Jakiej ja właściwie wędki szukam?

/ 16 odpowiedzi
Witam.
Ostatnio zacząłem łowić wyłącznie na spining i zaczęło się wybieranie wędzisk itd.Mam dwa wędziska Konger Virago Jig do 15g i Mistrall Prince Spin 10-30cw.Żadne z tych wędzisk nie nadaje sie do połowu sandaczy.Teraz potrzebuję 3 wędziska do łowienia sandaczy ew. okoni cięzkimi przynętami.Będę łowił na zbiornikach ew. rzekach o nie duzym uciągu przynety do 20 gram gumy i koguty.Kij 2,70 cw chciałbym tak do 20g ma to być wklejanka. Przeglądałem mnóstwo stron jednak nic konkretnego nie znalazłem oprócz wędziska Robinsona xenon gt jig master do 19 g chyba.
Macie jakieś propozycje dla mnie?

spinner6


Ja poleca Daiwe Megaforce świetna wędka w sumie tak typowo na sandacza jej jeszcze nie uzbrajałem w sumie to łowiłem ją w kończącym się sezonie klenie, ale na lekko powinno być w porządku, a i na większego okonia się nada i jest to wklejanka tak jak jak chciałeś :) (2012/11/30 17:58)

Jack14


Mistrall Prince Spin 10-30cw.   A co z nim jest nie tak ?  

(2012/11/30 18:07)

stuart


Połamał się to raz... Jest to wędka paraboliczna raczej nie nadaje się na twardy pysk sandała. (2012/11/30 19:24)

matti073


Witaj
Napisz ile możesz przeznaczyć na wędzisko to pewnie łatwiej będzie coś podpowiedzieć. (2012/11/30 21:54)

hose


na rzece do 20 gram,? może być ciężko :P (2012/12/01 06:43)

Lin1992


Kolego wszystko ładnie opisałeś co potrzebujesz,jakiej długości,o jakim cw,oraz gdzie i co chcesz łowić. Zaznaczyłeś ponadto że ma to być wklejanka. Podaj jeszcze do jakiej kwoty możesz kupic wędke. Ponieważ można kupic wędke za 100 zł i za 1100 zł :) Pozdrawiam. (2012/12/01 07:22)

u?ytkownik20737


Jeżeli chodzi o sandacza i o rzekę ja posiadam kijek Millenium Power Jig do 25 . Nie każdemu przypasuje jego akcja, ponieważ jest sztywny jak kołek ale swoje robi. Przekazywanie brań wizualne poprzez wklejaną szczytówkę jest naprawdę dobre. Podam swój przykład, któregoś dnia wziąłem właśnie ten kijek na wodę stojącą mały zbiornik.. i jak nigdy w życiu miałem przyłów kilku okoni z jednego miejsca takich od 30 do 35 cm na 6-7 cm gumy na główce 15,szybki opad szybkie podbicia najwyraźniej im podpasowały, a brania na tym kijku były wyczuwalne bardzo dobrze :) Lecz kijek ten ma ogromny zapas mocy i nie skłamię jak powiem że można nim machać gumami z główkami po 25 g ( chociaż nigdy tego nie próbowałem).. Tak poza tym podaj w jakiej kwocie chcesz się zmieścić to Ci podpowiemy :) (2012/12/01 10:02)

stuart


150zł-200zł :) Niestety nie zarabiam na siebie. (2012/12/01 18:39)

u?ytkownik20737


W takim razie dobrą propozycją może być Millenium Perch 4-18 g  kosztuje ponad 200 zł z tego co mi się wydaje..  Aczkolwiek nie znam jakichkolwiek opinii na temat tego patyka..Najlepszym wyjściem by było abyś poszedł do jakiegoś sklepu wędkarskiego i żebyś pomacał kijki jakie Tobie odpowiadają bo tak to trudno doradzić. :) (2012/12/01 21:03)

stuart


Za delikatny trochę...jeszcze ta nazwa perch szukam kija na sandacza... (2012/12/01 21:32)

u?ytkownik64718


millenium power jig wklejanka do 25 g. (2012/12/01 22:20)

jurcio6


W takim razie dobrą propozycją może być Millenium Perch 4-18 g  kosztuje ponad 200 zł z tego co mi się wydaje..


