Zaloguj się do konta

Jakie znacie łowiska komercyjne w okolicy Łodzi?

utworzono: 2011/09/02 20:45
n1co

Witam tak jak w temacie, poszukuje jakiś ciekawych łowisk w okolicy Łodzi, Piotrkowa trybunalskiego oraz Tomaszowa Maz. W szczególności jestem zainteresowany połowem karpia.
Proszę równie o opis warunków jakie panują na danym łowisku, czyli cena itp. [2011-09-02 20:45]

domin77

Ciosny za zgierzem,bełdów za Aleksandrowem ł. pacyfik koło Ozorkowa ,psary,glinnik cennika i warunków nie znam bo tam nie jezdzę [2011-09-02 20:57]

n1co

O fajnie dzieki za odpowiedz :) a może kotś coś jeszcze zna tym razem w okolicy Piotrkowa Tryb. lub Tomaszowa Maz? [2011-09-03 07:42]

Maly123

trochę daleko ale i tak napisze Wiesz gdzie jest Wieluń jakieś 20km od niego jest ostrówek dużo karpi są jesiotry, amury, karasie, liny...ja tam zawsze coś złapie(karpie są tam coś około2-15kg..)
[2011-09-03 10:38]

n1co

O fajnie wiedzieć mam rodzinę w Pajęcznie więc może tez uda mi się tam zawitać. [2011-09-03 23:05]

n1co

We wtorek wybieram się na łowisko Aturex w Brzezinach koło Łodzi. Może kotoś był kiedyś? Chętnie dowiem się co sądzicie o tym łowisku. [2011-09-04 18:14]

n1co

Tak ja już wspominałem byłem ostatnio na łowisku komercyjnym z Brzezinach "Aturex". Stawy bardzo ładne, choć dość dziwny właściciel. Każdy kto zamierz się tam wybrać radze najpierw się z nim skontaktować telefonicznie. Łowiłem ponad 4 godziny i wyniki dosyć skromne: 3 okonki +/- 10cm, 1 linek (też malutki) oraz bączek. Karpi jest tam masa tylko za nic nie chciały brać. [2011-09-09 14:18]

Rafix1992

Byłem tam 2-3 razy na tył łowisku w Brzezinach..
Ryba niby jest ale nic nie bierze....
Linki malutkie i Bączki jedynie brały jak ja tam byłem;)

1 raz jak byłem to spooro ludzi było ale nikt nic nie wyciągał.
2 raz jak byłem to z 4 osoby były tylko...

[2011-09-09 14:53]

KlimeQ

Na Arturexie ciężko coś pożądnego złowić. Czasem uda się jakiegoś większego karpia wyciągnąć ale trzeba sie namęczyć. A właściciel faktycznie średni. Raz bylem na miejscu o 7.30 (łowisko otwierane od 7), niestety brama zamknięta, telefon do gościa i umówiliśmy się za godzinę, podjeżdżamy o 9 i nadal zamknięte. Ostatecznie udało nam się wejść na łowisko ok 10.30. Generalnie koleś olewa temat i jak mu się nie chce to może w ogóle nie otworzyć.

Zdecydowanie bardziej polecam łowisko "Pacyfik" pod Ozorkowem. 2 zbiorniki większe niż w Brzezinach cena taka sama ale właściciel dużo przyjemniejszy i co najważniejsze więcej ryb.
[2011-09-09 15:32]

n1co

Czytałem  już wiele opinii odnoście łowiska Pacyfik i wszystki były jak najbardziej pozytywny. Sam jeszcze nie byłem ale zdecydowanie muszę się tam wybrać :) Co do Aturex to miałem podobną akcje, umawiałem sie na konkretną godzinę, po czym okazało się że właściciela nie było. Na szczęście po rozmowie telefonicznej pozwolił mi wejść i dojechał po jakieś godzinie.  [2011-09-12 20:57]

aib

...łowiska komercyjne, na których byłem sprawiają dziwne wrażenie, raczej negatywne.

Łowisko Ciosna -tartak nad rzęką Ciosenką (za Zgierzem), małe dołki wykopane koparą, totalny brak roślinności wodnej, brzegi gęsto ozdobione krowimi kupami. Tzw. staw pstągowy (tam gdzie podobno jest dużo pstągów)-mały dołek z dość mętną i zakwaszoną przez zanęty wodą. Woda brzydko pachnie. Ryby pływaja pod powierzchnią niedotlenionej wody i zupełnie nie interesują się przynętą. Niektore pomościki do wędkowania grożą "śmiercią lub kalectwem". Opłaty: za wędkarza 8 zł, za pierwszą osobę towarzyszącą 0 zł, za każdą następną 2 zł. Cennik za kg ryby dość ostry. Ryb nie wolno wypuszczać. Ryby to karasie, liny no i te sławne pstragi, które generalnie biorą na kukurydzę...jak biorą. Na łowisko nie wolno wchodzić z torbami, wolno wnosić tylko siatki lub dostaje się je przy wejściu na łowisko. Łowisko czynne cały tydzień. W trakcie wędkowania jest się kilka razy kontrolowanym przez rodzinę wlaściciela obchodzących brzegi stawów.

Łowisko Piorunów, koło Kwiatkowic. Nie próbowałem tam wędkować tylko objrzałem tydzień temu. Podobne wrażenia. Też podobne dołki o głębokości ~1,50 m wydłubane koparą. Kopara stała na brzegu. Znowu brak roślinności wodnej i podobny jak w Ciośnie kolor wody. Na szczęście woda nie "syfi". Ze względu na małą głębokość i powierzchnie stawów woda też niedotleniona i rybki pływają tuż pod lustrem wody. Opłaty: za wędkarza 10 zł (wolno mieć tylko 2 wędki , za każdą następna dodatkowa oplata), pierwsza osoba twoarzysząca 0zł, kążda dodatkowa 2 zł. Łowisko jest czynne tylko w soboty, niedziele i dni wolne od pracy od godz. 7,00 do 18,00. Ryby wolno wypuszczać. Cennik za ryby jeszcze bardziej ostry niż w Ciośnie. Ryby to karasie, liny, karpie. Pasących się krów brak. Dojazd do łowiska od drogi nr 710 fatalny, droga skałada się głownie z dziur i resztek asfaltu. Prawdopodobnie droga zostala przygotowana na powitanie Trzech Króli (zgodnie z intencją byłego Prezydenta Łodzi Pana Kropiewnickiego) i można poruszać się po niej tylko na wielbłądzie.

Pozdrwiam.......Włodek

ps. ja jednak wolę wędkować na wodach PZW, chociaż tam przypada 1 uklejka na 1 ha wody

[2011-09-15 20:04]

roman76

Anza19 Witam!

Bardzo was proszę o informacje na temat łowisk prywatnych w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego, ewentualnie na terenie woj łódzkiego...

Więc jak ktoś zna jakieś dobre łowiska tego typu to proszę o odpowiedź w temacie i jak macie jakieś kontakty do właścicieli tych łowisk to również poproszę :)
[2013-08-01 19:43]

vito882

a ktos byl na lowisku raNCZO W KONTREWERSIE ZA ALEKSANDROWEM [2013-08-27 18:52]

vito882

JAK TAM JEST 

OD KTOREJ JEST OTWARTE I CZY KTOS MA TAM NUMER KONTAKTOWY DO WLASCICIELA

[2013-08-27 18:53]