Zaloguj się do konta

Jak zrobić dobrą zanętę na leszcza ?

utworzono: 2011/05/05 15:03

Z tą kukurydzą to też bym nie przesadzał że leszcz bierze na nią wszędzie.
Ileż to ja razy próbowałem na nią łowić (przepraszam ,ale nie napiszę gdzie ) i bez rezultatów,a na białe, lub pęczak brania były.
Groch,wystarczy trochę nęcić rybę grochem (umiejętnie), a o wyniki można być spokojnym.
Te ze zdjęcia tak właśnie były nęcone:)

piszę że białe , kukurydza działają prawie wszędzie a mogę śmiało napisać że na komercyjnych pipidówach nie raz nie dwa te przynęty robiły robotę a FANATYCY kulek siedzieli jak w traumie przez pół sezonu bez prania wieszając kulki 20mm i większe wmawiając że tylko na te weźmie wielki Karp ;-))))) bzdury wierutne w stawie hodowlanym gdzie można karpiowi na łeb zestawem rzucić , karp duży weźmie i na białego i taka jest prawda ... nie trzeba wieszać kulek o smaku WĘDZONEGO SLEDZIA bo to paranoja i tyle...
ładne leszcze ... nie podajesz gdzie bo to tajemnica, rozumiem , ja mogę tylko powiedzieć , że łowię praktycznie koło domu w jeziorze gdzie spółka rybacka zdemolowała jezioro pradem sieciami i teraz od kilku llat tam nie odławia nic a mi udaje się łowić leszcze na morgi w granicach 1-2,5 kg i nie schodzę w sezonie bez brań żadnego dnia ...  [2013-06-06 16:10]

przemo1980

Gdy bym ja miał tak dobrze i mógł łowić praktycznie koło domu, to...
Czasem tak jest że jadę kawał drogi i nie wiem co zastanę na miejscu , no i wtedy trzeba trochę ruszyć mózgownicą ,  a już nie wspomnę o jakimś dłuższym nęceniu i to jeszcze jednej miejscówki ...
[2013-06-06 16:21]

Gdy bym ja miał tak dobrze i mógł łowić praktycznie koło domu, to...
Czasem tak jest że jadę kawał drogi i nie wiem co zastanę na miejscu , no i wtedy trzeba trochę ruszyć mózgownicą ,  a już nie wspomnę o jakimś dłuższym nęceniu i to jeszcze jednej miejscówki ...

wiesz człowiek z czasem staje się wygodny , po co mam jeździć tu i tam jak wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ??? w tym roku pierwszy raz od początku jak jestem w PZW nie opłaciłem składek , nie widzę sensu jeżdżenia na te wody...  [2013-06-06 16:25]

JKarp

"Jak Ty ludziom wmawiasz że SCOPEX jest dobry to ja Ci powiem , że może jest dobry ale jakim Ty sposobem wyciągasz wnioski co jest dobre a co złe i co przede wszystkim powtarzalne;-)))))"
Cztery sezony na Zalewie Zegrzyńskim - ale wiadomo według Ciebie to jeszcze nie jest powtarzalność.
Ty nie wciskaj tu tematu kulek - chcesz to sobie łów leszcze na kulki. Ja twierdzę, że kupowanie kulek na leszcze to strata czasu i pieniędzy. Dobra gruba pasza, białe, groch, makaron i rosówki - to jest kanon leszczowych zanęt i przynęt. 
Ja nie mówię i nie radzę łowić leszczy na kulki a nęcić pelletami - to Ty cały czas to piszesz.Jak te leszcze były wielkości tych co na fotkach to gratuluję wyobraźni :-)Zmierz puszkę po kukurydzy ( średnicę ) i zobacz ile te leszcze mają długości i dopiero pisz o leszczach po dwa kilo.

