZY dla tych kolegow daj se spokój z kongerem poszperaj na alegro moze ktos ma do sprzedania nie musisz kupować na poczatek nowego wedziska a cena nie bedzie duzo wieksza od kongera ale jakosc bedzie duzo wyższa

z tego co słyszałem alivio nie można rzucać daleko,czytałem o tym na forach karpiowych

(2011/01/14 14:40)

jawor111


co do kongera 3lb chodzi mi o te tanie kije carbomax musisz wiedziec ze tym kijem nie rzucisz daleko aż strach mocniej machnąć  ciężarkiem 70gr lapanie karpi takim wedziskiem mija sie z celem dołóż pare groszy kup shimano alivio ten kijek jest naprawde fajny i tani ale oczywiscie zaraz sie jakis kolega wypowie ze KONGER jest ok ale dlatego bo nie mial  innego kija albo go nie stac  na inny BEZ URAZY dla tych kolegow daj se spokój z kongerem poszperaj na alegro moze ktos ma do sprzedania nie musisz kupować na poczatek nowego wedziska a cena nie bedzie duzo wieksza od kongera ale jakosc bedzie duzo wyższa

z tego co słyszałem alivio nie można rzucać daleko,czytałem o tym na forach karpiowych

alivio to byly moje pierwsze kije stary model i mozna tym kijem zucic dalej
!!!!przy wersji 3lb zakladalem ciezarek 120gr oczywiscie tak robilem po zakupie nowych tak z ciekawosci jak sie zlamie to trudno  i powiem  ze mozna nim machnac dalej co do kongera ten kijek jest jeszcze bardziej mieki i rzuty to masakra tak jak pisalem wczesniej rzuty kongerem z ciezarkiem 70gr to ciezka  sprawa przy mocnym rzucie ten kij nie da rady pęknie (2011/01/14 15:53)