Jakie zanęty polecacie na leszcza i lina?

/ 21 odpowiedzi
Witam wszystkich kolegów wędkarzy;]
W najbliższym czasie wybieram się na mazury na wakacje i oczywiście na ryby. Jestem początkującym wędkarzem i chciałbym się was poradzić jakiej firmy wybrać zanęty na jezioro. Ryby które mnie interesują to ;leszcz , lin , ewentualnie karp ale się na niego specjalnie nastawiać. Leszcze zamierzam łowić na grunt co zakładać na haczyk?? Liny na spławik i zastanawiam się jakiej firmy kupić zanętę chodzi mi o takie tańsze ponieważ budżet ograniczony myślałem nad ; Traper ,Traper Gold , Gutkiewicz , Dragon. No i jakie dodatki stosować do zanęty na te ryby.
Czekam na wasze podpowiedzi...
Pozdrawiam
arturo093

Ja proponuje Ci Dragona z serii XXL mają one duże frakcje co pozwoli zwabić dorodne leszcze i liny i dzięki takim dużym składnikom wyeliminujesz drobnice.Do zanęty morzesz dodać posiekane dżownice, kuku, białe robaki. (2011/06/20 11:14)

Rajzer14

Zanęta na liny może byc ,,lin karas Bogusława Bruda", na leszcza ,,leszcz Bogusława Bruda".Lato się rozpoczęło i możesz na hak zacząc zakładac kuku. Do zanęty dodaj kuku, pinkę i jeśli chodzi o leszcze dobrym dodatkiem jest ,,chleb fluo żółty firmy Traper" oraz brasem. Pozdrawiam (2011/06/20 11:26)

pako220

witam!na leszcza osobiście polecam firme TRAPER.jeszcze mnie nie zawiodła!!jak juz mówiłeś finansowo stoi bardzo dobrze bo 6zł za 1kg.a co do haczyka to musisz sprawdzać sam.zacznij od białego zaopatrz sie jeszcze w pinke czerwonego i bułkę kawiarke.te przynęty jeżeli chodzi o leszcza mnie nie zawiodły.o lina z resztą też.pozdrawiam (2011/06/20 13:53)

Greg1994

Ja polecam także dragona tylko serię magnum- płoć + atraktor m.v.d.e carmel do tego cwiartka pinki i troszkę kukurydzy i w taką "płociową"  zanęte ładnie wchodziły leszcze i liny (2011/06/20 13:57)

Mateusz91pl

A co myślicie o zanętach Gutkiewicza i Traper Gold?? (2011/06/21 12:35)

baloonstyle

a ja powiem tobie tak że jak na mazury na jeziorka się wybierasz to zaopatrz się tylko w pęczak i bułkę tartą, bądź śrutę, ewentualnie płatki.
Sa to tereny gdzie tubylcy łapią na ziemniaki a zanęcają tym co z obiadu zostaje bądź tym co w szopie zostaje.
Na Twoim miejscu nie kupował bym żadnych gotowych zanęt tylko zaopatrzył się w te produkty co wymieniłem.zaoszczędzisz i na pewno wyniki będą lepsze. (2011/06/21 12:46)

marcin96

ja proponuje zanęte stila z serii "HPB Duży Karp". Cena to około 12zł za 2kg.Duzy Karp (2011/06/21 20:08)

Mateusz91pl

A co myślicie o zanętach Anpio?? (2011/06/23 09:03)

kargul

Ja tam sam robie zanęty bułka tarta płatki owsiane zapach karmel pszenica kruszone pieczywo musi być słodkie i tyle jak nastawiam sie na bata to dodaje na 0.5kg mojej mieszanki 1kg ziemi z kretowiska powoduje to smóżenie zanety co wabi karasie ploć lina  i inne karpiowate no i co najważniejsze tyba sie tak nie najada zanętą tylko ziemią

pozdrawiam połamania(:

(2011/06/23 09:57)