Jeśli piszesz o tym maluszku to nie jest żadna komercja. Więc nie wrzucaj tu zdań o karpiach i komercjach. 
W ogóle gadamy o zanętach na leszcza. JK
[2013-06-06 16:27]

przemo1980

No właśnie, gadamy o zanętach na leszcza, a ja dzisiaj miałem jechać na leszcza, ale przy obecnych stanach wód w naszych rzekach i jeszcze te opady deszczu dałem sobie spokój. Więc może w przyszłym tygodniu wypróbuję nową mieszankę :)
[2013-06-06 16:33]

No właśnie, gadamy o zanętach na leszcza, a ja dzisiaj miałem jechać na leszcza, ale przy obecnych stanach wód w naszych rzekach i jeszcze te opady deszczu dałem sobie spokój. Więc może w przyszłym tygodniu wypróbuję nową mieszankę :)

;-))))))))))))))))) JKarp od pisania bajek o karpiach po 15 kg to jesteś Ty i sliwa i zamieszczaniu jednej fotki po kilka razy . Akurat ten leszcz był zważony i ważył równo 2kg ten w siatce 2,7 kg
i daję na to słowo honoru i równie na to że w ubiegłym sezonie leszczy w granicach 2kg łowiełm jak płotki i wypuszczałem ale Ty JKarp mozesz nie wierzyć ale sam po sobie nie oceniaj innych po tym jak na kazdym zdjęciu pokazujesz inną fajcatę...
pozdr normalnych wedkarzy nie PICERÓW [2013-06-06 16:42]

PS tak na marginesie JKarp każda z desek od pomostu ma ok 15 cm umiesz dodawać?? czy Ci pomóc co???  [2013-06-06 16:46]

przemo1980

PS tak na marginesie JKarp każda z desek od pomostu ma ok 15 cm umiesz dodawać?? czy Ci pomóc co??? 



jak sądzisz , ile miały te leszczyki z mojego zdjęcia ?
[2013-06-06 16:57]

 Ja twierdzę, że kupowanie kulek na leszcze to strata czasu i pieniędzy. Dobra gruba pasza, białe, groch, makaron i rosówki - to jest kanon leszczowych zanęt i przynęt. 
Ja nie mówię i nie radzę łowić leszczy na kulki a nęcić pelletami - to Ty cały czas to piszesz.

JKarp widzę że przez gardło nie chce Ci przejść słowo KUKURYDZA po tym jak zostałeś zmanipulowany i wmówiono Ci że kulki są niezawodne i lepsze od kukurydzy a teraz zaczynasz po latach poznawać całą prawdę co??
Twoje tezy że leszcz na kulki BIJE jak DZIKA ŚWINIA pamiętam , wręcz dyskryminowałeś leszcza gloryfikując karpia jaki to on nie mądry i że leszcz każdą kulke pożre jak będzie nie taka jak lubi  PAN KARP ;-))))
a co ?? pellet i kulki wykluczają się ??? nie można nęcić pelltem i kulkami hmmm ciekawe corasz bardziej ciekawe teorie Panie Januszu... ;-))) [2013-06-06 16:59]

No właśnie, gadamy o zanętach na leszcza, a ja dzisiaj miałem jechać na leszcza, ale przy obecnych stanach wód w naszych rzekach i jeszcze te opady deszczu dałem sobie spokój. Więc może w przyszłym tygodniu wypróbuję nową mieszankę :)

koło 3 kg te dwa największe może nawet trochę większe ale raczej nie większe niż 4 kg [2013-06-06 17:02]

przemo1980



koło 3 kg te dwa największe może nawet trochę większe ale raczej nie większe niż 4 kg




:)


ja tu gadu gadu, a u mnie burza nadciąga...
[2013-06-06 17:06]



koło 3 kg te dwa największe może nawet trochę większe ale raczej nie większe niż 4 kg




:)


ja tu gadu gadu, a u mnie burza nadciąga...

