Zaloguj się do konta

Jakimi metodami mogę łowić? - mam 14 lat

utworzono: 2010/09/02 18:21
tomi0029

Mam 14 lat... Mieszkam Toruniu. Dzis zdawałem na karte wędkarska . Jakimi metodami mogę łowić ??
[2010-09-02 18:21]

fikander

REGULAMIN AMATORSKIEGO POŁOWU RYB mówi:

 

2. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW

§ 1

1. Prawo do wędkowania w wodach użytkowanych przez Polski Związek Wędkarski mają członkowie PZW i osoby nie zrzeszone w PZW, posiadający kartę wędkarską, przestrzegający zasad ujętych w niniejszym Regulaminie, po opłaceniu stosownych składek.
2. Zasady wydawania kart wędkarskich regulują przepisy ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym, z późniejszymi zmianami.
3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.
4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez opieki osoby pełnoletniej.
5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki.
6. Młodzież niezrzeszona w wieku do lat 14 ma prawo wędkować:

a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swego opiekuna metodą spinningową lub muchową.Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.
b) w ramach uprawnień stanowiska i dziennego limitu połowu ryb swego opiekuna, mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

 

[2010-09-02 18:28]

Pierwsza sprawa. Nie pisz w temacie Pomocy!!! ani help!!! niektórzy mogą cię za to skrytykować i to mocno. Skoro zdałeś na kartę wędkarską to jesteś pełnoprawnym wędkarzem i możesz łowić jak chcesz od świtu do zmierzchu w nocy z dorosłym.
Polamania
[2010-09-02 18:29]

fikander

Jeżeli jesteś ciekaw szczegółów zapraszam na :

http://www.pzwokregmazowsze.icenter.pl/regulamin/2004.03_regpzw.html

Połamania kija :)

[2010-09-02 18:31]

tomi0029

A jakie skladki musze miec zaplaconez zeby lowic na spinnig ? mam skladke czloknowska wpisowe i nizinne
[2010-09-02 18:33]

Sniper64

Mam 14 lat... Mieszkam Toruniu. Dzis zdawałem na karte wędkarska . Jakimi metodami mogę łowić ??

Witaj..Tomaszu wśród wędkarzy:) Od razu ośmielę się Tobie coś podpowiedzieć:) nie pisz więcej pomocy czy coś w tym stylu..:) Napisz po prostu np. ,,14 lat jakie metody połowu dozwolone? .''

Wtedy każdy czyta i wie o co ci chodzi bo te temat widnieje za miast Pomocy ..:)) zerknij wstecz jakie dymy były właśnie o tak zatytułowane porady:)A co do metod :) myślę że to wszystko znajdziesz w RAPR :) zerknij w to:) Pozdrawiam:) i połamania kija..:)
[2010-09-02 18:35]

krapiotr69

Witam. Gratuluję zdania egzaminu. Moja rada. Teraz chyba do końca sezonu już Ci nie opłaca się wykupować zezwolenia. Zaczęła się szkoła i w tygodniu chyba nie będziesz miał wiele czasu na wędkowanie. Pomyśl o zezwoleniach okresowych. Każde koło je sprzedaje. Do końca sezonu będziesz mógł wędkować na kilku wodach nawet innych towarzystw, czy komercyjnych. Składkę opłaca się płacić od początku sezonu. Masz kartę, wykupujesz zezwolenie i do czynu młodu kolego. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
[2010-09-02 18:40]

Możesz na wszystkie metody łowić lecz pamiętaj w nocy łowić możesz pod opieką dorosłego.

Co do spiningu nie wiem czy są u was wymagane dopłaty w kole jak są to musisz zapytać w kole.

Z tego co wiem to młodzież po opłaceniu składki członkowską i nizinne  może łowić na wszystkich wodach PZW bez względu na porozumienia.


[2010-09-02 18:45]

Witam. Gratuluję zdania egzaminu. Moja rada. Teraz chyba do końca sezonu już Ci nie opłaca się wykupować zezwolenia. Zaczęła się szkoła i w tygodniu chyba nie będziesz miał wiele czasu na wędkowanie. Pomyśl o zezwoleniach okresowych. Każde koło je sprzedaje. Do końca sezonu będziesz mógł wędkować na kilku wodach nawet innych towarzystw, czy komercyjnych. Składkę opłaca się płacić od początku sezonu. Masz kartę, wykupujesz zezwolenie i do czynu młodu kolego. Pozdrawiam i życzę sukcesów.


Dobrze by było, ale dla młodzieży się nie opłaca okresowych opłat choć nie wszystkie koła to mają.
Młody chłopak i tak zapłaci parę groszy tzn rodzice nie On, a może łowić wszędzie.
Fakt, że za dużo nie połowi lecz pewnie w nowym sezonie najwiecej połowi na wakacjach, a i tak opłacic cały rok musi. 
[2010-09-02 18:50]

Młodzieńcze witamy w szeregach wędkarzy...........

Pozdrawiam...........

[2010-09-02 18:55]