Kolega chce za wszelką cenę wprowadzić w błąd? Chyba tak, bo kruche okoniowe pyszczki i wędki do połowu tych ryb nijak się mają do wcięcia sandacza... Tu potrzebny jest mocny, sztywny kij!

Zdecydowanie za małe CW jak na rzekę wybrałeś - raczej szukaj czegoś do 25/28g, taki kij powinien być akurat. Omijaj szerokim łukiem tanie Shimano, bo są strasznie miękkie i nie nadają się na sandacze (w tym przedziel cenowym, wyżej też nie jest lepiej).

Polecam rozejrzeć się za czymś z serii Dragon Millenium (np. Dragon Millenium Power Jig) - w Twoich pieniądzach (albo minimalnie powyżej) powinno się znaleźć coś ciekawego. Również mogę polecić kijek Konger World Champion Zander, którego sam używam - mimo, że ma cw do 27g, to w obyciu jest nieco mniej patykowaty, niż np. TeamDragon - sprawa wrażenie delikatniejszego i może Ci podpasować. Znalazłem jeszcze coś takiego: Dragon Express Jig - piszą o niej, że to typowa sandaczowa wklejanka, jednak nie spotkałem się nigdy z tą wędką - nie wiem co to, może ktoś inny podpowie - natomiast jej cena wydaje się być atrakcyjna. (2012/12/02 11:55)

u?ytkownik20737


Chciał wędke do 20 g to rzuciłem propozycje tego millenium :) Oczywiście rzecz jasna że na sandacza musi być sztywny mocny patyk.. Tak jak wyżej w tych cenach konger lub ten dragon millenium power jig o którym nadmieniłem :) (2012/12/06 17:46)

dawid510890


Witam chcesz kij na gumy oraz koguty wiec myśle że kij do 20 g może być zasłaby szczególnie do koguta którym łowi sie agresywnie ale jeżeli tak bardzio chcesz kij do 20 g to dam ci pare propozycij do około 20 g oraz co ja bym ci proponawał , a proponował bym ci nieco mocniejszy kijek . Oto moje propozycje.
-Dragon Milenium Power Jig do 25g
- Mikado Tachibana Master Zander spin do 40g
-Mikado Essential Zander do 40g
-Konger Virago Vs Zander 255 do 28 g lub ten sam tylko 285 do 35g
Test tego kijka masz tutaj http://fishing-test.pl/wdki/23-wdki/432-konger-virago-vs-zander-285cm-10-35g
Oto kilka moich propozycji ale radze ci wziąć coś mocniejszego niż kij do 20 g np ten Konger do 28g lub 35g ale do kogutów i gum najlepsze by było coś do 40g np te kije mikado co podałem 




Pozdrawiam . Myślę że pomogłem (2013/01/02 18:57)

jarek95


WitamRównież szukałem na początku sezonu taniej wędki sandaczowej i po wizytach w parunastu sklepach zdecydowałem się na Dragona z serii Thytan. Osobiście mam Dragona Thytan Zander typowo sandaczowego ma on większy ciężar wyrzutu bo takimi przynętami łowie. Dla ciebie polecał bym kija z tej samej serii ale o mniejszym ciężarze wyrzutu, Dragon Thytan Light Spinn 2,7m 5-25g. Te kije są wykonane naprawdę bardzo dobrze jak na tą cenę, są dosyć sztywne przez co mamy znakomity kontakt z przynęta łowiąc z opadu i czujemy zarówno kontakt przynęty z dnem jak i najdelikatniejsze pukanie sandacza.
Pozdrawiam 


(2013/01/02 20:25)

Lipkor


Mam Dragon Milenium Power Jig 240/25g i mi akurat nie podpasował ten kij. Jak dla mnie jest dość ciężki, leci na mordę i trzeba mu wmontować ciężarek w dolniku, a to niestety dodatkowe gramy. Poza tym, proponowanie wklejanki do połowu kogutami, chyba jest słabym pomysłem (jak jest inaczej niech mnie ktoś poprawi). Jak koledzy pisali kij ma duży zapas mocy i duża guma na główce 25g nie robi na nim wrażenia. Zerknij może jeszcze na coś takiego:

http://allegro.pl/mikado-wedka-inazuma-flash-zander-210-cork-nowosc-i2899786116.html

...niestety trochę droższy. (2013/01/02 20:29)