co do KUKURYDZY ale z puszki , kiedy łowiłem na rzece to faktycznie leszcz brał najlepiej na białe robaki , i to w nocy najlpiej, mówię o sztukach około 2-3 kg ... na kukurydze gotowaną nie łowiłem ponieważ łowiąc feederem a metoda włosowa nie była modna więc tylko kuku puszka...  [2013-06-06 17:23]



koło 3 kg te dwa największe może nawet trochę większe ale raczej nie większe niż 4 kg




:)


ja tu gadu gadu, a u mnie burza nadciąga...

co do KUKURYDZY ale z puszki , kiedy łowiłem na rzece to faktycznie leszcz brał najlepiej na białe robaki , i to w nocy najlpiej, mówię o sztukach około 2-3 kg ... na kukurydze gotowaną nie łowiłem ponieważ łowiąc feederem a metoda włosowa nie była modna więc tylko kuku puszka... 



z tego co pamiętam do koszyka pakowałem MARCELA zanętę taką czarną ale na płoć GARDONS w 2 kg paczkach z czerwoną etykietą, czasami taką brązową na leszcza BRASEM w pomrańczowym opakowaniu  [2013-06-06 17:26]

JKarp

" Ja twierdzę, że kupowanie kulek na leszcze to strata czasu i pieniędzy. Dobra gruba pasza, białe, groch, makaron i rosówki - to jest kanon leszczowych zanęt i przynęt. 
Ja nie mówię i nie radzę łowić leszczy na kulki a nęcić pelletami - to Ty cały czas to piszesz.

JKarp widzę że przez gardło nie chce Ci przejść słowo KUKURYDZA po tym jak zostałeś zmanipulowany i wmówiono Ci że kulki są niezawodne i lepsze od kukurydzy a teraz zaczynasz po latach poznawać całą prawdę co??
Twoje tezy że leszcz na kulki BIJE jak DZIKA ŚWINIA pamiętam , wręcz dyskryminowałeś leszcza gloryfikując karpia jaki to on nie mądry i że leszcz każdą kulke pożre jak będzie nie taka jak lubi  PAN KARP ;-))))
a co ?? pellet i kulki wykluczają się ??? nie można nęcić pelltem i kulkami hmmm ciekawe corasz bardziej ciekawe teorie Panie Januszu... ;-)))"
Przechodzi ta kukurydza, przechodzi ale w sałatce. Czekam na cytat - proszę bardzo. Dawaj - a jak nie to zamknij się i nie wycieraj mną monitora.  My tu o leszczu gadamy - cały czas powtarzam.  Więc te Twoje wywody i mądrości o kulkach zostaw w spokoju. Gdzie napisałem, że kulki i pellet się wykluczają ? Napisałem, że szkoda i kulek i pelletu na leszcze. Kulki i pellet się nie wykluczają - tylko na leszcze w życiu, najgorszemu wrogowi nie wciskał bym ciemnoty o kulkach - owszem zdarza się, że leszcz zassie kulkę nawet dużą ale to jest wyjątek. 
" PS tak na marginesie JKarp każda z desek od pomostu ma ok 15 cm umiesz dodawać?? czy Ci pomóc co??? " miary w oczach nie mam a na oko to chłop w szpitalu umarł. Deska 15 a puszka po kuku ile ma?Przyłóż miarę lub pokaż wagę - to jest wiarygodne.
JK


[2013-06-06 17:52]

No właśnie, gadamy o zanętach na leszcza, a ja dzisiaj miałem jechać na leszcza, ale przy obecnych stanach wód w naszych rzekach i jeszcze te opady deszczu dałem sobie spokój. Więc może w przyszłym tygodniu wypróbuję nową mieszankę :)

;-))))))))))))))))) JKarp od pisania bajek o karpiach po 15 kg to jesteś Ty i sliwa i zamieszczaniu jednej fotki po kilka razy . Akurat ten leszcz był zważony i ważył równo 2kg ten w siatce 2,7 kg
i daję na to słowo honoru i równie na to że w ubiegłym sezonie leszczy w granicach 2kg łowiełm jak płotki i wypuszczałem ale Ty JKarp mozesz nie wierzyć ale sam po sobie nie oceniaj innych po tym jak na kazdym zdjęciu pokazujesz inną fajcatę...
pozdr normalnych wedkarzy nie PICERÓW