JKarp

A co myślicie o zanętach Anpio??
Cześć
Anpio to nic innego jak Traper :-) ( Chyba były technolog Trapera otworzył własną firmę ).
Jeśli nie wierzysz to kup np zanęty Feeder specjal obu firm i porównaj.
Anpio wydaje się być troszkę tańsza.
Tymi zanętami handluję już bodaj z pięć lat. Opinię ma dobrą. Jak do tej pory nie było skarg na te zanęty a właściwie ich skład.
A Bartek ma rację - normalne zanęty ściągną tylko drobnicę. Pęczak, ziemniaki, kuku, rosówki - tak tam łowią.
Sam pochodzę z pod Lublina. Po kilku latach postanowiłem pojechać na ryby w swoje strony. Oczywiście pinki, białe, super zanęty itp. Nic- sama drobnica. Przeprosiłem się szybko z kuku, ciastem, ziemniakami..itd
Janusz JKarp
(2011/06/23 10:39)

Mateusz91pl

Właśnie też się zastanawiałem nad zanętami które można zrobić samemu. Ale nie znam żadnych dobrych sprawdzonych przepisów ponieważ jak już pisałem jestem początkującym wędkarzem.....
Jak by miał ktoś jakieś sprawdzone przepisy i chciałyby się podzielić tymi informacjami to chętnie bym je wypróbował ;] (2011/06/23 11:14)

berthold

zwykła przenica  kukurydza i pęczak z targu wydasz parę złotych polskich i masz zanętę najlepszą z możliwych a nie te śmieci kupne z ci zwabią narybek a nie ryby i tyle w temacie i nie dawaj wiary w reklamę bo cię to zgubi (2011/06/23 12:00)

hosa

Ja na leszcza proponuje zanętę Traper Big Carp series  " Fish mix"

jest to zanęta grubo ziarnista i u mnie na zbiorniku to nie można nic na to wyciągnąć. Załóż malutki haczyk i kilka białych robaków. Efekty murowane!!!  (2011/06/25 07:55)

hosa

niemożliwe Nic na to nie wyciągnąć miało być (2011/06/25 07:56)

użytkownik63963

jak miejscowych nazywasz tubylcami to w jakim razie kim ty korwa jestes tylko tubylce lapia rybki a pierdoleni turysci smieca , pierdolone mieszczuchy mieskasz w miescie to lap ryby  w kaluzy cymbale (2011/06/26 14:57)

użytkownik30634

jak miejscowych nazywasz tubylcami to w jakim razie kim ty korwa jestes tylko tubylce lapia rybki a pierdoleni turysci smieca , pierdolone mieszczuchy mieskasz w miescie to lap ryby  w kaluzy cymbale

Gdzie jest moderator?! (2011/06/26 16:11)

93Szpaq

ja proponuje zanęte stila z serii "HPB Duży Karp". Cena to około 12zł za 2kg.
Duzy Karp

cala seria zanet "HPB" swietnie sie spisuje. ja jej uzywam i nie narzekam. sa tanie i dobre. (2011/06/26 19:08)

kris900

Są różne zanęty które są dobre na leszcza traper special + dodatki ale z tym że muszą być tam w łowisku leszcze inaczej ich nie zwabi z innych miejsc

Dobra jest lorpio leszcz oczywiście dodatki

A na nieznane wody bardzo dobra jest gotowa leszczowa zanęta Marcela Van Eydena i już nic nie dodawać bo można tylko popsuć. 

(2011/06/26 19:35)

patryk1898

jak miejscowych nazywasz tubylcami to w jakim razie kim ty korwa jestes tylko tubylce lapia rybki a pierdoleni turysci smieca , pierdolone mieszczuchy mieskasz w miescie to lap ryby  w kaluzy cymbale

Panowie trochę kultury,szkoda słów..... (2011/06/26 21:22)

waldek94

Co do zanęt to jak koledzy wyżej napisali. Najczęściej na tych jeziorach łowią tubylcy,którzy siedzą cały praktycznie czas w domu i nie mają kasy na zanęty to wrzucają to co mają pod ręką. No i ryba jest do tego od  lat przyzwyczjona. Sam to wiem,bo mieszkam na mazurach i widzę co oni robią ;D. Także stosuj prostą zanętę,taką jak kuku lub pęczak i do tego możesz ewentualnie jak nie będzie Ci się chciało nic własnego robić to jakiejś prostej zanęty,ale to też nie przesadzać.

(2011/06/29 15:28)

wedkarz

na mazurach łowiłem z 2 lata na feedera  temu i miałem zanętę  Bogusława Brudy Leszcz brasem i wchodził mi leszcz i karp ;] (2011/06/29 16:50)