Jakie woblery?

/ 4 odpowiedzi
Witam mam pytanie jakich uzywacie woblerow na oknie?
kamillo8110


Witam,

na okonki stosuje się stosunkowo małe woblerki,riperki i blaszki.Powiny one przypominac narybek, a więc tak do 5cm.Kolor tez powinien przypominać narybek, nie może byc wobler np.: cały pomarańczowy bo one przynajmiej na mojm łowisku nie skutkuja, do łowienia grubasków wybiera się naturalne kolory:zielony,srebrny(podobny do mieńoncych się w słońcu łusek ryby), bordowy,lekko granatowy.

POZDRAWIAM

(2011/02/21 08:22)

gaudi xxxx


Jeśli chodzi o okonie,polecam Ci pękate woblerki długości około 5centymetrów,dobrze jeśli mają wmontowaną grzechotkę.Ja używam głównie Salmo Boxera 4,5cm.Kolor czasami niegra żadnej roli.Miałem brania  ponad kilogramowych okoni na woblery w kolorze wściekłego seledynu jak i w kolorze czarnym.Z drugiej strony po co łowić okonie na woblery jak są inne dużo bardzie skuteczniejsze przynęty jak np cykada SPINMADu model Hart oraz większy King,czy np stare poczciwe damowskie Effzetty.pozdrawiam-grzegorz (2011/02/21 11:29)

kaban


Być może specjaliści od okoni mają inne zdanie,ale wobler-w tym temacie- to dla mnie tylko rzeka.Czytałem sporo artykułów o łowieniu garbusków w zbiornikach zamkniętych,ale mimo wszystko uważam,że tam najlepsza będzie guma i żelazo (obrotówki i wahadełka).Reszta to tylko trafienie w rybi gust danego dnia.W rzece wybrałbym woblerki imitujące (jak najwierniej,bo okoń to typowy wzrokowiec) drobne ryby ,które tam występują:kiełbie,ukleje,małe płotki,okonki(kanibalizm u tego gatunku jest na porządku dziennym) itp. (2011/02/21 16:20)

pawlikowski


Ja łowie glownie na paprochy i blaszki, mozna tez sprobowac na jigi, wg mnie to najbardziej skuteczne  przynety, ale tak jak napisal Kaban, nalezy trafic w rybi gust w danym dniu i chwili. Jesli mialbym cos polecac w kategori wobler to te, ktore sa wierna imitacja rybek stanowiacych naturalne pozywienie okoni w danym łowisku. Zgadzam sie z tym, ze wobler jest dobrym rozwiazaniem na rzece, bo czasami rzeczywiscie ulatwia nam odpowienie podanie, ale mimo wszystko w temacie okonia guma jest niezastapiona. (2011/02/21 18:51)