Zakompleksiony juz Ci mówiłem ode mnie to 3 chu.. w bok
[2013-06-06 18:48]

przemo1980





co do KUKURYDZY ale z puszki , kiedy łowiłem na rzece to faktycznie leszcz brał najlepiej na białe robaki , i to w nocy najlpiej, mówię o sztukach około 2-3 kg ... na kukurydze gotowaną nie łowiłem ponieważ łowiąc feederem a metoda włosowa nie była modna więc tylko kuku puszka... 



z tego co pamiętam do koszyka pakowałem MARCELA zanętę taką czarną ale na płoć GARDONS w 2 kg paczkach z czerwoną etykietą, czasami taką brązową na leszcza BRASEM w pomrańczowym opakowaniu 



To jak to w końcu jest? Bo na poprzednio zadane pytanie nie udzieliłeś odpowiedzi tylko sam wiesz co pisałeś do mnie (jakieś pretensje,wyzwiska,itd.). To zapytam jeszcze raz.
Piszesz że kulki złe, napisałeś też że te wszystkie kupne,drogie zanęty w ładnych opakowaniach też złe, a najlepsze są te naturalne, ale tych kupnych używałeś czy używasz i z tego co piszesz to też na nie miałeś ,czy masz wyniki "mówię o sztukach około 2-3kg... "
Jak to jest ????
[2013-06-09 21:54]





co do KUKURYDZY ale z puszki , kiedy łowiłem na rzece to faktycznie leszcz brał najlepiej na białe robaki , i to w nocy najlpiej, mówię o sztukach około 2-3 kg ... na kukurydze gotowaną nie łowiłem ponieważ łowiąc feederem a metoda włosowa nie była modna więc tylko kuku puszka... 



z tego co pamiętam do koszyka pakowałem MARCELA zanętę taką czarną ale na płoć GARDONS w 2 kg paczkach z czerwoną etykietą, czasami taką brązową na leszcza BRASEM w pomrańczowym opakowaniu 



To jak to w końcu jest? Bo na poprzednio zadane pytanie nie udzieliłeś odpowiedzi tylko sam wiesz co pisałeś do mnie (jakieś pretensje,wyzwiska,itd.). To zapytam jeszcze raz.
Piszesz że kulki złe, napisałeś też że te wszystkie kupne,drogie zanęty w ładnych opakowaniach też złe, a najlepsze są te naturalne, ale tych kupnych używałeś czy używasz i z tego co piszesz to też na nie miałeś ,czy masz wyniki "mówię o sztukach około 2-3kg... "
Jak to jest ????

ciężko kolego u Ciebie z myśleniem i masz jakiś dziwny problem od czasu kiedy wszedłeś w układy wirtualno-towarzyskie z tymi mitomanami powyżej do których kierowane były pewne mało grzeczne teksty ;-)))))  [2013-06-10 08:27]

przemo1980

Myślę kolego że Ty masz problem z odpowiedzią na zadane pytanie,bo moim zdaniem tak już nakręciłeś w tych swoich wpisach że sam nie potrafisz się określić co jest według Ciebie dobre i na odwrót.
To z kim ja wchodzę w jakieś tam układy to jest już inna sprawa,nie w temacie i to jest moja sprawa.
Ja nie wnikam z kim Ty się układasz.
Mnie interesuję tylko jednoznaczna odpowiedz na zadane pytanie. Jeśli nie potrafisz jednoznacznie odpowiedzieć , to według mnie będzie oznaczało że jednak pogubiłeś się troszkę w tym co pisałeś...
[2013-06-10 13:02]

dunster35

Jest tego bardzo dużo .
Kupuj zanęty które są bardzo słodkie,leszcz to lubi
[2013-06-17 18:33]