Zaloguj się do konta

Jakiej firmy kulki polecacie?

utworzono: 2012/01/01 11:57
siwy08

Witam!!koledzy która firma robi najlepsze kulki? co byście polecili? [2012-01-01 11:57]

Podobno impeial baits robi dobre kulko ale też i drogie.Z renomowanych firm solar ,star baits,mainline,cc more, carp devil baits,sbs,pelzer,dynamite baits
[2012-01-01 12:50]

Woa-VooDoo

Jarek wypisał chyba większośc już.Ale ogólnie takiej nie ma , każdy karp ma odmienny gust [2012-01-01 12:52]

bednar14

TB też ma niezłe kuleczki
[2012-01-01 13:10]

Waldi Fish

Najlepsze kulki robi firma o nazwie "Własna robota", bo są najtańsze. Hahaha!
[2012-01-01 13:12]

Najlepsze kulki robi firma o nazwie "Własna robota", bo są najtańsze. Hahaha!

Nie prawda Ja robię własnej roboty 400 sztuk 16mm i koło 30 zł wychodzi i lepsze brania i tu nie chodzi ,że tańsze ale ,że lepsze ... [2012-01-01 13:31]

JKarp

Najlepsze kulki robi firma o nazwie "Własna robota", bo są najtańsze. Hahaha!

Nie prawda Ja robię własnej roboty 400 sztuk 16mm i koło 30 zł wychodzi i lepsze brania i tu nie chodzi ,że tańsze ale ,że lepsze ...

CześćWłasna robota wcale nie oznacza, że są najlepsze. A jak zrobisz kulaski dodając do nich dobrej jakości mączki i różnego rodzaju dodatki po uwzględnieniu swojego czasu itd wychodzi, że moje kulki mogą wychodzić nawet ok 40zł za kilo. Z dobrych kulek mogę polecić jeszcze Gold Carp Baits i Fantazy Baits. Janusz JKarp
[2012-01-01 14:49]

piotrcarp

Star baits seria sk30 polecam
[2012-01-01 15:06]

wojtala2000

rapid baits firma fish point tanie i bardzo dobre . dynamit baits tez klasa!!
[2012-01-01 23:39]

Waldi Fish

Najlepsze kulki robi firma o nazwie "Własna robota", bo są najtańsze. Hahaha!

Nie prawda Ja robię własnej roboty 400 sztuk 16mm i koło 30 zł wychodzi i lepsze brania i tu nie chodzi ,że tańsze ale ,że lepsze ...


Właśnie, że prawdą jest, że wychodzi znacznie taniej. A to czy okażą się lepsze, będzie zależne od jakości dodanych składników oraz doświadczenia sporządzającego.
[2012-04-05 22:37]

JKarp

Najlepsze kulki robi firma o nazwie "Własna robota", bo są najtańsze. Hahaha!

Nie prawda Ja robię własnej roboty 400 sztuk 16mm i koło 30 zł wychodzi i lepsze brania i tu nie chodzi ,że tańsze ale ,że lepsze ...


Właśnie, że prawdą jest, że wychodzi znacznie taniej. A to czy okażą się lepsze, będzie zależne od jakości dodanych składników oraz doświadczenia sporządzającego.

CześćZapewniam Cię, że jakość dodanych składników idzie razem z ceną i własnie to powoduje, że kulki nie są tak tanie. Weź dajmy na to ten przepis: nectarblend - 20%  mąka kukurydziana - 15%  mąka sojowa odtł. - 15%  birdfood mielony - 10%  mąka sojowa ptł. - 10%  serwatka w proszku - 8%  grys arachidowy - 8%  izolat sojowy - 5%  gluten pszenny - 5%  drożdże piwne - 5%  Jak zechciałbyś go wzbogacić np o mączkę z kałamarnic, kryla mielonego czy GLM zobacz o ile wzrośnie cena kulek. Na drugiej stronie są " Komponenty" :http://www.massivecarp.pl/materialy/Massive_Pricelist.pdf Dolicz jeszcze pokarmy płynne i jajka. Nie wiem czy 40zł to nie za mało żeby zrobić kilo kulek.JK
[2012-04-06 06:51]

Daniec

Wszystko zależy od tego ile kulek potrzebujecie.

W tym wątku podejżewam, że chodzi o ilości ok. 5-10kg rocznie i to max.

Na swoim przykładzie mogę podać, że przy ilościach powyżej 100kg rocznie kulki wychodzą znacznie taniej. Wypasione kulki można skomponować już za jakieś 20zł/kg - mówię tu o składnikach i robociźnie.

Piszę to jak najbardziej poważnie. Wymaga to jednak trochę wysiłku i nakładów finansowych na początku.

Po prostu trzeba się zaopatrywać w ilościach hurtowych. Dla przykładu worek 25kg mąki sojowej kosztuje mnie ok. 130 zł, zaś w sklepach wędkarskich taka ilość kosztowałaby co najmniej 250-300zł. Tak samo jest z innymi składnikami. Ogólnie koszt gotowych kulek można obniżyć nawet o połowę.

Zaraz ktoś napisze, że go nie stać, że to dużo itd. Ok. ale można przecież skrzyknąć się w kilku i kupić podstawowe składniki typu maka sojowa, mączka rybna i kilka innych i już mamy oszczędność 20-30%

Sam kiedyś tak myślałem, ale w pewnym momęcie policzyłem, że nie stać mnie właśnie na kupowanie komponętów w detalicznych ilościach!!!

Ciekawostka, 1kg betainy kupuję za 60zł, zaś normalnie widziałem nawet po 90zł.

Pozdr.

[2012-04-06 07:56]